Karkandaki*

anim

Member
Paź 26, 2012
1
0
0
W odpowiedzi na doskonały przepis zamieszczam mój rezultat zmagań z karkandakami
icon_smile.gif


Po kolei widać cały proces produkcji oraz efekt finalny. Dla zobrazowania ilości (choć było tego jeszcze więcej - wyjedzone w trakcie robienia :D ) na ostatnim zdjęciu piwo, coby można było sobie porównać :D

Ciasto robione prawie według przepisu, miałem tylko 400 ml kefiru zamiast 500 więc wszystko starałem się do tego dostosować. Biorąc pod uwagę uwagi dawczyni przepisu od razu dowaliłem więcej mąki.

Zdaję sobie sprawę z niskich walorów wizualnych.. Będę jeszcze musiał popracować nad lepieniem
icon_smile.gif


No to jedziemy
icon_smile.gif


IMG_2674.JPG

Farsz: Kapusta (ok. 1/3 główki), pieczarki (ok. 360g), cebula (4 średnie/duże) i mięso mielone(ok 500g).
Generalnie starałem się ciasto rozwałkowywać mocno, ale nie jestem w tym mistrzem i nie było szalenie cienkie. Efekt - zostało trochę farszu
icon_smile.gif


IMG_2675.JPG

Sos: Kefir, łyżeczka majonezu, ząbek czosnku i koperek.

IMG_2677.JPG

No i rezultat pomniejszony o jakieś 7 sztuk.
Nie bawiłem się foremkami (głównie dlatego że nie bardzo takowe posiadam) dlatego lepiłem je o różnej wielkości.

W Poznaniu mamy taką knajpę ormiańską - Gor (prowadzoną przez rodowitego Ormianina) - tam właśnie można zjeść takie większe z sosem, który też próbowałem tu odtworzyć. Generalnie smakowo wyszło prawie identycznie, dzięki czemu mogę tym bardziej polecić przepis, który wrzuciła Joanna
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • IMG_2674.JPG
    IMG_2674.JPG
    2.9 MB · Wyświetleń: 2
  • IMG_2675.JPG
    IMG_2675.JPG
    2 MB · Wyświetleń: 2
  • IMG_2677.JPG
    IMG_2677.JPG
    2.5 MB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,100
1,538
113
Zrobilam wczoraj, wyszly super. Czesc upieklam, ale smazone sa o wiele lepsze. Zjedlismy z (chyba) ormianska surowka z marchewki (marchew tarta, czosnek, orzechy, koperek i majonez).
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,395
3,687
113
Nie wiem seniorko, co zrobiłaś i co polecasz, bo link jest niewłaściwy, ale chyba pomyliłaś wątki.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,395
3,687
113
Kawo, nie pamiętam. Z opisu wynika, że najbardziej mi smakowały na gorąco i na ciepło, więc pewnie je jakoś odgrzewałam...
gruebel_2.gif