Kajmak mojej babci

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,336
1,405
113
Jobi, wielkie dzięki za patent na kajmak z kremówki :blume:
Robiłam 2 razy z połowy porcji. Rzeczywiście nie można jasnego przetrzymać dłużej niż przepisowe 11 minut. Natomiast do drugiego dodałam 1/2 tabliczki czekolady i musiałam go nieco dłużej gotować, bo był za rzadki. Rewelacyjnie prosty przepis. 11 minut to nic w porównaniu z czasem, jaki trzeba było kiedyś stać przy kuchni i mieszać kajmak ze zwykłego mleka. :mrgreen: :lol:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Jobi, wielkie dzięki
icon_smile.gif
będę robiła dzisiaj
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,336
1,405
113
hazo @ 14 Apr 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=277617Jobi, wielkie dzięki za patent na kajmak z kremówki <!--emoid:blume:--><!--endemo-->
Robiłam 2 razy z połowy porcji. Rzeczywiście nie można jasnego przetrzymać dłużej niż przepisowe 11 minut. Natomiast do drugiego dodałam 1/2 tabliczki czekolady i musiałam go nieco dłużej gotować, bo był za rzadki. Rewelacyjnie prosty przepis. 11 minut to nic w porównaniu z czasem, jaki trzeba było kiedyś stać przy kuchni i mieszać kajmak ze zwykłego mleka. <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
A w tym roku mi nie zastygł.
cry_1.gif
cry_1.gif
cry_1.gif

Na mazurkach prezentuje się bardzo ładnie. Pięknie błyszczy, tylko, żeby zastygł.
baa.gif


R__ne_001.jpg

R__ne_002.jpg

Coś przeczuwałam już wylewając go na spody, nawet nie chciało mi się ich dekorować.
Robiłam identycznie, tylko z całej porcji. Miałam śmietanę 30% Łaciatą, a zazwyczaj używam 36% Łowickiej. Może to jest przyczyną
gruebel_2.gif

Nic to, będziemy wyjadać łyżeczkami.
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • R__ne_001.jpg
    R__ne_001.jpg
    550.2 KB · Wyświetleń: 10
  • R__ne_002.jpg
    R__ne_002.jpg
    519.1 KB · Wyświetleń: 8

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Zrobiłam 11 minutowy.Chyba coś skopałam, po zastygnięciu masy zrobiła się cukrowa skorupka, po zblendowaniu nadal czuć chropowatość masy jakbym wsypała cukier puder i wymieszała, nie jest gładki. Nigdy nie jadłam domowego kajmaku ale mój nawet nie przypomina tego który gotuje z mleka skondensowanego i kolor tez inny, mleczny. Czy tak ma być czy coś zepsułam.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,383
837
113
No i na tym chyba poprzestanę. Tylko czy kremówka to w znaczeniu potocznym każda do ubijania? Czy 30 albo 36 proc?