Lasagne ze szpinakiem i ricottą

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
bardzo się cieszę
icon_smile.gif
a ja juz nie mogę się doczekać na świeży szpinak, zeby znowu ją zrobić
icon_smile.gif
 

Cafe_time

Member
Lip 6, 2010
40
0
0
Bardzo fajny ten przepis- tylko proszę o radę- mój Mąż bardzo nie lubi pomidorów- czy zamiast pomidorów z puszki- mogę dać przecier pomidorowy i jakoś to doprawić?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Nie robilam tej lasagnii, ale wydaje mi sie, ze mozesz zrobic z przecierem.
Jesli mowisz o koncentracie pomidorowym ( bo przecier jest chyba rzadszy??? ) ,
to musialabys wlac tyle wody, aby byla odpowiednia konsystencja sosu.

Tak bym zrobila, gdybym chciala to danie zrobic, a nie mialabym pomidorow.

Ewentualnie pomidory z puszki podsmazac tak dlugo, az porzadnie sie rozpadna
icon_wink.gif
 

Cafe_time

Member
Lip 6, 2010
40
0
0
Cartika- bardzo dziękuję za poradę- oczywiście chodziło mi o przecier:) Kubki smakowe Męża <niestety> działają baaaaaaardzo dobrze i na pomidory są szczególnie wyczulone- ale przecier już przejdzie:)
 

Cafe_time

Member
Lip 6, 2010
40
0
0
Spieszę donieść- ze z przecierem pomidorowym zamiast pomidorów z puszki jest równie smaczne. Świetny przepis- naprawdę szybko się robi i jeszcze szybciej znika ze stołu:D
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Będę robić dzisiaj na obiad. Zapowiada się smaczna wyżerka.

Tylko zamiast płatów makaronowych, mam ugotowany drobny makaron jak do zapiekanki serowej. Na górę dam mozarellę.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
moim zdaniem twaróg śmietankowy w kostce, który ma dość gładką konsystencję (nie jak chudy) mógłby się nadać, albo twaróg wiaderkowy np. Delfiko który jest drobno mielony, gęsty i gładki
przecież tutaj chodzi o smak twarogowo-szpinakowy, to chyba nie musi być koniecznie ricotta
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
marghe @ 15 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1256086Ale warto wiedzieć, że twaróg ma zupełnie inny smak niż ricotta.
No jasne że ricotta ma inny smak, tak samo jak ciężko zastąpić serek mascarpone. Czasami jak nie ma oryginału pod ręką to trzeba sobie życie ułatwić, warto też popróbować zamienników, które nie zawsze mają zły wpływ na smak dania.
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Zrobiłam z mrożonym szpinakiem z Lidla. Z lenistwa wymieszałam go nierównomiernie z ricottą, wciepałam na makaron w towarzystwie własnej roboty sosu pomidorowego i bylo tak pyszne i błyskawiczne że aż trudno uwierzyć. Nawet doprawiać nie musiałam bo szpinak lidlowy już jest doprawiony. Dorzuciłam tylko żółty ser na wierzch każej warstwy i teraz nie mogę dopiąc spodni. Bardzo dziękuję za inspirację i piękne zdjęcia.