Makaron z serem mascarpone i kurczakiem

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Porcja dla 4 osób

250 g mascarpone
50 dkg filetów z piersi kurczaka
40 dkg makaronu wstążki
3 pomidory
1 cebula
bazylia
słodki sos chili
sok z 1/2 cytryny
pieprz, sól
oliwa do smażenia

Filety pokroić w cieńkie plastry, doprawić solą i pieprzem, usmażyć na oliwie.
Ugotować makaron.
Pomidory sparzyć, zdjąć skórkę, pokroić w ćwiartki.
Cebulę posiekać, pdsmażyć na złoty kolor, dodać pomidory, dusić przez 3 min na wolnym ogniu. Dodać mascarpone, doprawić solą i pieprzem, sokiem z cytryn, sosem chili, wymieszać i zdjąć z ognia.
Mięso polać sosem, udekorować bazylią, podawać z makaronem.


Moje odstępstwa od oryginału:
- zamiast piersi dałam polędwiczkę wieprzową, bo akurat miałam
- mięso podsmażyłam osobno, cebulę z pomidorami osobno, potem wszystko ciepnęłam do jednego garnka, dodałam ser i przyprawy, więc w sumie mięso miałam już w sosie
- pysznie do tego smakowała surówka z marchewki, jabłka i rodzynek

Wyszło pyszne - zdjęcia nie ma, bo pożarli, zanim pomyślałam o pstryknieciu fotki.. Może następnym razem
icon_smile.gif


Przepis znaleziony pod pokrywką sera mascarpone firmy Piątnica (ser kupiłam dla tego przepisu
icon_smile.gif
)...

Smacznego!
icon_smile.gif
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Zrobiłam. Pycha! Na pewno do powtórki
icon_mrgreen.gif


Szukałam przepisu na jakąś pastę z mascarpone (Piątnicy), bo mi sera zostało po zrobieniu tiramisu. I nie przyszło mi do głowy, żeby zobaczyć przepis na opakowaniu
dump.gif


Moje modyfikacje:
-użyłam tak jak Tobi, polędwiczek,
-cebulę ciepnęłam do smażącego się mięsa, a potem jeszcze pomidory (więc wyszedł aintopf
icon_mrgreen.gif
)
-dałam jeszcze cukinię, bo mi się walała po lodówce.

Podałam z sałatą z winegretem. Zdjęć nie ma, bo jedliśmy na tarasie i stygło w tempie imponującym, a ja nie lubię jeść zimnego
zahnlos.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
ale numer! mialam zamiar wpisac ten przepis na cina
icon_mrgreen.gif

podczas tegorocznych wakacji w polsce moja kochana chrzesnica zaserwowala nam to danie i tak nam posmakowalo, ze weszlo na stale..chcialam sie nim podzielic, ale nie zdazylam
zahnlos.gif

polecam, nam bardzo smakuje
lecker.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
"Złej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy."

Znowu zamiast się przywitać,to pierwszy post poszedł na
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Danie, które na stałe weszło do mojego jadłospisu (ale oczywiście zapomniałam napisać). Bardzo dobry sposób na to żeby piersi z kurczaka nie były suche.
U mnie dwie modyfikacje: jadam z makaronem spaghetti i zamiast mascarpone daję śmietanę kremówkę (Kiedyś nie mogłam kupić mascarpone i tak już zostało. Chyba nawet lepiej mi smakuje ze śmietaną). Dla miłośników mieszanek smaków coś jak znalazł :D