Masa do robienia ozdób na ciasta i torty

Mylka

Member
Mar 24, 2013
29
0
0
Aha i różyczki i listki z tej masy do tortu na 88urodziny mojej Babci ukochanej wyszły tak:
 

Załączniki

  • DSC01903.JPG
    DSC01903.JPG
    643.1 KB · Wyświetleń: 0

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Gdzieś zaginął mój post z ażurkami lukrowymi
icon_razz.gif
to wkleje pierwsze buciki
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

Marta12

Member
Kwi 21, 2013
341
0
0
To widać że szybko się uczysz,ja też bym chciała i jestem wszystkiego ciekawa co piszecie na tym forum
icon_razz.gif
już taka jestem , chcę za szybko i mi nie zawsze wychodzi
dontknow.gif
baa.gif
 

Mylka

Member
Mar 24, 2013
29
0
0
DSC01937.JPGTort dla mojej Chrześnicy na komunię. Daleko jeszcze mi do doskonałości ale i tak jestem dumna z siebie.
 

Załączniki

  • DSC01937.JPG
    DSC01937.JPG
    657.1 KB · Wyświetleń: 0

Beata_1988

Member
Sie 6, 2013
3
0
0
Witajcie Kobietki:)
Jestem tu nowa i nie jestem pewna czy pisze w odpowiednim temacie. Moja przyjaciółka poprosiła mnie o zrobienie tortu na jej wieczór panieński. Chce żeby na zwykłym okrągłym torcie znalazła się "odpowiednia" figurka:) Doradźcie mi czy wykonać GO jedynie z masy na którą przepis podała Cinka czy próbować zrobić go np z biszkoptu a obłożyć jedynie ta masą?? A może któraś zna jakieś lepsze rozwiązanie?? Będę bardzo wdzięczna za jakieś konstruktywne rady:)
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Witaj Beata, Zbiegiem okoliczności ja też tutaj trafiłam.... w temacie masy Cinkowej.... zaczynałam 4 miesiące temu swoją przygodę z Tortowaniem. Gdy już poczytasz w tym temacie zapraszam do "głównego" wątku o masie cukrowej https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33167 tam też szybko dziewczyny pokażą co i jak w temacie "męskim " Od siebie dodam że warto poczytać cały temat by jak najwięcej wchłonąć wiedzy
icon_smile.gif
bo chyba mówimy o tym https://www.google.de/search?q=tort+penic&a...708&bih=798
 

baś...

Member
Mar 4, 2014
4
0
0
witam... jak to zwykle nowa osoba mam pytańko... czy dam radę z tej masy ulepić większe elementy, chodzi mi dokładnie o koniki pony... a jeżeli nie z tej masy to co polecacie?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie wiem co znaczy "większe" - zakładam że przejrzałaś wątek i widziałaś jakiej wielkości ozdoby dziewczyny lepiły z tej masy? Bo jeśli chodzi o jeszcze większe - to nie wiem co odpowiedzieć, pewnie ulepić się da - ale jak długo trzeba będzie je suszyć i jak się zachowają nie wiem
icon_smile.gif

Radzę też, jeśli nie robiłas tej masy jeszcze nigdy - zrobić próbę wcześniej zanim będziesz robiła tort. Bywa że masa komuś nie wyszła za pierwszm razem. W wątku jest wiele wskazówek i porad.

A jeśli nie ta masa to masa cukrowa z żelatyną https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33167 ale tam też warto przeczytać wątek
daumen.gif
 

baś...

Member
Mar 4, 2014
4
0
0
dziękuję pięknie... przeczytałam połowę póki co... wczoraj zrobiłam podejście pierwsze i masa wyszła mi średnia, ale po dodaniu cukru było oki, tylko faktycznie długo schnie... figurki wielkości około 5-6 cm koniki i pingwiny. Faktycznie zrobię masę cukrową. Dziękuję pięknie za pomoc
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie ma za co
icon_smile.gif

Ta masa ma w sobie dużo tłuszczu, więc tak zupełnie to ona nie zaschnie tak jak masa cukrowa no i dłużej to trwa.
Za to jest mniej słodka i nawet zaschnięta jest zjadliwa, spokojnie do pogryzienia bez ryzyka połamania zębów
icon_wink.gif

Wszystko ma swoje plusy i minusy, zależy na czym komu zależy i czego oczekuje
icon_smile.gif
 

AzjaB

Member
Mar 20, 2014
8
0
0
Próbowałam zrobić tą masę i wydawało mi się, że jest ok, ale kiedy chciałam z niej lepić okazało się, że jest krucha, tocząc kulę nie znikały pęknięcia... Dodałam nieco wody, ale to nic nie dało... No i nic się do siebie nie kleiło. Teraz leży w lodówce... Kurcze ze zwykłą masą cukrową miałam to samo - krucha i te nierówności. Co robię źle? Czytałam o problemach z tą masą, ale tak w siebie wierzyłam...
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Azja, strsznie trudno odpowiedzieć na takie pytanie "co zrobiłam źle?" musiałabym być z tobą i patrzeć ci na ręce
icon_smile.gif

Ale pogdybać mogę... może za krótko wyprażyłaś masę mączną (to ma być lepki, gęsty klajster), może też wgniotłaś zbyt dużo cukru. To trzeba robić na wyczucie, nigdy nie dawać całości cukru z przepisu od razu tylko stopniowo, zagniatac i obserwować jak się masa zachowuje - bo chociażby od wilgotności powietrza zależy ta idealna ilość cukru. W masie cukrowej tak samo.
Nie poradzę nic sensownego prócz tego - czytaj i ćwicz
icon_wink.gif
własne doświadczenie jest najlepszą drogą do sukcesu, a doświadczenia innych pozwalają tę drogę bardzo skrócić. Powodzenia
daumen.gif
 

Mylka

Member
Mar 24, 2013
29
0
0
Nie mam porównania z masą z żelatyną bo dopiero przymierzam się do jej zrobienia, ale jak mi się masa "zaparzana" nie chciała dobrze lepić i kruszyła się to w moim przypadku była to zbyt duża ilość cukru pudru. Teraz wolę dosypać niż przesadzić.
Jak dla mnie ta masa to rewelacja, jak na moje amatorskie umiejętności i brak talentu plastycznego to cuda mi z niej wychodzą. Oto moje ostanie torty.
 

Załączniki

  • DSCF5422.JPG
    DSCF5422.JPG
    106.8 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC02378.JPG
    DSC02378.JPG
    222.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC02521.JPG
    DSC02521.JPG
    165.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: