Kryzysowe ciasto z serem i jagodami,

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Wróciłam z Zakopanego, gdzie dostęp do kuchni miałam właściwie żaden... Gnała mnie potrzeba wydumania czegoś, padło na zawartość lodówki. Zawartość lodówki nie stawiała na szczęście oporu
icon_mrgreen.gif


Wybaczcie nieszczegółowość przepisu, wszystko robiłam na oko, sypałam z torby i nawet nie dotknęłam miarki.

Kryzysowy pseudosernik na tortownicę ca 20 cm

Igrediencje:

Ciasto kruche. Tak, tak, na oko...
- 1.5 - 2 szkl. mąki
- 7 dag masła
- dwa żółtka (pianę skrzętnie zachomikuj)
- cukier waniliowy
- ca 0,5 szkl. cukru
- łycha śmietany
- ciut proszku do pieczenia


Zagnieć kruche ciasto i wsadź do lodówki. Podobno będzie bardziej kruche, to całkiem możliwe, nie wiem. Szukałam tortownicy, to mogłam się pozbyć ciasta, nie?

Masa serowa:
- 2 trumienki Twojego smaku Piątnicy bądź innego serka z gatunku "kremowe i tłuste"
(mła miała 4/5 dużej trumienki, którą nadżarł na wywczasie kumpel, a która przeżyła powrót do Warszawy i trumienkę mniejszą)
- jajco XXL
- łycha budyniu śmietankowego
- łycha soku z cytryny
- łycha śmietany
- cukier - do smaku
(wiem, salmonella i inne zgrozy, ale najlepiej oblizać paluchy)

Wrzuć wszystko do garnka i zmiksuj. Et voila.

Tortownicę wylep ciastem, formując rant, 1/4 ciasta zostaw w spokoju. Podpiecz spód ca kwadrans w 200 stopniach i wyjmij. Na przestudzony trochę blacik wylej/wyrzuć/wyjmij masę serową i wyrównaj. Jako tako.
Sypnij kilka garści jagód - moje były mrożone, uczciwie kamienne i pokryte szronem.

Wyjmij zachomikowane białka i ubij, pod koniec dodaj kilka łyżek cukru i łychę budyniu. Wyłóż na jagody.
Z pozostałego ciasta naskub kruszonki.
Wsadź do pieca w temp. ok 180 stopni. Piecz ok. 50 min, po 10 min przykryj folią alu, którą zdejmiesz po jakichś 35 minutach, co by się wierzch przyrumienił.
Et voila.

Lepsze z lodówki, jak to sernik
icon_wink.gif


wynalazek.jpg wynalazek2.jpg
 

Załączniki

  • wynalazek.jpg
    wynalazek.jpg
    51.1 KB · Wyświetleń: 0
  • wynalazek2.jpg
    wynalazek2.jpg
    46.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: