Moje Mon Cheri

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Oto kolejny z moich przepisów. Zachęcam do obejrzenia fotki - proszę link : mon cheri

Składniki :
- 2 placki biszkoptowe z kakao na prostokątnej formie ( z 3-4 jaj każdy)

Krem:
- 500 ml kremówki
- tabliczka ( 100 g) gorzkiej czekolady)
- mała paczka cukru wanilinowego
- litrowy słoik wiśni w soku
- 2-3 łyżki rumu
- 7 płaskich łyżeczek żelatyny


Przepis:
1. Wiśnie odcedzić i pokroić na połówki. Sok uzupełnić wodą do 0,5 litra i zagotować. Do gorącego soku wsypać żelatynę, dokładnie wymieszać. Wrzucić połamaną czekoladę. Ostudzić, wlać rum.

2. Wiśniowo-czekoladową galaretkę włożyć do lodówki. Schłodzoną kremówkę ubić, dodając cukier wanilinowy. Do mocno już tężejącej galaretki dodawać ubitą kremówkę i delikatnie mieszać. Gotowy krem włożyć jeszcze na chwilę do lodówki.

3. Połowę wiśni wyłożyć na jeden placek biszkoptowy, przyryć warstewką kremu, wyłożyć resztę wiśni. Pokryć kolejną warstwą kremu. Połóżyć drugi placek biszkoptowy, posmarować wierzch resztą kremu. Ciasto włożyć do lodówki na kilka godzin, dowolnie udekorować (ja po prostu posypałam kakao).

Moje uwagi:
- kremu nie słodziłam, bo był już dość słodki - od soku z wiśni i czekolady
- nie nasączłam biszkoptu, bo był wilgotny od wiśni
- z kremu można też zrobić deser - do pucharków włożyć kilka biszkoptów, wiśnie i na to krem
 

dioda87

Member
Mar 8, 2007
58
0
0
A czy mogłabyś podać mi przepis na ten biszkopt z kakao.... tzn ile czego dodać
icon_smile.gif
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Ja robię tak : 4 jaja ubijam na parze z niecałą 1/2 szkl cukru i szczyptą aż masa będzie bardzo gęsta i puszysta. Dalej miksując, studzę. Potem do masy dodaję stopniową 1/2 szkl mąki ( w tym łyżka kakao) przesianej ze szczyptą proszku i mieszam warzechą. Piekę ok. 20 min w 180 stopniach z termoobiegiem.
icon_smile.gif
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Oczywiście potwierdzam - tak, czekolada ma sie rozpuścić w gorącej galaretce
icon_smile.gif
.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
zrobilam dzisiaj... zaluje tylko, ze nie nasaczylam biszkoptu, bylby zdecydowania lepszy... moje mon cheri wyglada tak:
 

Załączniki

  • mon_cheri_008.jpg
    mon_cheri_008.jpg
    137.4 KB · Wyświetleń: 0

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Till, piękny torcik
icon_smile.gif
. Dziękuję za zdjęcie... fajnie, że skorzystałaś z mojego przepisu. Co do nasączenia, kurcze zapomniałam o tym wspomnieć w przepisie
icon_smile.gif
. Mam nadzieję, że mi wybaczysz
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
icon_wink.gif
a tu ciasto w przekroju
post-222-1193590010_thumb.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Elka - trudno powiedzieć czy przypomina, bo czekoladki chrupią od czekolady i mocno czuć alkohol a i wiśnie są całe. Tutaj masz puchaty biszkopt, ciupinkę rumu i puszystą bitą śmietanę... mimo wszystko, ciacho jest bardzo smaczne
icon_smile.gif
.