Lody cioci Zosi z 'Kuchni pełnej cudów' :)

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To jeszcze kuleczki będą :shock:

Ślinotok... :roll: :roll: :roll:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,393
3,683
113
wyscielenie formy keksowki papierem do pieczenia jest prawie niemozliwe :shock: , caly czas mi ten papier wyskakiwal, dobrze ze moj tata akurat przyszedl i mi przytrzymal papier
icon_razz.gif
Wyścielanie papierem formy keksowej - kurs obrazkowy ;) ;):


 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bardzo ładnie
icon_smile.gif

Nic nie kumam :lol:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,393
3,683
113
Czego nie kumasz?
Jaśniej się chyba nie da!

Sprawa jest naprawdę prosta. Przewracamy formę do góry nogami, docinamy papier do rozmiarów formy i modelujemy na niej zgrabny "pakuneczek".

Następnie chwytamy za przygotowany "pakuneczek", zdejmujemy go z foremki, odwracamy foremkę do pozycji właściwej i wkładamy do niej przygotowany papier.

Obcinamy zbędne "nawisy" papieru. I gotowe!
:mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Czego nie kumasz?
Jaśniej się chyba nie da!

Sprawa jest naprawdę prosta. Przewracamy formę do góry nogami, docinamy papier do rozmiarów formy i modelujemy na niej zgrabny "pakuneczek".

Następnie chwytamy za przygotowany "pakuneczek", zdejmujemy go z foremki, odwracamy foremkę do pozycji właściwej i wkładamy do niej przygotowany papier.

Obcinamy zbędne "nawisy" papieru. I gotowe!
:mrgreen:
Ojej, nie denerwuj się proszę :knuddel: blondynka jestem :lol: widziałam, że ładnie zrobione, ale nie wiedziałam jak te piękne boczki się zrobiły :lol: a Ty je na zewnątrz zrobiłaś a nie dopiero w środku
Fajnie to wyszło, ja już wszystko wiedzieć, ja już wszystko rozumieć, dzięki :lol:
 

Zula

Member
Kwi 30, 2006
623
0
0
Lody są pyszne, moje dzieci się zajadały
icon_razz.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Przyznac sie, jak z mieszaniem podczas zamrazania. Znajac siebie, moge albo zapomniec, albo robic za czesto
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
ja też nie mieszałam a były takie jak trzeba


za drugim razem dodałam więcej śmietanki, bo wydawało mi sie, że wyjdą lepsze... o dziwo były bardziej takie jakby "wodne", z kryształkami... oryginalna wersja rulez :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Juz nie moge sie doczekac !
Teraz mam banalna przeszkode - brak miejsca w zamrazalniku :x
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
to musisz szybciutko zjeść przeszkodę
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Powiedzcie ile tych lodow wychodzi. Chce robic na dzialce, ale nie wiem, jaki pojemnik do mrozenia uzyc.

I przyznac sie, czy ktos ubijal mikserem, bo mieszac na parze, to ja w tym upale umre....
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mnie wyszła pełna keksówka 23x12cm
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
dziewczyny, rozumiem że jak na parze to się całe jajka ubija a nie jak w przpisie osobno żółtka i białka?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Dzięki, jutro mam zamiar zrobić te lody
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
zrobiłam dopiero wczoraj. W smaku pyszne!!! ale o dziwo nie są bardzo zmrożone a miękkie (czemu??). Wyszły mi takie kremowe. Tylko, że strasznie ich mało. Z 1 porcji to może szklanka lodów wyszła . Chyba za długo jednak na parze te jajca ubijałam (pierwszy raz zresztą i nie wiedziałam ile to powinno trwać) bo bardzo mi się gęsta ta masa zrobiła i jakoś po ostudzeniu maleńko jej było i miałąm trudności z wymieszaniem jej, tak się zrobiła gęsta

Kasha, na całą keksówkę to z ilu porcji robiłaś?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
zrobiłam dopiero wczoraj. W smaku pyszne!!! ale o dziwo nie są bardzo zmrożone a miękkie (czemu??). Wyszły mi takie kremowe. Tylko, że strasznie ich mało. Z 1 porcji to może szklanka lodów wyszła :? . Chyba za długo jednak na parze te jajca ubijałam (pierwszy raz zresztą i nie wiedziałam ile to powinno trwać) bo bardzo mi się gęsta ta masa zrobiła i jakoś po ostudzeniu maleńko jej było i miałąm trudności z wymieszaniem jej, tak się zrobiła gęsta :?

Kasha, na całą keksówkę to z ilu porcji robiłaś?
Z podwójnej porcji, bo ilość składników na oko małą mi się zdała :lol:
Małą keksóweczkę wypełniłam, nie taką ogromniastą :lol: