Dżem morelowy z brzoskwiniami i nutą cynamonu ...

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Oto przepisik na zwykły-niezwykły dżemik morelowy z brzoskwiniami i nutą cynamonu.

Potrzebujemy:
3 kg moreli
6 dojrzałych brzoskwiń
60 dkg cukru
szklankę wody
sok z 1 cytryny
nutę cynamonu
icon_biggrin.gif
(czyli ok. 1/3 standardowej torebki - lub więcej do smaku)

Morele i brzoskwinie dokładnie myjemy i obieramy ze skórki. Owoce dzielimy na cząstki, połówki lub ćwiartki, wrzucamy do gara. Zasypujemy cukrem - można dodać więcej według uznania, ja zrobiłam dżemik odrobinę kwaskowaty, bo nie lubię ulepków. Wlewamy wodę i gotujemy, gotujemy, gotujemy ... aż dżemik zrobi się dżemikowaty tzn. będzie spływał z łyżki nie ciurkiem tylko odchodził "płatkami". Tuż przed przełożeniem do słoików wlewamy sok z cytryny, oprószamy cynamonem i mieszamy dokładnie na zmniejszonym gazie. Przekładamy do słoików i peklujemy przez 15 minut.
Mnie wyszło 5 i pół "dżemowych" słoików z tej ilości.
Smacznego!
 

Załączniki

  • P7170632.jpg
    P7170632.jpg
    159.9 KB · Wyświetleń: 0

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Powinnam zrobic, ale w takim upale
gruebel_2.gif
W przetworach nie lubie tego, ze zwykle trzeba je robic latem. Co innego taki dzem pomaranczowy: w styczniu to zupelnie co innego.
icon_mrgreen.gif
 

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Linn @ 17 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=874963Powinnam zrobic, ale w takim upale
gruebel_2.gif
W przetworach nie lubie tego, ze zwykle trzeba je robic latem. Co innego taki dzem pomaranczowy: w styczniu to zupelnie co innego.
icon_mrgreen.gif
A mnie wczoraj napadło i smażylam morele i siebie w kuchni ...
dump.gif
Ale właśnie jestem w szale dżemowym, więc jestem nieobliczalna - kolejna porcję przerabiałam dobrze po północy ...
rofl.gif