Drożdżowe ciasto tureckie- na rogale, bułki placki

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,613
1,148
113
Przyszłam tutaj ze swoimi ochami ;).
Ciasto bezproblemowe w obróbce. Szybko się robi (i równie szybko pałaszuje). Smak bardzo mi odpowiada.
Dzisiaj są z wiśniami z syropu plus odrobina dżemu dla związania i łatwiejszego rozmieszczania.
Porcję podzieliłam na cztery części. Z każdej wyszło mi po 12 rogali, dokładnie tyle zmieściło mi się na blaszce.
Dodam, ze nie wstawiałam nawet do piekarnika na wstępne wyrastanie bo nim czwartą blachę nałożyłam to dwie pierwsze już były gotowe do wypieku.
Zdecydowanie do powtórki z innymi farszami. A! Pozytywnie zaskoczyła mnie chrupiąca skórka, mimo, że jak widać, tym razem czegoś nie przypaliłam :ROFLMAO:
Dosia, :anbetung:

.20220211_152139.jpg20220211_164905.jpg
 
Ostatnia edycja:

Dori

Well-known member
Sty 31, 2022
65
45
18
Przyszłam tutaj ze swoimi ochami ;).
Ciasto bezproblemowe w obróbce. Szybko się robi (i równie szybko pałaszuje). Smak bardzo mi odpowiada.
Dzisiaj są z wiśniami z syropu plus odrobina dżemu dla związania i łatwiejszego rozmieszczania.
Porcję podzieliłam na cztery części. Z każdej wyszło mi po 12 rogali, dokładnie tyle zmieściło mi się na blaszce.
Zdecydowanie do powtórki z innymi farszami. A! Pozytywnie zaskoczyła mnie chrupiąca skórka, mimo, że jak widać, tym razem czegoś nie przypaliłam :ROFLMAO:
Dosia, :anbetung:.
Kochamy to 🥰🥰🥰