GYROS

agus87

Member
Wrz 9, 2007
22
0
0
GYROS

składniki na 2 miski

-2 podwójne filety z kurczaka

- przyprawa gyros - kamis, lub kotanyi

-słoik ogórków konserwowych

- kapusta pekińska

- por ok 5 cm kawałek

- cebulka średnia

- i mały majonez winiary

- szklanka ketchupu ( tortex lub kotlin )

- puszka kukurydzy ( bonduelle )

- sól i pieprz

wykonanie

filety z kurczaka drobno pokroić, usmażyc na patelni, ja zawsze bardziej przypiekam, do mieska dodaje cala przyprawe GYROS bez żadnej soli ani pieprzu, smażymy. mięsko odstawiam do wystygnięcia.

kroję ogórki w kosteczkę, cały słoik, kapustę pekińską siekam i wsypuję do miski posypując solą i pieprzem. Por i cebulkę siekam drobniutko, solę i odstawiam w celu zmożenia. Majonez z połową ketchupu mieszam, aby powstała jednolita całość.

Gdy mięsko wystygnie na sam spód wkłada je do miski jednej i drugiej, polewam je ketchupem ( najlepiej taki w tubce z dozownikiem) posypuje cebulką, na to wsypuję kukurydzę , posypuję porem, wsypuję ogórki, smaruję dokładnie całą wartswę sosem, nakładam kapustkę pekińską.
Sałatka jest najlepsza na następny dzień

SMACZNEGO
icon_biggrin.gif

 

Załączniki

  • untitled__2_.jpg
    800.7 KB · Wyświetleń: 0

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Zrobiłam bardzo podobną sałatkę: zastosowałam to, co miałam. Zamiast ogórków konserwowych dałam świeże, a zamiast filetów z kuraka dałam mięso mielone wieprzowe usmażone z przyprawą gyros. Dodałam też usmażone pieczarki pokrojone w plasterki oraz świeżą czerwoną paprykę pokrojoną w słupki a także pomidor.
Pyszności!!
mniam.gif
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: