Jeszcze jedna wersja buleczek z cebula

Mudiwa

Member
Cze 22, 2009
13
0
0
Znalazlam przepis na bulki z cebula tutaj:
http://mojewypieki.blox.pl/2009/05/Bulki-z-cebulka.html
Brzmi jak nastepuje:CYTATSkładniki na 20 bułeczek:

* pół szklanki letniego mleka
* 1 łyżka cukru
* 2 łyżeczki
soli
* 3 łyżki miękkiego lub roztopionego masła
* 1,5 szklanki letniej wody
* 1 duża łyżka
suchych drożdży (12 g) lub 24 g świeżych
* 3 średnie cebule, (drobniutko pokrojone i podsmażone, mogą być zmielone), w oryginale 2 łyżki
* 5,5 szklanki mąki pszennej

Dodatkowo:

* 1 jajko roztrzepane z 1 łyżką mleka do posmarowania

Wymieszać mleko, wodę, cukier, sól i masło. Drożdże wymieszać z mąką (ze świeżych zrobić wcześniej rozczyn), umieścić w dużej misce, dodać płyny i cebulkę. Zagnieść ciasto gładkie i elastyczne, w razie potrzeby dosypać więcej mąki (do pół szklanki). Odstawić przykryte do podwojenia objętości w ciepłe miejsce.

Po tym czasie ciasto wyjąć, wyrobić, podzielić na około 20 części (u mnie bułeczki 65 gramowe). Uformować bułeczki, położyć na blaszce (wcześniej wysypanej mąką lub wyłożonej papierem do pieczenia). Przykryć, odstawić do napuszenia na 30 minut. Przed samym pieczeniem bułeczki można naciąć i posmarować jajkiem roztrzepanym z mlekiem.

Piec około 20 minut w temperaturze 200ºC. Studzić na kratce.

Metoda dla maszynistów:

W maszynie do pieczenia chleba umieścić wszystkie składniki na ciasto według kolejności: płynne, sypkie, na końcu drożdże. Nastawić program do wyrabiania chleba 'dough' (1,5 h), po czym ciasto wyjać, krótko wyrobić, uformować bułeczki. Dalej postępować według powyższego przepisu.
Jak dla mnie wyszly za malo slone, ale ja jestem solno-luba. Zrobilam z polowy porcji, do polowy ciasta dodalam drobno posiekane pomidory suszone ze sloika, do calosci sypnelam od serca oregano i bazyli. Wyszly pycha, chociaz okazalo sie, ze albo mialam lewe drozdze, albo za zimno sie robi u mnie w mieszkaniu noca (bo wtedy rozkrecam sie w kuchni) i mi nie wyrosly jak trzeba. Dzis kupilam nowe drozdze i pieklam w dzien (bylo goraco) i wszystko wyroslo jak dzikie.
W zalaczniku zdjecia buleczek - ulozylam je na przemian, ale mysle, ze widac, ktore maja pomidory, a ktore tylko cebule.
 

Załączniki

  • P1030256.JPG
    P1030256.JPG
    50.9 KB · Wyświetleń: 0
  • P1030257.JPG
    P1030257.JPG
    49.6 KB · Wyświetleń: 0