Drożdżówki z serem

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
BeataSz @ 24 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1307234robiąc je, dziś cały dzień myślałam o Radomiu, zwłaszcza przy tych z bitą śmietaną
icon_wink.gif
W takim razie kilka musi trafić do Radomia.Normalnie nie ma innej możliwości!
fiesgrins.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Wczoraj się zapatrzyłam i dziś zrobiłam.Z braku jagód i ser dobry
lecker.gif
Wyszły pyszniutkie,mięciutkie bułeczki do wielokrotnej powtórki
daumen.gif


DSCF1086.JPG
 

Załączniki

  • DSCF1086.JPG
    DSCF1086.JPG
    108.8 KB · Wyświetleń: 6

jajecznica

Member
Mar 16, 2013
10
0
0
Witajcie
icon_smile.gif


Postanowiłam zrobić dziś te drożdżówki - ciasto jest po prostu super! Chyba w życiu nie jadłam lepszego drożdżowego.
icon_smile.gif


Mam niestety problem i nie wiem z czego on wynika - bardzo proszę Was o pomoc w ustaleniu, bo chciałabym te drożdżówki jeszcze powtórzyć.
icon_smile.gif
Chodzi o to, że w okolicach sera zrobił się zakalec. Z czego to wynika - dałam za dużo sera? Czy za krótko piekłam w zbyt wysokiej temperaturze? (zaczęły przypalać się od spodu, więc musiałam wyjąć). Oto dowód:

8cd211d2c0.jpg


I drugie pytanie - czy Wasze ciasto w gotowych drożdżówkach jest bardziej lekkie i puszyste czy raczej bardziej zbite?
icon_smile.gif


Z zakalcem czy bez, i tak je zjem, bo są mega pyszne!
icon_mrgreen.gif


bb24e983c6.jpg
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Jestem fanka tego ciasta (i BeatySz
icon_wink.gif
) od lat. Robilam je tyle razy, ze sama Beata chyba takich rekordow nie ma. Ciasto przetestowalam na tysiac sposobow i zawsze, bezwarunkowo jest lekkie i puszyste, bez problemu nosi wszystko co na nim poloze. Robilam strucle serowe i orzechowe, jagodzianki, drozdzowki z wieloma roznymi - bardziej i mniej mokrymi farszami. Roznily sie te wypieki ksztaltem, wielkoscia, stosunkiem ciasta do farszu i nie przydazyl mi sie zakalec jak dotad wcale.

Patrzac na zdjecia widze, ze spod jest przypieczony bardziej niz gora i piszesz ze pieklas w wyzszej temp. Najlepiej piec w 200C, bez termoobiegu, az zbrazowi sie apetycznie. Wyjac z pieca i natychmiast ulozyc na kratce kuchennej aby drozdzowki mogly stygnac i odparowywac rownomiernie.
Ciasta drozdzowe slodkie zdecydowanie zyskuja dzieki: dwukrotnej fermentacji, pierwsza 2 godziny, druga ok godziny, ale musza byc dobrze wyrosniete i jesli sa z nadzieniem, to musi byc widoczny przyrost ciasta rowniez tam gdzie jest farsz.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Chcialabym je zrobic jako jagodzianki. Ostatnio w zadnym sklepie, cukierni czy piekarni nie moge trafic na dobre jagodzianki, zeby ciasto smakowalo i jagod bylo duzo. Dlatego postanwilam sprobowac swoich sil. Tylko jak fizycznie zrobic zeby wyszly jagodzianki i jagody nie wyplywaly z bulki? Nigdy paczkow ani tego typu bulek nie robilam. To bedzie moj debiut ale nie wiem jak sie za to zabrac...
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja mieszam jagody z niewielką ilością mąki ziemniaczanej ( może być kisiel) i z cukrem, z ciasta formuję placuszki ( zostawiam środek trochę gruszy niż brzegi), nakładam na środek farsz i sklejam bułeczkę. Ważne żeby ciasto nie było zbyt dużo mąką podsypywane, żeby dobrze się skleiło.
Formuję owalny kształt ( nie wiem dlaczego, ale jagodzianki muszę mieć takie właśnie owalne
icon_wink.gif
) i odkładam sklejeniem do spodu na omączonym blacie do wyrośnięcia.
Dodatek mąki ziemniaczanej zapobiega wypływaniu farszu, nawet jak zdaży się, że drożdżówka pęknie podczas pieczenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam
icon_smile.gif

Nie obylo sie bez przygod
icon_smile.gif
Rozczyn wyplynal mi z garnuszka
icon_smile.gif
Ciasto w robocie kleilo sie bardzo, dodalam troche maki i bylo juz lepiej. W misce pieknie uroslo. Super delikatne i plastyczne jest to ciasto:) Jak sie pozniej okazlo za malo cukru dalam do jagod. No i nie wiedzialam czy piec na na papierze i w jakiej temp. W koncu na dno piekarnika dalam blaszke z woda, piekarnik nagrzalam do 200 stopni, po ok 15min byly juz przyrumienione ale spody bieluskie wiec je odwrocilam i podpieklam jeszcze z 10min. Druga partie pieklam bez wody i z obu stron od razu ladnie sie przyrumienily
icon_smile.gif

Ale nie wyszly puszyste. Troche gumowate i plaskie. Dlaczego? Za duzo nadzienia?
Dzieciom bardzo smakowaly, nie zdazylam lukru zrobic
icon_smile.gif

Nastepnym razem zrobie drozdzowki z budyniem i serem
icon_smile.gif


To moj pierwszy raz:
tak podwoilo swoja objetosc
icon_smile.gif


przed upieczeniem

takie cos wyszlo

tu z bardziej puchatym ciastem

tu wlasnie to cienkie ciasto

 

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0
Dziekuje Beato! Buleczki sa wspaniale, zrobilam z jagodami.

jagodzianki.jpg
 

Załączniki

  • jagodzianki.jpg
    jagodzianki.jpg
    37.4 KB · Wyświetleń: 6

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Dziś upiekłam z jagodami (rozmrożonymi ) i wyszły pyszne , pulchne jagodzianki. Ciasto wspaniale się formuje - jest elastyczne , bezproblemowe. Będą powtórki -Beata Sz dziękuję.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Beata19 @ 19 Aug 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1586028Czy można zrobić z mrożonych jagód? nie będzie zakalca ? i czy najpierw jagody odmrozić ? Proszę o podpowiedź.
nigdy nie rozmrażam żadnych owoców, nawet wolę używać mrożonych do nadziewania bułeczek czy pierożków.
Ale jeśli z rozmrożonych wyszły Ci pyszne i jesteś zadowolona, to cieszę się
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
BeataSz @ 20 Aug 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1586104nigdy nie rozmrażam żadnych owoców, nawet wolę używać mrożonych do nadziewania bułeczek czy pierożków.
Ale jeśli z rozmrożonych wyszły Ci pyszne i jesteś zadowolona, to cieszę się
icon_biggrin.gif
Rozmroziłam za podpowiedzią Roman - bałam się,że takie zimne zaszkodzą " ciepłolubnemu " drożdżowemu. Skoro twierdzisz , że można z mrożonymi to następnym razem tak zrobię.
wink.gif