Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko - reaktywacja

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
weerka @ 28 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1098631Siedmiokropko
eek2.gif
nie wiem gdzie Ty widzisz te błędy ,bo ja widzę tort idealny i bardzo dopracowany.
Nie ma na nim nic zbędnego i nic nie brakuje.
A do wąsów dodawałaś może kakao?
Od dodatku kakao masa się kruszy.
Dziękuję
icon_smile.gif


Właśnie dodałam kakao, ale dodałam też tłuszczu. Muszę zamówić czarny i brązowy barwnik, ale to dopiero jak jeszcze troszkę zarobię na tych moich tortach
icon_smile.gif


Jo_anno, gdzie kupujesz barwniki? a jak wycinasz literki?
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Siedmiokropka @ 28 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1098635Dziękuję
icon_smile.gif


Właśnie dodałam kakao, ale dodałam też tłuszczu. Muszę zamówić czarny i brązowy barwnik, ale to dopiero jak jeszcze troszkę zarobię na tych moich tortach
icon_smile.gif


Jo_anno, gdzie kupujesz barwniki? a jak wycinasz literki?
Barwniki żelowe Wilton i wykrawaczki do literek kupiłam w PAN-ie, ale można tez nabyć u innych sprzedawców.
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0

Załączniki

  • P1060548.JPG
    P1060548.JPG
    207.9 KB · Wyświetleń: 0
  • P1060577.JPG
    P1060577.JPG
    193.6 KB · Wyświetleń: 0
Cze 30, 2010
54
0
0
Dziewczyny, wy tu tworzycie tyle słodkości a mi to się zdarza okazja raz na ruski rok, nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę :D
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Doszly :D nareszcie mam barwniki zelowe z wiltona, moze w srode bede testowala bo w czwartek kolezanka urodziny ma.
Sliczne te Wasze torciki.
icon_mrgreen.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
ewela dziękuję
icon_smile.gif

Evenstar_Arwen okazji trzeba sobie szukać. A to mama ma imieniny, babcia urodziny, dzień kobiet, pierwszy dzień wiosny itp. Im więcej okazji tym więcej nabierasz doświadczenia, a potem można zbierać zamówienia
icon_smile.gif

Dziewczyny nakładałyście masę cukrową na polewę czekoladową? Widziałam na tej rosyjskiej stronie, że Nairka tak robiła obkładając tort myszkę. Ciekawe czy to musi być jakaś specjalna polewa czy taka na przykład Cinki z żelatyną mogła by być?
I jeszcze jedna prośba. Poszukuję książki o stylu angielskim, a dokładnie taką w której oprócz zdjęć i instruktaży byłyby też szablony najlepiej 1:1. Może ktoś coś polecić?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Cze 30, 2010
54
0
0
Vanilka @ 1 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1098882Evenstar_Arwen okazji trzeba sobie szukać. A to mama ma imieniny, babcia urodziny, dzień kobiet, pierwszy dzień wiosny itp. Im więcej okazji tym więcej nabierasz doświadczenia, a potem można zbierać zamówienia
icon_smile.gif
U mnie okazji mało bo mieszkam tylko z rodzicami no i ewentualnie chłopakowi mogę zrobić;) A zamówienie to ewentualnie w dalekiej przyszłości, póki co to nie mam za dużo czasu bo studiuję. Ale wszystko przede mną, nie zrażam się, zwłaszcza, że połknęłam bakcyla;)
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Vanilka @ 1 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1098882ewela dziękuję
icon_smile.gif

Evenstar_Arwen okazji trzeba sobie szukać. A to mama ma imieniny, babcia urodziny, dzień kobiet, pierwszy dzień wiosny itp. Im więcej okazji tym więcej nabierasz doświadczenia, a potem można zbierać zamówienia
icon_smile.gif

