Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko - reaktywacja

roksi24

Member
Mar 11, 2011
13
0
0
Witam.
Od kilku tygodni śledzę to forum i dla was wielkie uznanie piękne te wasze dzieła.
Zdj_cie_0070.jpg

to moje pierwsze dzieło jak dla mnie to nieźle byłam dumna
 

Załączniki

  • Zdj_cie_0070.jpg
    Zdj_cie_0070.jpg
    172.6 KB · Wyświetleń: 0

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
witajcie nowe tortowniczki
wink.gif

Malamalinkaa-świetnie jak na początki
icon_smile.gif

Roksi 24- nieźle się najopkowałaś
icon_smile.gif
Dla scisłości tylko dodam, że na torty bez masy cukrowej mamy ten wątek
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...0&start=600 - to tak na przyszłość dla ułatwienia sobie i innym
icon_smile.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Jo-anno zrobiłam masę z podanego przez Ciebie przepisu, trzymałam w lodowce 2 dni, wczoraj chciałam polepić kwiatki a masa twarda jak kamień
co zrobiłam nie tak? i co mogę teraz zrobić? chyba tylko nowa masę
gruebel_2.gif

 

pscolki

Member
Mar 12, 2009
167
0
0
Iva @ 4 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1125363Jo-anno zrobiłam masę z podanego przez Ciebie przepisu, trzymałam w lodowce 2 dni, wczoraj chciałam polepić kwiatki a masa twarda jak kamień
co zrobiłam nie tak? i co mogę teraz zrobić? chyba tylko nowa masę
gruebel_2.gif
Ja nie Joanna ale pozwolę sobie odpowiedzieć - ja stwardniałą masę ogrzewam kilka- kilkanaście sekund w mikrofalówce, jeśli nie była dokładnie zawinięta i z wierzcu obeschła to po prostu odkrajam wysuszoną warstwę. Ogrzaną mase wyrabiam, czasami dodaję troszkę tłuszczu i jest gotowa do dekorowania.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Pscolki super torciki, napracowałaś się nieźle
icon_smile.gif


Iva @ 4 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1125363Jo-anno zrobiłam masę z podanego przez Ciebie przepisu, trzymałam w lodowce 2 dni, wczoraj chciałam polepić kwiatki a masa twarda jak kamień
co zrobiłam nie tak? i co mogę teraz zrobić? chyba tylko nowa masę
gruebel_2.gif
Wszystko jest tak jak powinno
icon_smile.gif
Oczywiście masę należy przechowywać szczelnie zamkniętą, może być okręcona folią spożywczą.
Masa po wyjęciu z lodówki jest rzeczywiście twarda. Tak jak pscolki podgrzewam ją w mikrofalówce ( zależy od mocy ja przez 10 sekund)Żeby zabezpieczyć masę przed wysychaniem podczas podgrzewania przykrywam talerzykiem, woda nie odparowuje i nie tworzy się sucha skorupa. Czasami też jeżeli nie wykorzystam całej masy to zwilżam z zewnątrz zimną przegotowaną wodą i taką zwilżoną zawijam i wkładam do lodówki. Jeżeli potrzebuję malutki kawałeczek wyrabiam i podgrzewa się w ręku.
Wczoraj eksperymentowałam przy lalce i do masy dodałam na 40 dkg cukru troszkę ponad 2 łyżeczki żelatyny( ot tak wysypałam końcówkę z torebki) i okazało się że masa jest gorsza w obróbce. Nie udało mi się wgnieść tyle cukru co zawsze i masa jest bardziej gumowa, taka zbita i gorzej się wyrabia i gorzej wałkuje. Według mnie masakra, ledwo zrobiłam lalce sukienkę.
Więc dziewczyny jeżeli czasami masa Wam nie wychodzi to przyczyna może też leżeć w zbyt dużej ilości żelatyny.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
A to mój dzisiejszy eksperyment:
IMG_0178.JPG

Musiałam zobaczyć jak będą wyglądały takie drapowania w moim wykonaniu
icon_mrgreen.gif
a poza tym już od dawna miałam chęć na wypróbowanie tego przepisu https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...hl=tort+miętowy i właśnie nadszedł ten dzień
icon_mrgreen.gif
Teraz jadę do rodziców, mój tato zawsze jest degustatorem i jednocześnie krytykiem moich wynalazków.
Ha,cha a kto zgadnie co to za wzorek ten fioletowy na piętrze
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • IMG_0178.JPG
    IMG_0178.JPG
    130.4 KB · Wyświetleń: 0

pscolki

Member
Mar 12, 2009
167
0
0
Szczęka mi opadła i długo będę ją zbierała;) rewelacja ;)
Zdradzisz, gdzie szukac instrukcji/podpowiedzi jak takie drapowania się robi?
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Dzięki dziewczyny
anbetung.gif

Tort przeszedł już degustację. Przepis na tort miętowy jest super.
Mój tato mnie dziś po prostu rozbroił.
Stwierdził, że dopiero teraz zrobiłam prawdziwy angielski tort. Jak spytałam dlaczego to powiedział, że przecież anglicy ci z wyższych sfer, w dawnych czasach nosili takie udrapowane kołnierze, właśnie takie jak dół tortu
rofl.gif
i to dopiero jest prawdziwy anglik.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Jo_anno cudo
anbetung.gif
no ale czy to cos nowego
icon_mrgreen.gif

Zdradz prosze jak zrobilas te udrapowania, jestem strasznie ciekawa jak sie cos takiego robi
gruebel_2.gif

aaa... i co to za wzorek ??
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
illy @ 5 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1125856Jo_anno cudo
anbetung.gif
no ale czy to cos nowego
icon_mrgreen.gif

Zdradz prosze jak zrobilas te udrapowania, jestem strasznie ciekawa jak sie cos takiego robi
gruebel_2.gif

aaa... i co to za wzorek ??
Ja blondynka jestem i nie pomyslałam żeby zdjecia zrobić instuktażowe
icon_mrgreen.gif

Jakby tu dobrze wytłumaczyć te drapowania
gruebel_2.gif

najpierw trzeba zmierzyć wysokość tortu+założenie na górze . Rozwałkować masę w dość długi pasek, ja rozwałkowałam troszeczkę cieniej jak do obłożenia. Z masy wyciąć płat o szerokości naszych pomiarów. Po wycięciu delikatnie składać masę na kształt harmonijki, stronę która ma być na górze tortu od góry przycisnąć. Nie ściskać z boków bo będzie za wąska. Położyć na torcie, delikatnie docisnąć.
Nie wiem czy zrozumiale wytłumaczyłam, jak będę miała chwilkę to na jakimś naczyniu położę i porobię zdjęcia.

A wzorek..... w necie znalazłam tatuaże, wydrukowałam tribala i wycinałam z masy.
rofl.gif

Niektóre tatuaże sa całkiem całkiem, kilka sobie zapisałam na przyszłość do wykorzystania
icon_mrgreen.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
No tak, Ty to nasz tortowy Macgyver
fiesgrins.gif
, mniej wiecej zrozumialam, ale jak sie by kiedys przy okazji instruktarz dalo stworzyc
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

A co do tatuazy.... swietny pomysl, Ty jestes nasza wena
icon_mrgreen.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Joanno po prostu piękny
eek2.gif

czy kwiaty robisz z tej samej masy?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: