Kurczak pomaranczowy*

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dzieki Caritko.
icon_biggrin.gif

Kermidt, ja mam 4w1 Tefala, wiec na czas gotowania ryzu kurczaczek oczekiwal w innym garnku. Slow cooker warto miec, ja lubie, a zwlaszcza jak sie cos wrzuci i wraca pozno, obiad sam sie gotuje. Miejsca zajmuje tyle co wiekszy garnek albo rice cooker. U mnie jest to bardzo przydatny sprzet, chociaz mam duzo pierdolek, ktore sie czasami okazuja nie takie potrzebne, ten garnek do nich nie nalezy.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Widze, ze zabilam watek. Podnosze, bo wlasnie wsadzilam udka i podudzia do slow cooker. Dawno nie robilam tego dania, w sam raz na weekend.
icon_biggrin.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
E tam zaraz zabilam.
Na poczatku kazdym sie fascynuje, a potem wchodzi do stalego menu i normalnieje.

W koncu mam slowcooker, ale tego jeszcze nie robilam. Dzis znow wolowina.
Z tego garnka wychodzi najlepsza wolowina swiata!
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ker, chłopcom wołowina nie szkodzi? Na nabiał mamy jednoznaczną negatywną reakcję żołądkową, ale wołowiny jeszcze nie próbowałam.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nie widzialm.

Tak, Kubus reagowal na kazda postac bialka krowiego jak byl malutki, jak go jeszcze karmilam.
Sprobowalabys teraz nie dac mu hamburgera.
icon_wink.gif

Jesli zoladek boli to najczesciej jest to wina kazeiny.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Hmm... pierwszy raz trafiam na ten przepisem. Jakim cudem?
dump.gif

Ciekawe, czy znajdę sos BBQ u siebie i dżem pomarańczowy. Mam wielką ochotę zrobić to mięsko.
icon_smile.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Rób, bo mięso z tego przepisu wychodzi pyszne.
Mam zamiar zrobić na święta z kaczką.
mniam.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Podnosze, moze ktos sie skusi
icon_wink.gif

Zrobilam dzis na obiad
icon_biggrin.gif

Byscie widzieli, jak Maz sie ucieszyl
rofl.gif
- dawno tego kurczaka nie robilam. Byl zachwycony z niespodzianki
icon_biggrin.gif

Zapomnialam, ze trzeba swiezego imbiru. Nie kupilam, bo wylecialo mi z glowy.
Gdy podsmazalam cebule, dosypalam w proszku - ze dwie lyzeczki, a potem jeszcze troche oproszylam mieso.
Wyszlo i tak pycha
icon_biggrin.gif


Kermidt
bussi.gif
cvety.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No to wreszcie wiem, jakim daniem pierwszy raz uruchomię slowcooker, tylko muszę kupić sos BBQ i dżem pomarańczowy. A co by się stało jakby uzyć zamiast dżemu soku pomarańczowego świezo wyciśniętego? Ktoś wcześniej pisał o soku ale o rezultatach nie było
gruebel_2.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
To nie ja pisalam o soku
icon_wink.gif
ale tez nawet nie mam pojecia, jakby to wyszlo.
Dzem jest slodszy od soku i ten, ktory kupuje jest ze skorkami, wiec ma w sobie troche goryczki, a goryczke w potrawie czuc.
Poza tym, sokiem calosc moze sie za bardzo rozrzedzic.
Nie wiem, ale ja bym chyba nie rezygnowala z dzemu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Poszukam w takim razie takiego niegorzkiego, mnie to nie przeszkadza ale inni by raczej nie zjedli z goryczką
fiesgrins.gif
IMO soku też możnaby dolac ale nie za dużo.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Szukaj poprostu bez skorek. Ja niestety nie mam duzego wyboru z dzemami pomaranczowymi
icon_mrgreen.gif
- jesli sa, to tylko te "gorzkawe"
icon_mrgreen.gif

No i sa tylko w Realu,
icon_rolleyes.gif
Nie wiem czy tu w mojej pipidowie nie jedza takich dzemow, czy co?
icon_mrgreen.gif
Specjalnie musze pojechac "dalej"
icon_rolleyes.gif


A soku, oczywiscie, mozesz dolac, a nie musisz.
Jesli sos wyda Ci sie zbyt gesty, to troche podlejesz i juz
icon_wink.gif


Kiedys chyba nawet troche podlalam calosc odrobina wody, bo sos wyszedl za gesty, tylko wtedy, zdaje sie, ze sosu dalam cala buteleczke
icon_mrgreen.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Kupiłam dżem taki: http://www.stovit.com.pl/cache/multithumb_...marancza_xl.jpg w ciemno wzięłam, bo słoiczek mi się spodobał
icon_wink.gif
Smakuje mało gorzko, lekki posmak gorzkości tylko ma, skórki widac ale jest ich bardzo mało, więc dla wybrzydzaczy będzie idealny
icon_smile.gif
Sos BBQ też kupiłam tylko kurczaka brakuje
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak - ja. Też nie mam slowcookera, robiłam zwyczajnie. Udało się idealnie.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Tina86 @ 8 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1072510A czy ktoś robił inaczej niż w slow cooker? Bo niestety nie mam, a przepis wydaje się bardzo interesujący.
Ja robię na patelni, jak nauczyła mnie zaprzyjaźniona Hiszpanka. I troszkę inaczej niż w podanym tutaj przepisie. Kurczaka obtaczam w mące, podsmazam na tłuszczu (olej z pestek winogron). Na drugiej patelni szkle (ja na maśle) drobno pokrojone 2 cebule. Wrzucam cebulę do kurczaka, dodaję starty świeży imbir. Obieram 2 pomarańcze, miksuję je w blenderze z odrobina wody, dodaję do kurczaka, solę, pieprzę i wszystko razem duszę. Hiszpanka dodawała tylko sok wyciśnięty z pomarańczy, ale mnie szkoda wyrzucać to co zostaje - dlatego miksuje całe pomarańcze (oczywiście bez skórki i wybieram takie bez pestek). Danie należy raczej do szybkich. Podaję z ryżem na sypko.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No i zrobiłam
icon_smile.gif
Dodałam jednak sok z dwóch pomarańczy i chyba niepotrzebnie, sok był razem z farfoclami, bo wyciskałam go ręczną wyciskarką i okazało się, że był jednak gorzki posmak sosu. O dziwo tym, o których myślałam, że im to nie posmakuje, smakowalo bardziej niż mi
icon_mrgreen.gif
Poza tym, dodałam ze 2 łyżki octu ryzowego, bo wydawało mi się jakieś mdłe, następnym razem dodam po prostu chilli i chyba kupię inny sos BBQ, tyma razem miałam taki: http://kuehne.pl/pl/products/30/38/show/51 i jakiś taki dziwny mi się wydawał. Ale za to kurczak super miękki i soczysty, no i sosu wyszło naprawdę dużo
icon_smile.gif

Aha, gotowałam ok. 4 h na poziomie high.