Kanapka na goraco z kurczakiem i szpinakiem*

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Kanapka na goraco z kurczakiem i szpinakiem

Chrupiace kromki chleba wypelnione cieplym nadzieniem kurczakowo-szpinakowo-czosnkowym

250g mrozonego szpinaku, odmrozonego
4 lyzki majonezu
2 duze zabki czosnku, posiekane
1 lyzka oliwki z oliwek
1 czerwona cebula, pokrojona na polplasterki
1 lyzka octu balsamicznego
1 lyzeczka cukru
4 plasterki sera provolone lub innego zoltego
2 filety z kurczaka
sol, pieprz do smaku
2 duze zabki czosnku, posiekane
ulubione ziola
4 duze kromki zytniego chleba

Majonez zmieszac z 1 zabkiem czosnku, odstawic.
Filety umyc, osuszyc, natrzec posiekanym czosnkiem i przysmaczyc sola i pieprzem i ulubionymi ziolami. Smazyc na rozgrzanym oleju przez okolo 8 minut, przewracjac tylko raz w polowie smazenia. Jeszcze cieple pokrajac na niezbyt cienkie plasterki.
Odmrozony szpinak odcisnac i lekko przesmazyc z 1 zabkiem czosnku i odrobina soli na goracym oleju. Zdjac z patelni, dodac cebule na patelnie i smazyc okolo 2 minut, dodac cukier i ocet, zmniejszyc temperature i dusic okolo 5 minut az wiekszosc plynu wyparuje.

Kazda kromke chleba lekko posmarowac majonezem, na dwoch ukladac warstwami kurczaka, szpinak, cebule i plasterki sera. Przykryc pozostalymi dwiema kromkami i grillowac na grillu do panini lub na patelni do lekkiego zrumienienia.
Jezeli grillujemy na patelni to nalezy kanapki obciazyc z gory mniejsza patelnia aby je lekko splaszczyc i przypiekac 4-6 minut na kazdej stronie.
Przekroic kromki na pol, podawac z miska zielonej salaty.

67444xf.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
A widzisz, tu mnie masz, bo ja balsamicznego na języku w życiu nie miałam. Więc najwyższy czas nadrobić zaległości :mrgreen:
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Kanapeczki PRZEPYSZNE!!!
Myślałam, że będą smaczne tylko na ciepło i jakież było moje zdziwienie, gdy ugryzłam jedną kanapeczkę, która się ostała i "zzimniała" (ależ słowo
icon_smile.gif
)... Walczyliśmy o nią
icon_smile.gif

Polecam te pyszności.