Jogurt z budyniu

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Zastanawiam sie w co przelac miksture - denerwuje mnie to przelewanie do 6ciu pojemniczkow.
Plastik odpada?? Myslalam nad jakims wiekszym naczynkiem
gruebel_2.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Cinka @ 22 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=694741A czemu plastik odpada? Przecie w sklepach jogurty w plastikach wyłacznie
icon_biggrin.gif
Hmm...zmyliło mnie to, ze jak kupowałam jogurtownice to miały byc szklane zakrecane pojemniczki (po koncentracie uzbieralam).
To mozna w plastikach tak
icon_question.gif



Sinistra @ 22 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=694743Dlaczego odpada. Teraz będziesz miała świetne, zamykane opakowanie po tych łotewskich.
Tylko czy one za duze nie są (za wysokie w sensie).
Wróce do domu to sprawdzę
icon_wink.gif


Linn @ 22 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=694748Naczynie szklane z plastikowa pokrywka: takie jak Frigoverre. http://tinyurl.com/68nb4c
O własnie takie cos mi po glowie chodzilo
icon_wink.gif

Ja mam podłuzne plastikowe pojemniki albo takie od margaryny tylko nie wiedzialam czy mozna w plastiku
icon_wink.gif

Fakt, ze plastik sie nie rozplynie - za niska temperatura na to
icon_wink.gif


Margot @ 22 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=694766ja trochę nie na temat....Ilona ślicznie wyglądasz
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
a próbował ktoś może robić z takiego domowego budyniu, a nie z torebki? bo ja się zastanawiam nad wersją MM czy by wyszlo...
icon_razz.gif
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Nie mam jogutrownicy. Wstawiłam do piekarnika na jakieś 25-30 st na kilka godz. Wyszło. REWELACJA. Szkoda, że karmię i nie mogę jeść tego rarytasu, ale jak już skończę z dietą... Można śmiało bez jogurtownicy.
Podobnie robiłam też ten naturalny. Wyszeł extra.
Z niego wyprodukowałam serek (też z przpisu z forum), który sam się robi, trzeba tylko dłużej poczekać. Polecam te wszystkie przepisy.
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
ja właśnie wstawiłam ten MM.... zobaczymy, co z tego wyjdzie
icon_smile.gif

a co do serka to się podpisuję pod wypowiedzią -magdy-,szczegolnie dobre rozwiazanie,gdy jogurt wyjdzie za rzadki
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Czytałam że można posłużyć sie termosem - chodzi przecież o dłuższe utrzymanie go w cieple - a termos sobie świetnie chyba z tym poradzi - zwłaszcza taki obiadowy z szerokim otworem - lepiej go będzie wydobyć. Ten gotowy jogurt znaczy
icon_smile.gif

Kaloryfer póki ciepły też może być.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
No i
arsch.gif

Zaden pojemnik mi nie pasuje
icon_neutral.gif

Sini te od jogo tak jak myślałam - za wysokie
icon_neutral.gif


Wczoraj juz mi sie nie chcialo robic - padnieta bylam.
Moze dzisiaj.
 

kanapka

Member
Cze 2, 2007
407
0
0
a jak robi się taki jogurt w piekarniku? po prostu wstawia się do piekarnika nagrzanego do tych 25 stopni na parę godzin i już???
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
I już
icon_biggrin.gif
25 może być ciut za mało bo to prawie temp. otoczenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga-a

Member
Wrz 3, 2005
1,122
0
0
-magda- @ 22 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=695026Nie mam jogutrownicy. Wstawiłam do piekarnika na jakieś 25-30 st na kilka godz. Wyszło. REWELACJA. Szkoda, że karmię i nie mogę jeść tego rarytasu, ale jak już skończę z dietą... Można śmiało bez jogurtownicy.
Podobnie robiłam też ten naturalny. Wyszeł extra.
Z niego wyprodukowałam serek (też z przpisu z forum), który sam się robi, trzeba tylko dłużej poczekać. Polecam te wszystkie przepisy.
a mozna znać szczególy produkcji?
anbetung.gif
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
chciałam powiedzieć, że ten jogurt w wersji MM jest pychaa
mniam.gif
tylko wyszedl mi troche za malo slodki, ale to kwestia wprawy
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
aga-a @ 23 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=695515a mozna znać szczególy produkcji?
anbetung.gif
Produkcja bardzo prosta (przepis z forum, ale już nie pamiętam w jakim wątku był). Na gęste sitko, gazę (ja użyłam tetry)- tak aby nie pachniało proszkiem do prania, wylewamy jogurt, który zrobiliśmy- u mnie naturalny. I czekamy kilka dni aż cała woda z niego zleci. Wodę z naczynka pod spodem należy wylewać. Powstaje super kremowy, śmietankowy serek do smarowania kanapek. Dodałam do niego szczypiorek i cebulke i przyprawy, ale może być też na słodko, czy jak kto lubi. Jest naprawdę rewelacyjny i sam się robi
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
Z pół litra mleka wyszło mi niepełne pudełko po maśle roślinnym. Smacznego
mniam.gif
 

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Odkurzyłam jogurtownicę, dawno nie używaną, i nastawiłam jogurt - ciekawa jestem co wyjdzie.
 

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Rzadziutki mi wyszedł, woda prawie - taki ma być?

Ale w smaku pyszny. Do powtórki na pewno.