Dziewczyny nakładałyście masę cukrową na polewę czekoladową? Widziałam na tej rosyjskiej stronie, że Nairka tak robiła obkładając tort myszkę. Ciekawe czy to musi być jakaś specjalna polewa czy taka na przykład Cinki z żelatyną mogła by być?
I jeszcze jedna prośba. Poszukuję książki o stylu angielskim, a dokładnie taką w której oprócz zdjęć i instruktaży byłyby też szablony najlepiej 1:1. Może ktoś coś polecić?
ja mam takie ksiazki: Quick and Clever Party Cakes Lindy Smith (szablony troche chaotyczne ale sa)
The Confetti Cakes Elisy Strauss
i ostatnia Lesley Herbert's Complete Book of Sugar Flowers
icon_biggrin.gif

mam nadzieje, ze w czyms pomoglam
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Dziewczyny, jeszcze mam takie pytanko (probowalam znalezc na forum ale tyle do czytania...):
zrobilam mase cukrowa z przepisu: 3 lyzki zeltyny, 50 ml wody, 3 lyzki glukozy w proszku, 800g cukru pudru. Zelatyne rozpuscic w goracej wodzie, dodac glukoze. Dolewac do cukru pudru i zagniatac. Cukier puder dodawac stopniowo.

No mi ''weszlo'' tylko 600g cukru pudru i masa byla ciezka do rozgniatania. Niesamowicie szybko zasychala - wystarczyla minutka i po ptokach. Ratunkiem bylo podgrzewanie w mikrofali ale wszystko zajelo 2 razy dluzej, a mimo tego przy rozplaszczcaniu platkow rozy, brzegi mi sie rwaly
icon_frown.gif

co robilam nie tak?
 

Załączniki

  • SN855408a.jpg
    SN855408a.jpg
    68.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
lambethka @ 1 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1099287Dziewczyny, jeszcze mam takie pytanko (probowalam znalezc na forum ale tyle do czytania...):
zrobilam mase cukrowa z przepisu: 3 lyzki zeltyny, 50 ml wody, 3 lyzki glukozy w proszku, 800g cukru pudru. Zelatyne rozpuscic w goracej wodzie, dodac glukoze. Dolewac do cukru pudru i zagniatac. Cukier puder dodawac stopniowo.

No mi ''weszlo'' tylko 600g cukru pudru i masa byla ciezka do rozgniatania. Niesamowicie szybko zasychala - wystarczyla minutka i po ptokach. Ratunkiem bylo podgrzewanie w mikrofali ale wszystko zajelo 2 razy dluzej, a mimo tego przy rozplaszczcaniu platkow rozy, brzegi mi sie rwaly
icon_frown.gif

co robilam nie tak?
Może diabeł tkwi w proporcjach.
Na 800g cukru daje 3 łyżeczki żelatyny( nie łyżki) i 70 ml wody, 50 g glukozy i 2 łyżeczki planty. Moim zdaniem za duzo żelatyny i za mało wody.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Jo_anna1 @ 2 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1099312Może diabeł tkwi w proporcjach.
Na 800g cukru daje 3 łyżeczki żelatyny( nie łyżki) i 70 ml wody, 50 g glukozy i 2 łyżeczki planty. Moim zdaniem za duzo żelatyny i za mało wody.
jaka ja sierota jestem!!!
dump.gif
napisalam lyzki, ale dawalam lyzeczki. Na pewno lyzeczki!
Ten diabel to niezle miesza
planty? no jedyny tluszcz jaki uzywalam to byl olej do walka i stolnicy..
no to nastepnym razem dodam plante
icon_biggrin.gif

dziekuje
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Torcik zrobiony dzisiaj po pracy na jutrzejsze urodziny kolezanki:


DSCI0384.JPG
 

Załączniki

  • DSCI0384.JPG
    DSCI0384.JPG
    227 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
torcik przepiekny!
lecker.gif

a illy jak zrobilas te zakrecane wstazeczki? sa na tyle sztywne ze mozna je tez w pionie wbic w tort?
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Nazkrecilam mase na dlugopisach i zostawilam do wyschniecia, mysle, ze jak porzadnie wyschna to i bedzie je mozna postawic w pionie.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Tez mozna ;D
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
sprytne
icon_idea.gif

no to nastepnym razem tez sprobuje bo widzialam w internecie jeden fajny tort do wykonania a mam do upieczenia jeden na ten weekend - moze sie troche pobawie
icon_biggrin.gif

szukam weny bo chcialabym zrobic cos nietypowego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
Śliczne te wasze torty
icon_smile.gif


illy bardzo mi się podoba twoja twoja dekoracja. Przepiękne kolory
icon_smile.gif


Świetny pomysł lambethka
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Cze 30, 2010
54
0
0
Illy śliczne są kwiatki na tym torcie!

Dziś robię tort:) Rano przełożyłam biszkopt masą a wieczorem po zajęciach obłożę masą:D Jak będzie gotowy to pochwalę się efektem;)