Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko... cz. II

Status
Ten wątek został zamknięty.

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Celine @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093459Ten biszkopt jest super,ja robię tylko z tego przepisu.Ostatnio próbowałam innego i mi nie wyszedł,szybko upiekłam ten i uratowałam tort ;)

Chachu z tego co mówi ta Pani co ten tort zrobiła sukienka jest z ciasta.Powiedziała,że wszystko jest jadalne oprócz lalki ;)
Dziękie wielkie. Mój komputer czasami jak zbyt długo pracuje to traci głos i już wczoraj nie chciało mi się go ponownie uruchamiać więc oglądałam bez głosu
wink.gif
Ulinqua., Gabka, Waszka -- śliczne torciki
daumen.gif
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
ulinqa @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093466Tort lalka- suknia jest na 100% z ciasta... ja robiłam 3... ale każdej wyciągałam nogi i zaczepiałam tułów na drucik, który wbijałam w ciasto jak tylko zrobiłam gorset z lukru.

Pierwszą była królewna śnieżka, potem ta dla Martynki i ostatnia dla Paulinki w kiecce na dodatkowym biszkopcie - ten ostatni ponad 5kg ważył. Wklejam zdjęcia, może ktoś skorzysta.
przyda przyda;-) ja na marzec mam kolejną lalę ale dla większej liczby osób, więc pomysł z dodatkowym biszkoptem super.
a jak ulinqa z tym płaskim biszkoptem? nie zapadł się? bo to już torcik piętrowy;-)
 

ulinqa

Member
Sty 9, 2011
132
0
0
Troszeczkę się obniżył pod ciężarem, ale nie było to zbyt widoczne, ale raz tylko przekroiłam ten dolny - jedna warstwa masy.

Apropos barwienia ciasta:
 

Załączniki

  • DSCN2140.JPG
    DSCN2140.JPG
    31.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pieguss

Member
Lis 24, 2010
227
0
0

ulinqa

Member
Sty 9, 2011
132
0
0
Barwiłam złotym lukier, wychodzi taki żółtawy-złotawy, ale z pewnością się nie świeci, trzeba pomalować niestety...

Co do słomek, mam zamiar włożyć je pod zamek (zamek ma stać na łące)... tylko nie wiem, czy nie dawać podkładki pod zamek...

Dziękuję... śnieżce musiałam farbować włosy bo miała brąz... markerem się udało- ale nie polecam, no i opaska z druciku od biustonosza powleczona nitką czerwoną...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Pieguss @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093478W takim wypadku dziewczyny należy wlożyć zwykłe słomki taki do picia w ten dolny tort?? Dobrze zrozumiałam z Waszych wcześniejszych rozmów??
no wiem wiem, tez o słomkach myślałam ale przy takim torcie to nie wiem czy jest sens, bo ogólnie dolny biszkopt jest raczej płaski i słomki trzeba byłoby na krótko obciąć. Ale myślę, że jak będę robić to dolny biszkopt wypełnię jakąś cięższą masą, a lalke bitą śmietanę i tyle;-)

ulinqa @ 17 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1093485Barwiłam złotym lukier, wychodzi taki żółtawy-złotawy, ale z pewnością się nie świeci, trzeba pomalować niestety...

Co do słomek, mam zamiar włożyć je pod zamek (zamek ma stać na łące)... tylko nie wiem, czy nie dawać podkładki pod zamek...

Dziękuję... śnieżce musiałam farbować włosy bo miała brąz... markerem się udało- ale nie polecam, no i opaska z druciku od biustonosza powleczona nitką czerwoną...
no u mnie ta sam sytuacja, choć ten mój barwnik złoty nawet po rozrobieniu i malowaniu nim nie jest taki złoty (tutaj na kapeluszu odznaka była malowana złotym barwnikiem i ywszła bardzo jana, choć się świeciła)
ulinqa to nieźle się przy Śnieżce napracowałaś (zresztą wszystkie lale śliczne i super dopracowane
daumen.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

justa_81

Member
Lis 27, 2007
117
0
0
Pieguss nie umiem tak szukać w google jak Ty, próbowałam szukać tortów z Roszpunką i nic z tego
icon_redface.gif
pomożesz mi?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
hmm ja masa budyniowa wypelnialam 3 pietrowy tort BEZ podstawek i patyczkow i sie trzymal.. a lato bylo gorace i lodowka u cioci kijowa (choc nowka z elektronicznym ustawianiem.. a na maxa dalam i wcale nie chlodzila jak moja stara.. az lod na sciankach mam jak dam na maxa prawie..)

takze mysle ze to kwestia masy i schlodzenia dobrze tortu przed podtsaiwniem (moj cala noc byl w lodowie..)

na smietanie faktycznie moze byc problem..
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Gabka ok ale jek np malowalas oczy usta i takie szczegoly bo kontyry to ja wytne ale co dalej? jakas ciemna jestem
Lalki przepiekne,przyda sie bo na 4 marca mam lalke ktora ma stac na biszkopcie ale planuje wsadzic ja z nogami juz w dolny biszkopt,postawic na poczatku tortu,z brzegu (zeby suknia nie wyszla za krotka) a z tylu puszcze tren,nie wiem jak to wyjdzie,zobaczymy

napis na tej biedronce malowalam zlotym na sucho,jest bardzo mieniacy,jakbyz drobinkami brokatu, dostalam go i srebrny w prezence zamawiajac barwniki
 

olo2009

Member
Sie 29, 2010
143
0
0
Więc widzę że barwnik barwnikowi nie równy. Ale się zdenerwuje jak zamówie złoty a okaże się klapa
 

Celine

Member
Mar 12, 2010
97
0
0

Gabka22

Member
Maj 14, 2008
23
0
0
Martyna oczy i usta i wszystkie drobne szczegóły też malowałam pędzelkiem takim malutkim. Przyznam, że zajeło mi to sporo czasu i ręka się trzęsła
icon_mrgreen.gif
Ale nie wycinałam każdego szczegółu osobno. Tu masz jedno zdjęcie, może Ci pomoże:roszpunka.JPG
 

Załączniki

  • roszpunka.JPG
    roszpunka.JPG
    763.4 KB · Wyświetleń: 0
Status
Ten wątek został zamknięty.