Malibu*

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
poki co przelozylam je do wiekszego naczynia
i dolalam im jeszcze 250 wodki
i zamierzam z nich w tym tyg siodme poty wycisnac
zawzielam sie na nie

a nastepny raz rzeczywiscie bedzie z mleka kokosowego
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
zrobione:D wiorki staly zalane wodką 2 tygodnie. bez problemu odsączyłam je przez gazę. wymieszałam z mlekiem i od razu było niezbyt dobre...ale już dziś...:D
niestety nijak sie ma do Malibu oryginalnego:D ale też dobre...dosc mocne. w kieliszku rozrabiam z mlekiem lub wodą. pyszne z kawą frappe ;)

co mnie zdziwiło wytworzyła mi się warstwa tłuszczu? czyżby olej kokosowy?:D i to dopiero po wymieszaniu z mlekiem sie wytracilo. odlałam i jest dobre:D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
robiłam kiedyś takie malibu z wórków i niestety albo coś le zrobiłam albo poprostu mi nie odpowiada. Postanowiłam spróbować z orzechem kokosowym - podobny efekt.

Jeżeli ktoś nie zna smaku malibu, to polecam to kokosowe - mi czegoś w nim brakuje niestety.
 

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
Buka Ty robisz bez zalewania wiórków.Czyli po prostu wszystko mieszasz i odstawiasz aż sie przegryzie?Jak długo to trwa ?
icon_smile.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Justyna, musisz zawolac Buke stanowczym glosem, to zaraz tu przyjdzie
icon_wink.gif

icon_mrgreen.gif


No, dobra, chcialam Ci tylko podniesc watek
icon_wink.gif
Moze Buka w koncu ujrzy Twoje pytanie
icon_wink.gif


Buka?
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Justyna, najlepiej napisz do Buki Pw.
Wtedy juz sie nie bedzie mogla "wykrecic" z odpowiedzi"
icon_mrgreen.gif

icon_wink.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
O, czyli nie tylko mnie to zasmakowało nieszczególnie... Wypije się, ale bez rewelacji. Wolę jednak alkohol na inne wynalazki przeznaczać ;)
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
kupiłam na dniach kokosa, dziś rozebraliśmy go na części pierwotne. Na pytanie męża co z tym zrobimy, myśl była tylko jedna - malibu
Zanurkowaliśmy do barku, a tam jeszcze trochę styczniowego malinu, było przepyszne
lecker.gif
lecker.gif

Świeży zmiksowany na wiórki kokos zalaliśmy czystą wódką (1/4 litra) i ponieważ nikomu nie chciało się lecieć do sklepu, dolaliśmy wódki z żurawiną. Kolorystycznie wyszło super, słoik zakręcony i odstawiony na tydzień w zapomnienie. Zobaczymy co z tego wyjdzie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
przepraszam, ale nie wiem czemu wpisało mi tego samego posta aż 3 razy
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
zawsze mam problem z przeliczaniem proporcji

jesli chcialabym , żeby wyszła mi 0,5l butelka gotowego trunku - to ile czego powinnam dac ? Bo w przepisie jest 1/4 litra spirytusu plus 0,5szklanki wody i puszka mleka po wchlonieciu w wiórki to chyba nie zostanie 0,5l alkoholu??
icon_question.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
Witaj, SamoronkoKasiu
wink.gif

Na 1 stronie pisze, że 1 paczkę, czyli 200 g, bo takie najczęściej się spotyka.
icon_smile.gif