Mazurek z mlekiem w proszku

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Kamila, zrobiłam Twój mazurek, ale zamiast kakao dodałam wiórki kokosowe. Na szczęście zrobiłam za dużo masy i zostało duuuużo do wyjadania
icon_mrgreen.gif
pycha! uwielbiam mleko w proszku.

dsc00984ptz4.jpg
 

Goszcz

Member
Lis 19, 2008
21
0
0
Ale pojawił się problem, jakiej wielkości ma być ta paczka. W każdym razie przepraszam za zamieszanie, wolałam być pewna ;)
 

Tina86

Member
Lut 1, 2009
3,200
8
38
Ja właśnie taką masę robię do wafli, zamiast tego zwykłego mleka w proszku, daję granulowane przetarte przez sitko, jest sporo tańsze a smak ten sam.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Kamilo, postaraj się proszę określić wagowo ilość tego mleka.
Paczki mają różną zawartość w zależności od producenta, zwłaszcza teraz, gdy panuje moda na obcinanie wagi i pojemności.
Ostatnio kupiłam nawet zwykłe mleko w zwykłej cenie, ale zawartość opakowania wynosiła nie litr, a 0.9 litra....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Nie wiem, jak się to ma do tego mazurka, ale przeglądając dawne wielkanocne "Kuchnie" trafiłam na kajmak z mleka w proszku autorstwa Marka Łebkowskiego. Chcę go w tym roku wypróbować, więc mogę wpisać przepis, jeśli się znajdą na niego amatorzy.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Proszę bardzo:
Masa kajmakowa w wersji szybkiej wg Marka Łebkowskiego
10 dag mleka w proszku
15 dag cukru
10 dag masła
1 łyżka cukru waniliowego
Mleko, cukier i cukier waniliowy wymieszać, dodać 50 ml wrzącej wody i miksować do dokładnego połączenia składników. Wlać stopione masło i zmiksować na jednolitą masę.
Do masy kajmakowej można dodać 5 dag czekolady w proszku albo 1 łyżkę kawy rozpuszczalnej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
A ja się pospieszyłam. Wczoraj zrobiłam masę kamili, z łaciatego - paczka 0,5 kg. Kiedyś robiłam do przekładania wafli ale pamietam, że miksowałam żółtka z gorącą masą . Mimo, że dałam dużo bakalii to moja żółtkowa bardziej mi pasuje. Zrobiłam dużo mini mazurków na obdarowanie znajomych. Oto parę
im000849.jpg


A skoro tak świątecznie, to prawie merynos ze złotym dzwoneczkiem dla przyjaciółki
im000851.jpg


Drugi dla domowników...
Pod wełną jest keks.
Pozdrawiam świątecznie i ta drogą dziękuję za dotychczasową współpracę
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: