Dynia w occie

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
1,5 kg dynii (samego miąższu)
1,5 szklanki octu spirytusowego 10%
750g cukru
1 szklanka wody


Z dyni usunąć pestki i włókna, obrać ze skórki, pokroić w kostkę. Cukier, ocet i wodę wlać do garnka i zagotować, tak aby powstał syrop. Do gotującego się syropu wrzucić dynię i gotować od momentu zagotowania się całości 5 minut. Wlewać wrzące do słoików mocno zakręcać. Postawić na wieczku do momentu aż wystygną słoiki.

1013.jpg
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
A propo dyni to mialam podobnego olbrzyma w ogrodzie ale mama go zerwala za wczesnie i nie mial w srodku pestek( a szkoda)...
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Mozesz mi powiedziec jak smakuje ta dynia w occie? Jest kwasna czy cos w rodzaju np marynowanej papryki?
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Jest taka słodkawa i twardawa, czuć, że jest tez w occie. Ja ją dosłownie wyjadam ze słoika. Robię jeszcze oprócz tego dynię w zalewie octowej, ale z goździkami i tam się dodaje mniej cukru, jest taka bardziej wytrawna. Jeżeli będziesz zainteresowana to podam też przepis
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Ja jestem zainteresowana, proszę podaj i z góry dziękuję. Robię dynię, ale nie wychodzi mi dobra, bo zawsze korzystam z jakichś "dorwanych" przepisów. Napisz też, czy Twoje przepisy są sprawdzone i faktycznie dynia jest smaczna. Pozdrawiam.
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
alik obydwa przepisy są sprawdzone, robiłam w zeszłym roku. Drugi przepis podam wieczorem, bo mam go w domku
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Musze koniecznie zrobic. We Wloszech nigdy mi sie nie udalo kupic. Nawet nie wiem, czy ja tak robia. A ja wyjadam ze sloika...
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Zrobiłam dynię wg tego przepisu, ale amniejszyłam ilość cukru do 60 dag. wyszła super, bardzo dobrze smakuje jako dodatek do mięsa na zimno np pieczonej karkówki.Polecam.