Łatwy keks

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo się cieszę gaguniu i niecierpliwie czekam na zdjęcie
banana.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,965
1,546
113
Beatko
anbetung.gif
, ciastko się udało, ma nawet pękniętą kreskę, bakalie nie opadły, tylko mogłam dać trochę mniej cukru ( próbowałam trochę wystudzone) . Dziewczyny, to ciasto nie może się nie udać, zachęcam do pieczenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,965
1,546
113
Beatko, po tych zmianach to się pogubiłam
dump.gif
i rzeczywiście po chwili poprawiłam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Wyszedł rewelacyjnie a bakalie nie opadły. Musiałam dodać trochę mąki i wydał mi się po upieczeniu lekko suchy. Mam jeszcze pytanko-czy bakalie trzeba wcześniej parzyć?
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Będzie robiony na święta. Zdjęcia wstawię później, mam nadzieję że będę miała czym się pochwalić.

Przejrzałam wszystkie przepisy na keksy i ten wydał mi się najłatwiejszy.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Taki keks robi moja mama - jest pyszny, ale ma jedną wadę.
Zbyt szybko znika! Sama mogłabym zjeść go całego. Mama moczy bakalie w rumie, mmmmmm, pycha. I ostatnio wyszedł pyszny na mące z Diamanta.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
właśnie zrobiłam już na święta.
Rzeczywiście jest prosty i szybko się go robi chociażby ze względu na to, że nie trzeba ucierać na żaden tzw. puch jajek z cukrem albo co gorsza masła z cukrem-to ubijanie czy ucieranie tylko zabiera czas.
Wkleję jeszcze zdjęcia z dzisiejszej roboty, może komuś pomogą zobaczyć jak wygląda ciasto( konsystencja), jeśli da się jakoś to na zdjęciu pokazać...

ciasto ma być dość gęste, tu przed wmieszaniem białek:
keks_002.jpg
bakalie wymieszane z mąką ziemniaczaną:
keks_003.jpg

delikatnie wmieszać ubite białka:
keks_005.jpg

przed wlaniem do foremek:
keks_006.jpg

po upieczeniu:
keks_007.jpg
keks_008.jpg
 

Załączniki

  • keks_002.jpg
    keks_002.jpg
    55.1 KB · Wyświetleń: 3
  • keks_003.jpg
    keks_003.jpg
    83.9 KB · Wyświetleń: 3
  • keks_005.jpg
    keks_005.jpg
    63.4 KB · Wyświetleń: 3
  • keks_006.jpg
    keks_006.jpg
    60.6 KB · Wyświetleń: 3
  • keks_007.jpg
    keks_007.jpg
    68.6 KB · Wyświetleń: 3
  • keks_008.jpg
    keks_008.jpg
    68.8 KB · Wyświetleń: 3

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No to rozwiązałaś mój dylemat. Właśnie zamiast robić pierogi (i zamrozić) szukam przepisu na keks , ma być samoudający się , piękny i lubiący poczekać na święta. Że nie wspomnę o wybitnym smaku.
Jeżeli upiekłaś go dzisiaj to znaczy że ja mogę spokojnie zrobić to np jutro i nie będzie za wcześnie. I potem co, w płótno, w woreczek foliowy i do lodówki lub na balkon?
Tak na wszelki wypadek, to są te krótkie keksówki, prawda?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
samanta @ 14 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=789919No to rozwiązałaś mój dylemat. Właśnie zamiast robić pierogi (i zamrozić) szukam przepisu na keks , ma być samoudający się , piękny i lubiący poczekać na święta. Że nie wspomnę o wybitnym smaku.
Jeżeli upiekłaś go dzisiaj to znaczy że ja mogę spokojnie zrobić to np jutro i nie będzie za wcześnie. I potem co, w płótno, w woreczek foliowy i do lodówki lub na balkon?
Tak na wszelki wypadek, to są te krótkie keksówki, prawda?
Ja oprócz keksów zrobiłam też dzisiaj uszka z grzybami i zamroziłam
icon_biggrin.gif


A moje keksówki mają wymiary 26x10 cm, nie są małe.

Ja zawijam keksy w folię aluminiową i odkładam w chłodne miejsce, ponieważ zbyt chłodnego ostatnio w domu nie mam, to chyba na balkon wyniosę i w pudło tekturowe włożę.

ukroiłam z tych świątecznych dwa plasterki, żeby zobaczyć jak wyszły
icon_wink.gif
no i wyszły tak( ładniej się kroją jak sobie poleżą tych kilka dni co najmniej):

keks_016.jpg

keks_017.jpg
 

Załączniki

  • keks_016.jpg
    keks_016.jpg
    162 KB · Wyświetleń: 1
  • keks_017.jpg
    keks_017.jpg
    185.4 KB · Wyświetleń: 1

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
[quote name='BeataSz' post='789938' date='14 Dec 2008, 16:29 ']Ja oprócz keksów zrobiłam też dzisiaj uszka z grzybami i zamroziłam
icon_biggrin.gif


A moje keksówki mają wymiary 26x10 cm, nie są małe.
Ja zawijam keksy w folię aluminiową i odkładam w chłodne miejsce, ponieważ zbyt chłodnego ostatnio w domu nie mam, to chyba na balkon wyniosę i w pudło tekturowe włożę.

ukroiłam z tych świątecznych dwa plasterki, żeby zobaczyć jak wyszły
icon_wink.gif
no i wyszły tak( ładniej się kroją jak sobie poleżą tych kilka dni co najmniej):

Właśnie zrobiłam farsz i ciasto i leży chwilę , zaraz będę lepić i po ugotowaniu zamrożę. Tego nigdy za dużo.
A te keksówki to jednak te mniejsze, mialam na myśli porównanie z tymi w których czasem piekę makowce, są dużo dłuższe.
Folię aluminiową mam,balkon też, to jeszcze tylko dorobię te keksy...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Fenix01

Member
Gru 12, 2006
12
0
0
Chętnie wypróbuję ten przepis, mam nadzieję, że mi się uda.
icon_wink.gif

Jak dla mnie to chyba jeszcze trochę za wcześnie więc wezmę się za niego chyba w piątek lub sobotę.

UFF!! Jeszcze mam na poniedziałek (2 dni przed Wigilią) Sernik, struclę makową i karpatkę do przygotowania. I jeszcze na weekend piernik i pierniczki.
Dużo pracy !!!