kefirowe racuchy z jabłkami

Klosewik

Member
Paź 5, 2007
75
0
0
2 jajka
2 szklanki mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
2 szklanki kefiru
3-4 średniej wielkości jabłka
tłuszcz do smażenia
sól
cukier puder do dekoracji


Jabłka obrać, poszatkować lub jeszcze lepiej: potrzeć na tarce ( duże oczka). Żółtka oddzielić od białek. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia. Wbić żółtka, wlac kefir. Wymieszać. Przygotowane wcześniej jabłka dodać do ciasta. Białka bić ze szczyptą soli. Pianę połączyć z ciastem.
Na patelni rozgrzać tłuszcz. Kłaść na nim łyżką ciasto, formując średniej wielkości placki. Smażyć z obu stron na złoty kolor. Ciepłe placki posypać cukrem pudrem.
Z podanych proporcji wychodzi około 18-20 placuszków. Placki są smaczne: wilgotne, o kwaskowym smaku jabłek i kefiru. Polecam.
 

Komanka

Member
Lis 5, 2009
6
0
0
Błyskawiczne danie i jakie pyszne! Co prawda, poszlam na łatwiznę i wszystkie skladniki wymieszałam razem za jednym zamachem (bez rozdzielania żółtek i bez trzymania się kolejności), ale nie umniejszylo to smaku racuchom.

 

Klosewik

Member
Paź 5, 2007
75
0
0
Bardzo się cieszę, że smakowały.
wink.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
orelia @ 3 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1070376Można zamiast kefiru dać maślankę?!
Jasne że mozna. Ale ja daję tylko szczyptę proszku do pieczenia i to w zupełności wystarczy. Kto lubi, może zamiast proszku dać szczyptę sody, rozpuszczoną w kefirze lub maślance. Na ogól nie przepadam za sodą ale w tych plackach mi nie przeszkadza, tym bardziej że to tylko szczypta.
Jabłka zawsze kroję w kosteczkę.
Placki pyszne są z cukrem pudrem, syropem klonowym , a d*** rosnie i rosnie....
gruebel_2.gif