Murzynek z gruszkami

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
madziawoj @ 25 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=886192Mam w planie upiec w najbliższym czasie to ciasto. Chciałabym w tortownicy, wiem, że Ty Margot piekłaś w prostokatnej formie 30x23cm. Czy mogłabyś powiedzieć jaka powinna być wielkość torownicy? A może Joanna albo Maryna tu zajrzą i podpowiedzą...
icon_smile.gif
Margot @ 25 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=886213hm , ja piekłam w blaszce ale bym dała taką tortownice o średnicy 24 cm
Albo 25 lub 26 nawet - ciasta jest sporo, do tego ubite białka, ładnie rośnie...
icon_smile.gif


Ja jeszcze dodam, że piekłam w dużej blaszce prostokątnej (25X40cm), nieznacznie zwiększając proporcje. Nie przeliczałam nic procentowo, ot, tak na oko:
125 g masła
0,5 szkl wody
4 łyżki oleju
4,5-5 łyżek kakao
2,5 szkl mąki
4 żółtka
6 białek
kilka chlupków czerwonego wina od siebie
cheers.gif

1 szkl cukru - nie zwiększałam
2,5 łyżeczki proszku
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Nie zauważyłam podpowiedzi Lud_ i upiekłam tak jak zalecała Margot w tortownicy 24cm. I była w sam raz:). Żałuję, że nie dorzuciłam więcej gruszek bo ciasto byłoby jeszcze bardziej wilgotne. Następnym razem dam sześć jak w przepisie. Tak jak Joanna użyłam 4 jajek (bialko plus żółtko) bo nie wiedziałam do czego wykorzystać nadmiar żółtekl.
Dziękuję za smaczny przepis.
 

Załączniki

  • bez_polewy.jpg
    bez_polewy.jpg
    68.6 KB · Wyświetleń: 0

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Piekłam wczoraj, wrzucając jajka do ciasta trochę się zagubiłam, bo jeśli 3 jajka i 2 białka to znaczy, że jedno białko zostaje...? Wrzuciłam 4 jajka i ubilam pianę z 4... tak na wszelki wypadek:)
Dzięki Margot za super fajny przepis! Smaczne, wilgotne, delikatne w smaku ciasto
icon_smile.gif

 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
519
113
Margolcia , cieszę się ,że smakuje
wiesz ten przepis powstał dlatego ,że chciałam zużyć to co było czyli można modyfikować dowolnie- ja miałam dwa białka dodatkowe do zużycia to je zużyłam
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
ja się bardzo zdziwiłam bo dość długo miksowałam, jajka wcześniej wyjęłam z lodówki, nie otwierałam piekarnika, piekłam w takiej temp jaka była w przepisie, nie za krótko, na środowej półce piekarnika, grzanie bez termoobiegu góra dół.
jak już wyglądało na upieczone wkładałam patyk w kilka miejsc i był suchy.
może za głęboko powtykałam owoce.. nie wiem czy to ma znaczenie