Krem do tortu Ambasador

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,873
214
63
skanna @ 5 Jan 2019 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1641926Tak. Nie wiem czemu, ale moim zdaniem jest delikatniejsza od innych budyniowych, które jadłam albo robiłam. Odnotuję tylko, że na biszkopt w największej mojej tortownicy połowa masy to trochę za mało, wyszło na styk, na wierzchu już tak ledwo, ledwo. Pewnie te pół porcji wspomniane wyżej robiłam do mniejszej tortownicy.
Tradycyjnie, styczeń, pora wyciągnąć ten przepis. Jak dobrze, że zapisuję sobie różne takie uwagi tutaj, bo oczywiście nie pamiętałam, że miałam jakiś deficyt kremu w ubiegłym roku
icon_smile.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,873
214
63

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,873
214
63
Nudna jestem, wiem, ale dziecko po torcie z tym kremem na imprezie dla kolegów, zażyczyło sobie takiego samego na imprezę rodzinną. W tym roku jest to wersja, w której jedną warstwę kremu do przełożenia zastępuje malinowa galaretka z malinami.
Dla pamięci zapisuję, że po tylu latach wpadłam w końcu na pomysł, żeby żółtka utrzeć z cukrem na parze, masa jest bardziej puszysta i jest jej więcej.
 
  • Like
Reakcje: janie

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,383
837
113
No to sobie z przyjemnością poczytałam - przy okazji inne smakołyki z bloga AgusiH :cry2: gdzie te czasy, taki był ruch na forum ... i każda/y(y) miał czas.