Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
wow Truskawko ale pikne!! te dla dzieci taki delikatne i w ogole.. jakie rowne.. ja mam problem z takimi duzymi tortami prostokatnymizawsze cos sie gdzies rozjedzie.. juz wole 2 pietroy zrobic hehehe.. wiec tym bardziej podziwiam!!

All jak zwykle te koronki.. zeby musze zbierac z klawiatury :D pikne!!
 

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
Alll @ 9 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1034800Rastagatko zebra mnie powaliła. Jest prze, prze cuuudowna.
herz.gif
I avatarek też
icon_smile.gif
))
Dziękuję, dziękuję, dziękuję
banana.gif


Alll twoje idealnie gładkie torty śmietanowe budzą mój podziw i zachwyt, a koronka i cała kompozycja są tak idealnie dobrane, że mogłabym na nie patrzeć i zachwycać się codziennie. Piękne
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

necia55

Member
Paź 24, 2008
5
0
0
Dziewczyny,chciałabym przepis na masę do robienia kwiatów,którą wyciska się z tylek i która potem zasyccha.
Nie bardzo wiem jak to opisać,a nie znalazłam w necie .
Chodzi o to,że krem wyciska się tylką do robienia liści.Wyciska się płatki do .....takiego jakby "lejka" z papieru... . Tak robi się lilie.Bardzo mi się podobają,a nie mam przepisu na ten zasychający krem.Wiem,że robi się go za pomocą miksera i potem formuje przez wyciskanie .
http://www.wilton.com/technique/Lily-of-the-Valley
Coś w tym stylu.Niestety ,nie znam dobrze angielskiego(uczyli pa ruskie
dontknow.gif
),więc gdyby któraś miała przepis-to baaaaardzo proszę.Pozdrawiam.
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
z tego co ja wiem to Royal Icing to jest bialko zmiksowane z cukrem pudrem w ilosci.. heh roznie w przepisach ale ile zabierze
icon_razz.gif
ja jak robilam to na oko.. ale gdzies czytalam o proporcjach ze 1 bialko 1szkl pudru (czy nawet ponad szklanka).. i nie miksuje sie tak bardzo na piane bialka tylko tak troszke tylko..

http://www.youtube.com/watch?v=2nFnQiAB_BU

to jest wideo.. tez po ang wprawdzie ale widac jak sie to robi (w sensie do jakiego stadia sie ubija te bialka
icon_razz.gif
) wiec mysle ze pomoze..

mam nadzieje ze to o to chodzi..

P.S jak sie wycisne to potem ten Royal Icing zasycha na taki kruchy.. twardy.. nie jest juz plastyczny..
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Alll Twoje smietanowce jak zwykle przepiekne.

Te torciki na chrzest sa piekne, ja robie za tyg. i wciaz zbieram pomysly :D
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Zielona Truskawko------ torciki na chrzest są przepiekne, kawał ciacha i kupa dobrej roboty, misiaki sa the best!!
All---- bo ten kształt i te kolory są bardzo ładne, a swoją drogą to robisz bardzo ładne zdjęcia. Mnie moje nie zadawalają i nie wiem co zrobić.
A co do kwiatuszków na sercu to bardzo łatwo sie je robi. Wiesz że ja uzywam gotowych mas które tutaj normalnie w marketach można kupić.
i dodaję do niej tylo powder. Roluję kuleczkę, z małej bedzie mały kwiatuszek z wiekszej wiekszy. Z kuleczki formuje stożek i w okrągłą część
wbijam mślę że może być zwykły długopis bez wkładu albo zastrugany patyczek, ja kiedyś w Lidlu kupiłam taki zestaw dla plastyków i i w tym jest
patyczek z gumową ostrą końcówką i tym dzgam. Następnie zwykłymi małymi nozyczkami dla dzieci do pazurków nacinam cztery razy
i trzymajac w dwoch palcach kulką modeluję listki. Potem wkłuwam pręcik z kuleczką dla ozdoby albo drucik i gotowe.
No i póżniej maluję
wink.gif

