Jogurt z budyniu

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Simona, napisz coś bliżej o tej produkcji jogurtu z budyniu
icon_eek.gif

Da się to zrobić w jogurtownicy?
Pewnie! Gotuje sie budyn o jakimkolwiek smaku. Osobiscie najbardziej lubie jogurt o smaku karamelu i bialej kawy, czyli robie karamel i na tym gotuje budyn waniliowy, potem dodaje do budyniu biala kawe rozpuszczalna. Mniam.

Ten budyn moze byc troche rzadszy niz normalnie. A dalej postepujesz juz tak jak gdybys robila zwykly jogurt. U mnie dodaje sie pol szklanki jogurtu na litr mleka/budyniu.

Nalezy pamietac zeby skonczyc proces zakwaszania dosc wczesnie, bo zbyt kwasny jogurt nie jest najlepszy, przynajmniej jak na moj gust.

Wychodzi kremowy jogurt taki jak ze sklepu. U nas kiedys duzo sie mowilo o tym jogurcie (tyle ze bez dodatku cukru i innych substancji) ze niby leczy mnostwo chorob.

<ikonka o niezbyt przekonanej minie>
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Simona, co to jest biała kawa rozpuszczalna? Pierwsze słyszę :shock:
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Nalezy pamietac zeby skonczyc proces zakwaszania dosc wczesnie, bo zbyt kwasny jogurt nie jest najlepszy. Wychodzi kremowy jogurt taki jak ze sklepu.
Strasznie fajny ten przepis. Na pewno spróbuję za kilka dni. Powiedz jeszcze dokładniej, ile czasu go robic? Ja zwykle nastawiam jogurtownicę (takż z podgrzewaczem) na 6 godzin - po tym czasie taki zwykły jogurt jest gotowy. Czy na ten budyniowy to będzie za długo?
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Sprobuj piec godzin. Lepiej zbyt malo niz za duzo bo w pierwszym przypadku bedzies miala po prostu budyn, a w drugim takie kwasne cos. Chyba ze lubisz kwasne. Bo ja zdecydowanie nie lubie, musze powiedziec. Czyli to co dla mnie jest zbyt kwasne dla ciebie moze byc ok.
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Zrobiłam jogurt z przepisu Simony i on faktycznie wyszedł całkiem jak Fantazja Danona. W ogóle nie kwaśny i bardzo dobry, tylko dla mnie trochę za bardzo budyniowy. Następnym razem na 1 litr mleka wezmę tylko jedną torebkę budyniu i powinno być w sam raz.
Ale tak w ogóle to pomysł bardzo fajny. Dzięki Simona! :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Zrobiłam jogurt z przepisu Simony i on faktycznie wyszedł całkiem jak Fantazja Danona. W ogóle nie kwaśny i bardzo dobry, tylko dla mnie trochę za bardzo budyniowy. Następnym razem na 1 litr mleka wezmę tylko jedną torebkę budyniu i powinno być w sam raz.
Ale tak w ogóle to pomysł bardzo fajny. Dzięki Simona! :mrgreen:
Simona i Ziarenko, jakos nie rozumiem tego przepisu. Napiszcie, jak dokladnie to zrobic. Ugotowac normalnie budyn z 0.5l mleka i do tego sloiczek jogurtu?
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Zrobiłam jogurt z przepisu Simony i on faktycznie wyszedł całkiem jak Fantazja Danona. W ogóle nie kwaśny i bardzo dobry, tylko dla mnie trochę za bardzo budyniowy. Następnym razem na 1 litr mleka wezmę tylko jedną torebkę budyniu i powinno być w sam raz.
Ale tak w ogóle to pomysł bardzo fajny. Dzięki Simona! :mrgreen:
Simona i Ziarenko, jakos nie rozumiem tego przepisu. Napiszcie, jak dokladnie to zrobic. Ugotowac normalnie budyn z 0.5l mleka i do tego sloiczek jogurtu?
Ja właśnie tak zrobiłam, tylko, że x2 bo mam jogurtownicę na litr mleka. W zasadzie to mleka dałam ciut więcej, żeby budyń był nieco rzadszy. Przed dodaniem jogurtu budyń trzeba przestudzić, coby się jogurt nie zważył czy cóś. A potem włączyłam jogurtownicę na 6 godzin. I już. Pycha
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Właśnie robię budyniowy jogurt (czekoladowy) z 1/2l mleka więc już niedługo zdam relacje jak wyszedł
icon_biggrin.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Jak fajnie. Zawsze jestem strasznie dumna jak komus spodoba sie ktorys z moich przepisow. :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

nikagda

Member
Lip 23, 2007
19
0
0
A jaką temperaturę utrzymuje jogurtownica? Bo przepis jest niezwykle kuszący i zastanawiam się, czy nie zrobić jak z ciastem drożdżowym - wstawić do leciutko nagrzanego piekarnika.
gruebel_2.gif
 

nikagda

Member
Lip 23, 2007
19
0
0
Dzięki za odpowiedź.
Na grzejniku to u mnie odpada ze względu na dwa wścibskie koty, ale spróbuję z piekarnikiem.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38