Konfitura morelowa z miodem

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Pachnie obłędnie, ma dobrze wyczuwalny posmak miodu. Dodatek cynamonu, szampana i cytryny też swoje robi.
ilość: 3 słoiki po 0,33l

1 kg pokrojonych w paski moreli
1/2 kg cukru brązowego (jasnego)
100g miodu
spirala skórki z 1/2 dużej cytryny
kawałki miąższu z 1/2 dużej cytryny ( bez albedo)
laska cynamonu
1/2 szkl. szampana (niekoniecznie)

Gotować wszystko razem aż zgęstnieje. Ja gotowałam jednego dnia przez 30 min i na drugi dzień jeszcze 30 min. Wyjąć skórkę cytrynową. Cynamon zostawić, będzie ozdobą jednego ze słoików. Przekładać gorącą konfiturę do wygotowanych słoików. Odwracać je do góry dnem i zawinąć w koc do ostygnięcia.
Można jeszcze dla bezpieczeństwa 10 min. pasteryzować słoiki.

Konfitura jest doskonała do pieczywa, ale jeszcze lepsza jako dodatek do mocnej czarnej herbaty (najlepiej z samowara).

Uwaga: słodyczy jej nie brakuje !
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
zalezy co lubisz. Skorka tez zmieknie, ale pozostana wyczuwalne "kluseczki".
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
No i dałam : 2 kg brzoskwiń, 2 szklanki brązowego cukru, dodatkowo sok z 1 cytryny i 1 łyżkę miodu ( pewnie za mało- ale nie chciałam przesłodzić. Zapach obłędny, potwierdzam. :mrgreen: Smak bardzo ciekawy. Jutro ponowne smażenie- mam nadzieję, że trochę zgęstnieje.
Jutro wkleję fotkę.
Dziewczyny róbcie brzoskwiniowe przetwory na zimę
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
:mrgreen: rzeczywiscie za malo

miod nieco ciezszy od wody czyli tak 1/3 szkl bym liczyla. conajmniej 6 duzych lyzek. Z czubkiem :mrgreen: :mrgreen:
ale jak brzoskwinie slodkie to co dopiero z morelami :shock:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Dziś rano wyglądał tak:
_515846_n.jpg
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
kupiłam 3 kg moreli i się zaraz zabieram do ich robienia :lol: :lol: :lol:

@@@@@@@@

jestem po pierwszym etapie pichcenia.... zapowiadają się nieziemsko :lol: :lol: :lol: :lol: boszsze już są pyszne :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja robiłam tę konfiturę w zeszłym roku. Smaczna była, choć dla mnie wyszła nieco za słodka. Hehe, narobiłam jej tyle, że jeszcze na ten nowy sezon zimowy mi sporo pozostało. :dump:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
wyszły bosko pyszne :lol: :lol: :lol: dałam troszkę mniej cukru ;) wyszło mi 5 małych słoiczków :lol:
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Zribiłam i ja, chociaż dla mnie trochę za słodkie (i tak dałam mniej cukru), ale mój mężczyzna podjadał ją zawzięcie w trakcie gotowania, więc na pewno nie zmarnuje się.