KOKOSANKI (debiut) :)

lullaby

Member
Paź 22, 2005
172
0
0
Ano wiadomo Akulko, każdy ma swój smak .
Ja tam się cieszę, że Ci smakowały
icon_biggrin.gif
 

Ludowa

Member
Sie 5, 2007
57
0
0
Odgrzebuję trochę kokosankowy wątek
icon_mrgreen.gif


Ciasteczka są pyszne! Najbardziej kokosowe z kokosowych, jakie jadłam
daumen.gif
No, i robią się prawie same, taki to łatwy i szybki przepis.

lecker.gif
 

play_GirL

Member
Lip 27, 2007
28
0
0
rewelacyjny przepis prosto smacznie szybko na dodatek kokosowo czyli tak jak lubie najbardziej
ura1.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
I ja zrobiłam
icon_mrgreen.gif
Oczywiście, że z podwójnej porcji
fiesgrins.gif

Faktycznie ciężko się robiło kuleczki, ale po zwilżeniu rąk bez problemu. Robiłam dość małe, mniej więcej wielkości łyżeczki. Po spróbowaniu stwierdzam, że pycha mniamuśne
icon_lol.gif
Pamiętam, że teściowa gdzieś w jakimś tylko jednym sklepie kupowała takie ciasteczka, które smakowały bardzo bardzo podobnie, ale te rzecz jasna są o niebo lepsiejsze
fiesgrins.gif

A jutro teściowa przyjedzie....
fiesgrins.gif


Tylko ciekawe czy będzie miała co spróbować
rofl.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
O tak mi wyszły
icon_mrgreen.gif


S6300073.JPG
S6300074.JPG
 

Załączniki

  • S6300073.JPG
    S6300073.JPG
    1.4 MB · Wyświetleń: 2
  • S6300074.JPG
    S6300074.JPG
    1.5 MB · Wyświetleń: 2

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No spróbowała
icon_mrgreen.gif
Tak jej posmakowały, że chce żebym zrobiła oprócz ciast i tortów dla niej na odejście na emeryturę
icon_mrgreen.gif
Ale odradziłam. Nie ze względu na smak, bo powaliłby z nóg wszystkich, ale ze względu na to, że to ma być dla 50 osób, nie zrobię przecież 50 szt kokosanek, tylko więcej by musiało być, chociaż ze 100. A problem w tym, że w sumie po mało sztuk jednorazowo wkładam do piekarnika, bo mam tylko jedną dużą blachę, a i nie poupycham ich na gęsto na blasze. Cóż, bym musiała cały dzień stać i robić
icon_lol.gif
 

lullaby

Member
Paź 22, 2005
172
0
0
ewalukas @ 15 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=562990No spróbowała
icon_mrgreen.gif
Tak jej posmakowały, że chce żebym zrobiła oprócz ciast i tortów dla niej na odejście na emeryturę
icon_mrgreen.gif
Ale odradziłam. Nie ze względu na smak, bo powaliłby z nóg wszystkich, ale ze względu na to, że to ma być dla 50 osób, nie zrobię przecież 50 szt kokosanek, tylko więcej by musiało być, chociaż ze 100. A problem w tym, że w sumie po mało sztuk jednorazowo wkładam do piekarnika, bo mam tylko jedną dużą blachę, a i nie poupycham ich na gęsto na blasze. Cóż, bym musiała cały dzień stać i robić
icon_lol.gif
Cieszę się, że smakowały!
Co do stania przy piekarniku, to nie dalej w poniedziałek, miałam taką sesję w kuchni. Obiecałam zrobić 30 muffinek a do dyspozycji mam tylko 6 dołkową formę.
Trochę mi to zajęło
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No właśnie, ja mam na 12 muffin, a jak robię to po 60
fiesgrins.gif

Gdyby to miały być tylko kokosanki to czemu nie, ale ja mam dodatkowo zrobić 2 torty, kilka ciast i właśnie muffinki,
icon_rolleyes.gif


A tak zapytam: jakbym zrobiła kilka dni wcześniej te kokoski, to jak je przechować? W pojemniku zamknięte? I jak długo mogą postać?
 

lullaby

Member
Paź 22, 2005
172
0
0
ewalukas @ 15 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=563007No właśnie, ja mam na 12 muffin, a jak robię to po 60
fiesgrins.gif

Gdyby to miały być tylko kokosanki to czemu nie, ale ja mam dodatkowo zrobić 2 torty, kilka ciast i właśnie muffinki,
icon_rolleyes.gif


A tak zapytam: jakbym zrobiła kilka dni wcześniej te kokoski, to jak je przechować? W pojemniku zamknięte? I jak długo mogą postać?
Łuhuhu, 60 to ja jeszcze nie robiła!
icon_mrgreen.gif
Ładna porcyjka!
Hmm, jeszcze mi się nie zdarzyło tych kokosanek dłużej przechowywać i nie jestem pewna, czy po kilku dniach będą tak samo dobre, jak świeże
gruebel_2.gif

Może w lodówce?
icon_question.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

#julie

Member
Maj 26, 2007
3
0
0
zrobiłam te kokosanki przedwczoraj i wyszły doskonale!
mniam.gif
rodzina była zachwycona i gdyby nie to, że skończyły się wiórki kokosowe to pewnie od razu musiałabym zrobić drugą porcję
icon_wink.gif



swoją drogą nie sądziłam, że 250g wiórków to aż tak dużo. przed rozpoczęciem pieczenia, gdy sprawdzałam czy mam wszystkie potrzebne składniki i ujrzałam w szafce duży słoik (od kawy) wypełniony po brzegi wiórkami byłam przekonana, że w zupełności mi wystarczy, a okazało się że musiałam skoczyć do sklepu bo zabrakło mi ~ 70g
icon_smile.gif



dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

lullaby

Member
Paź 22, 2005
172
0
0
Julie, wiórki bardzo lekkie są, więc oko zawodzi
icon_wink.gif

Bardzo się cieszę, że posmakowały. Ja ostatnio odkryłam jeszcze prostszy przepsi na kokosanki, z równie dobrym rezultatem
lecker.gif
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Po takich pochwałach i ja się skusiłam na kokosanki , zrobiłam je tylko z mąki bez glutenowej
dzięki czemu może je jeść Rafałek i ja .Oto efekt :
k1.JPG
k2.JPG
 

Załączniki

  • k1.JPG
    k1.JPG
    56.5 KB · Wyświetleń: 2
  • k2.JPG
    k2.JPG
    55.2 KB · Wyświetleń: 2

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Smakowały i to jak
daumen.gif
,cała porcja poszła w kilka chwil . Dzisiaj kupiłam wiórki kokosowe
fiesgrins.gif