Drożdżówki z serem

dorcia26

Member
Sty 15, 2010
2
0
0
Dziewczyny

lecker.gif
ja mam takie pytanie czy mrozicie drożdze!!
 

Jeska

Member
Gru 2, 2009
339
0
0
Ja zawsze drozdze mroze, bo kupic moge jednorazowo w piekarni tylko dosc duza kostke, ktorej nie jestem w stanie zuzyc wystarczajaco szybko. Takie swieze krusze (szybciej sie rozmrazaja gdy jest potrzeba) i dziele na porcje po 20g i w woreczkach wkladam do zamrazalnika. Wyjmuje na godzine, dwie przed pieczeniem i dzialaja jak swieze z piekarni.
 

jusandre

Member
Lis 4, 2009
74
0
0
Jak zwykle ciasto mi nie wyszlo, choc przepis genialny w swej prostocie.
Nic dziwnego, jeszcze nigdy w zyciu nie udalo mi sie zrobic drozdzowego. Ale nic to - juz postanowilam zainwestowac w maszyne do chleba, ktora bedzie za mnie wyrabiac ciasto
icon_smile.gif


W kazdym razie (podsumowanie):
- ciasto wyszlo mi strasznie lepkie, zeby je choc troche wyrobic, musialam ciagle dosypywac maki, wiec z pol kilo zrobilo sie 3/4 jak nie wiecej
icon_mrgreen.gif

- nie bylo mowy o walkowaniu, wiec formowalam placki recznie, rozciagaly sie jak diabli
zaladowalam do nich ser i wsadzilam do piekarnika (a co, nie lubie marnowac skladnikow)

wyszly PRZEPYSZNE!!
wyobrazam sobie jakie by byly, gdyby ciasto bylo w porzadku.. Ale nie narzekam
icon_smile.gif


Na pewno przepis wejdzie na stale do mojej kuchni, jednak dopiero kiedy kupie automat
icon_mrgreen.gif


Ponizej efekt dzisiejszego pieczenia (te poskrecane mialy wygladac dokladnie jak te piekne buleczki Beaty, coz, chyba nie wyszlo, he he)

drozdzowki.jpg


 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ależ nie trzeba inwestować w automat żeby zrobić dobre ciasto drożdżowe! Akurat proporcje, które podałam w tym przepisie są na tyle dobre, żeby ciasto było plastyczne i nie lepiło się. Czasem można trochę podsypać mąki ( bo mają różną wilgotność) ale nie ĄŻ tyle ile mówisz
icon_eek.gif
, może dałaś więcej mleka przez przypadek, może masz jakieś większe kubki niż 250 ml ?
A ciasto jeśli nie ręką to bardzo dobrze wyrabia się zwykłym mikserem z końcówką spiralną.

Po nadzianiu należało je jeszcze zostawić do wyrośnięcia ( no chyba, że tak zrobiłaś) ale ważne, że smakowały.
 

jusandre

Member
Lis 4, 2009
74
0
0
BeataSz @ 24 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=959056Ależ nie trzeba inwestować w automat żeby zrobić dobre ciasto drożdżowe! Akurat proporcje, które podałam w tym przepisie są na tyle dobre, żeby ciasto było plastyczne i nie lepiło się. Czasem można trochę podsypać mąki ( bo mają różną wilgotność) ale nie ĄŻ tyle ile mówisz
icon_eek.gif
, może dałaś więcej mleka przez przypadek, może masz jakieś większe kubki niż 250 ml ?
A ciasto jeśli nie ręką to bardzo dobrze wyrabia się zwykłym mikserem z końcówką spiralną.

Po nadzianiu należało je jeszcze zostawić do wyrośnięcia ( no chyba, że tak zrobiłaś) ale ważne, że smakowały.
Beatko, uwierz mi ze MUSZE zainwestowac w maszyne! Jak napisalam wczesniej, Twoj przepis jest po prostu genialny, bo naprawde prosty. ale jeszcze nigdy mi nie wyszlo ciasto drozdzowe, po prostu nie mam reki do niego
icon_sad.gif

co do mleka to pewnie dalam za duzo, bo ciasto bylo tak geste, ze zalepilo mi caly mikser, omal sie nie spalil, wiec dolalam zeby dac rade wymieszac
rofl.gif


acha, po nadzianiu wsadzilam od razu do piekarnika, nie wiedzialam ze maja podrosnac
icon_sad.gif

a na ile trzeba ja zostawic przed upieczeniem??
 

anianieanka

Member
Lip 28, 2010
6
0
0
Przepadliśmy dla nich z mężem... Próbowałam juz wersje z serem, z marmoladą - zawsze obłędne . Jeszcze się nie zdażyło, aby jakaś drożdżówka została, choć piekłam je już wiele razy
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dziś upiekłam z tego ciasta drożdżówki z marmoladką jabłkową:

dro_d__wki_002.jpg

dro_d__wki_004.jpg
 

Załączniki

  • dro_d__wki_002.jpg
    dro_d__wki_002.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 5
  • dro_d__wki_004.jpg
    dro_d__wki_004.jpg
    33.5 KB · Wyświetleń: 5

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dziś wykorzystałam to ciasto do jagodzianek, z podwójnej porcji wyszło mi 36 pysznych bułeczek
lecker.gif


jagodzianki_045.jpg

jagodzianki_059.jpg

i naszprycowane dodatkowo bitą śmetaną:

jagodzianki_080.jpg

 

Załączniki

  • jagodzianki_045.jpg
    jagodzianki_045.jpg
    47 KB · Wyświetleń: 5
  • jagodzianki_059.jpg
    jagodzianki_059.jpg
    43 KB · Wyświetleń: 5
  • jagodzianki_080.jpg
    jagodzianki_080.jpg
    39.4 KB · Wyświetleń: 5

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
robiąc je, dziś cały dzień myślałam o Radomiu, zwłaszcza przy tych z bitą śmietaną
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: