Lekkie ciasto czekoladowe z kremem

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Bea73,
No to skoro jest chec na powtorke, to nic straconego
icon_smile.gif
Ja lubie to ciasto dlatego ze nie ma przy nim roboty, bez kremu i polewy razem z pieczeniem mozna zrobic za maks. 25 min. A tak tez lubimy
icon_smile.gif
z lodami waniliowymi
icon_smile.gif
A wiesz, jesli bedziesz powtarzala, to sprobuj troche wyzsza temperature - do 220. W starym piekarniku pieklam wlasnie na takiej (bo bardzo czesto robie
icon_smile.gif
))) - latwo
icon_smile.gif
))) )
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,356
1,643
113
Dziękuję dziewczyny. Delfiko też mi nic akurat nie mówi, ale podejrzewam, że to jest twarożkowy serek.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
banana.gif
banana.gif
banana.gif

Margot, bardzo sie ciesze!!!!! Ciasto jest naprawde jak puszek. Moze wyc tez same, ale z kulka lodow waniliowych
icon_smile.gif
czekam na zdjecia, ale nadzieji nie mam
biggrinflip.gif
zahnlos.gif
biggrinflip.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,678
518
113
tu moje ,ta polewa jest taka bardzo błyszcząca(moja bez śmietanki ,bo nie było w domu) i bo wystygnięciu ma takie kropelki rosy ,pięknie to wygląda
I tu ta masa fajnie smakuję ,bo kiedyś zrobiłam podobną do ciasta marchewkowego ,ale to nie było to co tygryski lubią najbardziej
100_0560.jpg
 

Załączniki

  • 100_0560.jpg
    100_0560.jpg
    494.2 KB · Wyświetleń: 2

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Margot, sliczne!
jak juz pisalam w watku 'niedzielnym', chyba sprobuje raz jeszcze, bo nadal nie rozumiem dlaczego moje nie bylo puchate
icon_neutral.gif
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
No u mnie jak u Bea73, nie wyrosło ale ja akurat się tego spodziewałam, bo mnie żadne bez proszku nie wyrasta. Tak już mam. Mimo to zrobię powtórkę w sobotę, niewyrośnięte też jest fajne. Jedliśmy z bitą śmietaną.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Ja wiem ze zawsze zadaje glupie pytania, ale czy mozna zastapic czekolade gorzka i cukier czekolada mleczna... i czy mozna piec w fornie kwadratowej czy w takiej duzej prostokatnej...
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Margot
cvety.gif

Beata71 ciesze sie, ze ciasto spodobalo sie
icon_smile.gif

AgaKyc jak na moj gust to czekolady bym nie zamieniala
icon_smile.gif
a forma moze byc nawet i okragla - jak wygodniej
icon_smile.gif
 

MagdaM

Member
Sty 3, 2008
3
0
0
Dziewczyny mnie też ie wyrosło
icon_sad.gif
Może kolejnym razem dodam proszku do pieczenia
gruebel_2.gif
I serka też mi nie wyszło na tyle aby zrobić taką warste jak na zdjęciu
cry_1.gif


Pozdrawiam
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Naprawde nie wiem co powiedziec.
dontknow.gif
Moze nasze pojecia o tym, co znaczy "wyroslo" nie sa takie same?
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
Jesli jest zakalec, to w takim przypadku bylo cos nie to z pieczeniem. To ciasto nie rosnie jak drozdzowe, nie rosnie jak biszkopt. Po prostu troche zwieksza swa objetosc i spulchnia sie. Dziewczyny na innym forum (nie polskim) robily, no i jakos nie mialy problemow z rosnieciem...
 

dioda87

Member
Mar 8, 2007
58
0
0
Ja wczoraj zrobiłam to ciacho ale niestety nie było dane mi spróbować bo zostawiłam wszystko rodzince a sama pojechałam do Poznania. Ale mama dzwoniła, ze wszyscy byli zachwyceni, w pracy wszystkie koleżanki proszą o przepisik:) Pewnie znów zrobię na święta to może uda mi się choć kawałeczek zjeść
icon_smile.gif