Lazania wegetariańska wersja qd

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Lazania wegetariańska wersja qd

Skladniki:

1 opakowanie gotowych platów na lazanię ( użyłam Barilla))

1 cukinia

1 por

100-150 g twardego sera żółtego

500 g twarogu sernikowego 4% lub 6% tłuszczu ( użyłam President z owada)

50 g łuskanych ziaren słonecznika

1 łyżka oliwy z oliwek

sól, pieprz, tymianek, oregano, tarta skórka z cytryny

1 puszka 400 g gotowego sosu do pizzy ( użyłam Muttti)

tarta mozarella i tarty parmezan lub grana padano lub inny twardy ser o wyraźnym smaku ( użyłam serów z marketu)



Wykonanie:

Pora oczyścić, pokroić drobno, poddusić na patelni na oliwie. Cukinię zetrzeć na tarce jarzynowej. Ser twardy pokroić w drobną ( ca 5 mm) kostkę. Ziarna słonecznika podprażyć na suchej patelni.

W misce wymieszać powyższe składniki z twarogiem, dodać skórkę z cytryny, sół, pieprz, tymianek i oregano ( mogą być suche); masa powinna być zbyt słona i zbyt pieprzna.

Otworzyć puszkę sosu do pizzy . Dno naczynia do zapiekania lekko natłuścić i układać warstwami:

Platy lazanii, warstwa masy serowej, płaty lazanii, warstwa sosu do pizzy i tak dalej. Ostatnia warstwa powinna być z masy serowej. Całość posypać serami i odstawić na parę godzin, żeby makaron zmiękł. Piec ok. 35-40 min w 200 C, grzanie góra/dół bez termoobiegu.

20220308_155505[1].jpg
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Fajne! Ja robię sos warzywny z pomidorami i beszamel, też jest smaczne. Ale odstawić trzeba koniecznie, wtedy po upieczeniu jest pyszna. A przekonałam się o tym przypadkowo, kiedy zostawiłam przygotowaną lazanię mężowi, żeby upiekł dla gości, ale się okazało, że się tak zajęli, że nie upiekł i piekłam ja po powrocie z pracy.
 
  • Like
Reakcje: qd