Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Tymcia @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087914Kobietki kochane zdradźcie czym przekładacie swoje torty.Macie jakieś nie skomplikowane masy?I jeszcze jedno pytanko: mam przyjaciela który nie może jeść mleka, masła i margaryny a chcę zrobić dla niego tort urodzinowy, jedną warstwę przełożyła bym galaretką z brzoskwiniami ( bo może) a nie wiem czym drugą i czy jak ugotuję budyń na mleku sojowym z dodatkiem kawy to nada się pod cukrową?
najbardziej nieskomplikowane masy to u mnie bita smietana (czasem z serkiem maskarbone) i do tego zmiksowane owoce (np mango albo ananas z puszki) plus troche wiórków kokosowych i ludzie się zajadają tym;-)
a co do drugiego pytania to myślę że masa budyniowa na mleko spojowym powinna być ok, ale co dać na drugą warstwe
gruebel_2.gif
? czekolada chyba odpada co? (np wymieszana z budeniem na mleku sojowym?)
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
aaaa
pinggrins.gif
mam problem
właśnie dostałam zamówienie na piątek na tort ciuchcia z bajki tomek i przyjaciele;-(( już wiem jak wygląda ale nie mam pojęcia jak to zrobic;-(((( czy może któraś z Was kochane robiła cos takiego i może mi pomóc?
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Tymcia @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087914Kobietki kochane zdradźcie czym przekładacie swoje torty.Macie jakieś nie skomplikowane masy?I jeszcze jedno pytanko: mam przyjaciela który nie może jeść mleka, masła i margaryny a chcę zrobić dla niego tort urodzinowy, jedną warstwę przełożyła bym galaretką z brzoskwiniami ( bo może) a nie wiem czym drugą i czy jak ugotuję budyń na mleku sojowym z dodatkiem kawy to nada się pod cukrową?
Czy margaryna roślinna może być? (np. tłuszcz kokosowy) Jeżeli tak, to w kaulandzie możesz kupić.
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Sprawdź na tej rosyjskiej stronce one tam mają wszystko nie powinno byc skomplikowane
 

Tymcia

Member
Sty 7, 2011
99
0
0
Dzięki, muszę zapytać jak z tą margaryną bo czekolady też nie może.
gruebel_2.gif

Duszka a gdzie znajdę przepis na tą śmietanę?
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Tymcia @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087936Duszka a gdzie znajdę przepis na tą śmietanę?
przepisu nie mam bo to sama sobie wymyśliłam;-( ja miksuje 500ml śmietany 36% z dwona smietanfixami (jak mam to daję 125gr serka mascarpone ale to niekoniecznie) miksuje puszkę mango (lepsze z puszki bo u nas nie ma dobrych świeżych owoców) i pzrekładam a latem dorzucam maliny na wierzch, a jak daje ananasy to dorzucam wiórki kokosowe do smaku. Tylko zmiksowanych owoców już nie miksuje ze śmietaną tylko mieszam łyżką (lepsza konsystencja jest wtedy). Możesz dać równiez inne ulubione owoce - ja robiłam raz z gruszkami startymi na grubej tarce - pycha;-)
 

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
justa_81 @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087732no ja też miałam takie wrażenie

już doczytałam, że tylo power o cmc to to samo

teraz następny problem, 20g tylo power to ile?łyżeczka?

no i 14g planty to też łyzeczka, ile dajecie do flower pasty? ja chce zrobic z 3 białek
ja robię tak (bo nie mam dokładnej wagi): 2białka, 400g cukru, po łyżeczce cmc i margaryny i wychodzi. Do lepienia wykorzystuję skrobię ziemniaczaną idealnie się nadaje
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olo2009

Member
Sie 29, 2010
143
0
0

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
sionia @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087560Skoro w tym sklepie tak drogo, to może zainteresuj się zakupami tutaj: http://shop.ebay.pl/knightpilgrim/m.html
Ten sprzedawca ma małe koszty przesyłki (nigdy u niego nie robiłam zakupów). Porównałam jednak tez ceny poszczególnych produktów i też wychodzą taniej. Zastanawiam się nad zakupami u niego.
zamowilam wlasnie kilka drobiazgow,rzeczywiscie niewielki koszt przesylki,zobaczymy kiedy przyjdzie
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Pieguss i Olo2009 dzięki bardzo za linki. oglądam i oglądam - to się uspokajam to gryze pazury z nerwów, ale myślę że jakos dam radę
icon_wink.gif
) fotki wrzucę na pewno, chyba że będzie totalna masakra;(
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Matko , wczoraj pisałam do południa i w tym czasie 4 strony dopisałyście!!
Monsai- jeśli jeszcze aktualne to ja z tego czerwonego robię same różowe i chyba ze dwa lata już go mam?? ( a właśnie ciekawe jaką ma datę ważności
gruebel_2.gif
) Takie robiłam , naprawdę delikatny róż
Pokaż załącznik 60879
Pokaż załącznik 60880

Zobaczę te motyle ale najpierw muszę nadrobić krawieckie zaległości
icon_mrgreen.gif
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
chachu @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1088009Monsai- jeśli jeszcze aktualne to ja z tego czerwonego robię same różowe i chyba ze dwa lata już go mam?? ( a właśnie ciekawe jaką ma datę ważności
gruebel_2.gif
) Takie robiłam , naprawdę delikatny róż
eeee, nie no, tutaj widzę piekny pastelowy róż, taki sam jak ma tortownia w gotowym lukrze właśnie, cudo! No to teraz mam jeszcze większy problem :D
 
Status
Ten wątek został zamknięty.