Krajanka cytrynowa

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,325
1,616
113
Nie wiem, czemu wcześniej nie robiłam tej krajanki. Dopiero dzisiaj mnie wzięło i, na dodatek, przeczytałam tylko przepis i żadnych komentarzy. Skutkiem tego ciasta nie wałkowałam, tylko wysypałam nim blachę (takie grudeczki jak od kruszonki miałam), to samo z wierzchem, licząc na to, że się wyrówna podczas pieczenia. No i się nie wyrównało. Lukier na szczęście rzadki, więc jakoś nim polałam. Ciekawe, czy zastygnie.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hm... ja tez nie wałkowałam, bo tego się nie da wałkować raczej
gruebel_2.gif
Wysypałam i ręką lekko przygniotłam, górę wyrównałam tylko reką i to niestarannie.

Ale! Nie ważne jak równe to będzie, ważne, że prze-pyszne. Na święta wiem że na 100% robię, albo i na 200%
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,402
3,696
113
Akulka @ 15 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1267706tego się nie da wałkować raczej
gruebel_2.gif
Da się, jak najbardziej - ja zawsze wałkuję.
Ale i niewałkowane pewnie będzie pyszne.
U mnie to ulubione ciastka syna - w tym roku były znów na pierwszym miejscu ex equo z pomarańczowo - czekoladowymi choinkami Bei, a upiekłam kilkanaście rodzajów ciasteczek, więc było z czego wybierać.
Na wielkanoc też zrobię, tym razem jako cytrynowy mazurek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,101
1,542
113
Czy krajanke trzeba piec wczesniej zeby sie "przegryzla"? Czy wystarczy dzien przed konsumpcja?
icon_mrgreen.gif

Joanna mnie znecila tym cytrynowym mazurkiem I zastanawiam sie, czy nie upiec tej krajanki w formie mazurka na Wielkanoc.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,402
3,696
113
Dla mnie ona jest wyśmienita od początku do końca, więc możesz upiec wtedy, kiedy będziesz miała czas.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
jeśli ma dotrwać do niedzieli, to radziłabym upiec ją jak najpóźniej, bowiem znika w tajemniczych okolicznościach...
fiesgrins.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Ha, tyle czasu się zbierałam - jutro zamierzam ją upiec. Gdybym nie upiekła, przywołajcie mnie proszę do porządku
icon_smile.gif
 

Elicja

Member
Sie 4, 2007
19
0
0
Skusiłam się- przeczytałam wszystko co na temat tego ciasta napisałyście...i zrobiłam. Faktycznie bardzo smaczne-wejdzie na stałe do kolekcji robionych przeze mnie ciast. Zapisuję przepis w swoim zeszyciku- i daje mu 5 gwiazdek- to moja ocena robionych ciast- pięć to najwyższa nota- stawiam te gwiazdki obok przepisów zbieranych przeze mnie by wiedziec które mam w przyszłości jako najlepsze piec...
lecker.gif


 

Załączniki

  • krajanka_cytrynowa.jpg
    krajanka_cytrynowa.jpg
    61.7 KB · Wyświetleń: 0

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Bez zdjęcia, ale na słowo musicie mi uwierzyć, że po raz kolejny jak narkoman wróciłam do tego ciasta i jadłam z takim smakiem, że ni okruszek się nie zmarnował - bo go wylizałam z talerzyka
icon_mrgreen.gif
Pycha, po prostu i już! Kto jeszcze nie robił, ten łoś
zahnlos.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Trzkasienko - przepis jest super, u mnie krajanka też wejdzie na stałe do repertuaru, bo smakowała wszystkim bardzo.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
trzkasienka @ 15 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1318127Akulka- nawet dla jednej takiej osoby, jak Ty- ktora uzalenila sie od tego ciasta- warto bylo wpisac przepis
icon_smile.gif
bardzo, bardzo sie ciesze
icon_smile.gif
Kasiu, ja tę krajankę wprost uwielbiam. Problem jest w tym, że nie tylko ja
baa.gif
Bardzo Ci dziękuje, że zamieściłaś ten przepis, bo pewnie nigdy bym nie spróbowała tej pyszoty. Chodzi mi po głowie, by kiedyś spróbować zamienić sok z cytryny na ten pomarańczy. U nas kwaśne często są, więc mogłoby tez coś ciekawego wyjść
icon_wink.gif