 

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
chachu
cry_1.gif
cry_1.gif
ja się boje swój własny tu wkleić z obawy przed komproitacją na tle Twoich dzieł
ham.gif

i jak Ty robisz tyle tortów w jeden weekend??? Ja to bym musiała z kuchni nie wychodzić
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Truskawko---- bardzo dziękuję
cvety.gif

Iza-gr----nie tylko ty, ja z kuchni nie wychodziłam przez dwa dni, naprawdę. Poszłam o 5 rano spać w niedzielę. Ale po tylu tortach nabierasz takiej wprawy że wiele rzeczy robisz automatycznie bez większej już tremy ale na przykład tak oczywistą czynność jak wstawienie świeczki można spaprać. 6tka jest w odwrotną stronę
icon_mrgreen.gif
, no ale w tedy to już chciałam tylko zrobic zdjecie i w jednym kawałku dowieżć je do celu... i iść spać.
Dawaj foty
icon_mrgreen.gif
!!!!! Bo jak nie to ja swoich też nie bedę pokazywać
wink.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
chachu, to, że tworzysz cudeńka to wszyscy wiemy i od dawna podziwiamy ale teraz, słusznie iza-gr zauważyła, kobieto - kiedy Ty wypoczywasz robiąc ilości hurtowe
icon_smile.gif

Chyba zmam odpowiedź - nie zdradzasz tajemnicy, a Ty prowadzisz cukiernię i masz pomoce
icon_smile.gif
(oczywiście to żart...) )

Iza-gr, prosimy o fotki... Każda z nas zaczyna albo zaczynała i też pokazywałyśmy
icon_smile.gif
Dawaj foty!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

balbina1204

Member
Cze 17, 2010
77
0
0
Zielona Truskawko sliczne te Twoje torciki
Alll cudny ten torcik z bita smietana
Chachu mistrzostwo swiata , naprawde
Wszystkim Wam dziewczyny
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
chachu zatkalo mnie!!
 

alipek

Member
Cze 29, 2009
411
0
0
chachu padam na kolana!!!! Cuda, cuda, cuda!!!!! Ciekawe jaki byś torcik zaprojektowała na np. Zlot tortowych cinek!!!!!!
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Chachu kiedy Ty wypoczywasz
eek2.gif
Torty sa piekne, cudowne, przesliczne itd. poprostu nie wiem juz jak je okreslac
icon_mrgreen.gif
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Bardzo Wam dziękuję, dużo to dla mnie znaczy, myśl że się wam podoba!!
Illy --- ostatnio to chyba nie wypoczywam, ale mam dużą satysfakcję z tego co robię, chociaż chwile zwatpienia też mam. W ten weekend też miałam oj miałam. Moje dziecko poszło dzisiaj do szkoły w brunym swetrku bo mamusia zupełnie zapomniała zrobić pranie
icon_mrgreen.gif
ale przeżył. Naprawdę w takiej ilości to ciężka praca i nawet nie ma czasu na dopieszczanie każdego tortu.
H-elen--- oj pomocników to ja mam, i to dwóch. Obowiązkowo biją się o masę, oczywiście luziowej nikt nie chce
icon_mrgreen.gif
Młody przeszedł samego siebie w niedzielę w nocy, budził sie dwa razy i oczywiscie tylko mamusię chciał, jak na złość. Za trzecim razem kiedy juz miałam ostnie wykończenie zrobić, już było wyciete i gotowe , tak długo nie chciał mnie puścić, że wkońcu mu mówię ze tylko torcik schowam do lodówki a on na to , że pójdzie ze mną i gotowy na łóżku siedział. A było ok 4tej rano
baa.gif
I w ten oto sposób zasnęłam ok 5tej. Dzieci to słodkie potwory!!
 
Status
Ten wątek został zamknięty.