Lody smietankowe - podstawowe

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Zrobiłam je bez maszynki do lodów. Ubiłam śmietankę, połączyłam z mlekiem i wrzuciłam na noc do zamrażalnika, myśląc, że wyjmę 1,5 godzinki przed jedzeniem i będą jak znalazł. Wyjmuję rano i nie są zmarznięte na kość, idealna lodowa konsystencja. To pewnie dzięki ubitej śmietance. Lody super, dziękuję za przepis.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ciesze sie, ze i bez maszynki wychodza dobrze.
icon_wink.gif

Chyba nie dzieki ubiciu, bo ja czesto nie ubijam.
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,649
2,950
113
Znowu kusicie!
fiesgrins.gif
Pójdę do wątku o maszynach do lodów, bo coś sobie upatrzyłam i chciałabym Waszych konsultacji.
Lody bez maszyny też są dobre, ale jak tylko zostaną w zamrażarce dłużej niż dobę, zamarzają na kamień.
Czy te z maszyny też się robią takie, czy napowietrzenie chroni je przed skamienieniem?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Niestety po dłuższym czasie też kamienieją, zwłaszcza sorbety. Lepiej robić mniejsze porcje na bieżące zużycie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Kamienieja ? A ile czasu trzymacie je w zamrazarce ?
Mnie sie zdarzylo kamienienie tylko wowczas, jak mleko bylo 'cienkie', nie bylo porzadnej smietany i bylo mniej cukru.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,649
2,950
113
Trzymam w zamrażarce różnie, czasem dobę, czasem kilka, za przeproszeniem, dób. Nigdy nie robię chudych lodów, przeważnie z bitą śmietanką, a wyciągam kamień. No nic, sprawdzę sama, na ile maszyna temu zapobiega.
gruebel_2.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,649
2,950
113
To jest pomysł!
handclasp.gif
Jak zwykle trafiasz w sedno.
icon_mrgreen.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Buko, ja mam prawie non stop lody w zamrazarce odkad kupilam swa maszyne. Robie rozne kombinacje tej wersji, co widac na CC i o ile nie dam wiecej smietany, czy cukru, gdy owoce kwasnawe, o tyle nigdy nie zmniejszam ilosci 'kalorycznej', (bo to juz moim zdaniem nie lody), a to wydaje mi sie byc glownym powodem, by lody nie zamarzaly na kamien. Tej zimy, dla schlodzenia masy wystawilam na balkon, bo bylo wowczas dobrze ponizej 10 st mrozu i o nich zapomnialam. Staly pare godzin. Nie zamarzly.
Bywa, ze dodam zoltka, ale obsolutnie nie sa one niezbedne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,649
2,950
113
JotHa, lada dzień skorzystam z Twojego przepisu i sprawozdam. Zobaczę, czy jestem tak samo zdolna, jak Ty.
icon_smile.gif
Na to konto nabyłam nawet nowe pucharki do lodów
całkiem przyzwoite, chociaż na zdjęciu prezentują sie średnio.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Swietne te pucharki. Tylko ich nie schrup, bo takie wafelkowe sa
icon_wink.gif

Bedzie dobrze, skoro piszesz, ze nie przeliczasz na kalorie. A... ja mam eltre, ale zachowuje sie ona roznie. Czasami mieszam krotko i lody sa ok, a czasami dluuuuuuugo. Jedno, co zauwazylam, jak misa dlugo jest nie mrozona, to slabiej na poczatku mrozi. Pamietam, jak bodajze Tobatka miala problem, bo maszyna nie chciala 'zaskoczyc', dopiero po ktoryms tam mrozeniu (wczesniej dlugo stala nieuzywana) uzyskala, co nalezy.
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Zrobiłam te lody bez maszynki do lodów i wyszły super. Pół porcji zrobiłam z jagodami a pół śmietankowa, są pyszne i poważnie się zastanawiam nad zakupem maszynki do lodów.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,649
2,950
113
O, dobrze, że mi przypomniałaś, e-iskierko, tez robiłam i też mi bardzo smakowały. JotHo!
daumen.gif
icon_smile.gif
 

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
A jakbym chciala czekoladowe to dodac kakao po prostu czy np.czekolade stopiona?? Próbował ktoś??



Juz znalazlam przepis na czekoladowe:) Gapa ze mnie
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Probowal, probowal i bardzo sobie chwalil.
icon_wink.gif


czekoladowe.jpg


Jak pisalam, to moj podstawowy przepis, na bazie ktorego kombinuje inne smakowe.
Do tych czkoladowych, to uprzednio w mleku rozpuszczam czekolade, gorzka. Minimum dla mnie to polowa tradycyjnej tabliczki. Do tego dosypuje gorzkie kakao, 2-3 lyzeczki. Oczywiscie kakao rozpuszczam w niewielkiej ilosci mleka, pozniej mase wlewam do calosci i przegotowuje.
Reszta, jak w podstawowych.

Buko, dopiero doczytalam, milo mi i ciesze sie.
icon_wink.gif
 

Abulinka

Member
Wrz 20, 2009
79
0
6
Zrobiłam dzisiaj z Twojego przepisu lody
icon_biggrin.gif
, mniam mniam. Właśnie się domrażają w zamrażarce. Na sam koniec ucierania dodałam pokruszoną czekoladę, bo na życzenie miała to być straciatella
icon_biggrin.gif
. Dziękuję za przepis, mając maszynkę napewno często do niego wracać
icon_biggrin.gif
.