Murzynek z polewa chrupiacą łamiacą serce każdej teściowej

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ostatnio mój wybór padł na to ciasto. Pomyślałam murzynek jak murzynek, każdy smakuje tak samo. Ale zrobiłam i okazało się że ten jest najlepszy. Taki wilgotny i puszysty niczym pianka. Doskonały po prostu. Dziękuję.
 

martapk

Member
Maj 1, 2009
37
0
0
Piekłam już dwa razy, wyszedł pyszny!
lecker.gif
Za pierwszym razem dodałam kawałki czekolady a za drugim truskawki ( tak jak widziałam na stronie ) wyszło naprawde super i wszystkim smakowalo! Super przepis! Zamieszczam zdjęcia murzynka z truskawkami...
 

Załączniki

  • 20100503_67.JPG
    20100503_67.JPG
    848.7 KB · Wyświetleń: 2
  • 20100503_65.JPG
    20100503_65.JPG
    812.9 KB · Wyświetleń: 2
  • 20100503_64.JPG
    20100503_64.JPG
    847.5 KB · Wyświetleń: 2

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
łezka @ 30 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=513980Dzięki za przepis. Murzynka już piekłam kilka razy, zawsze mi wychodzi. Tylko polewę robię inną
JAKĄ POLEWĘ ROBISZ? Ja zrobiłam ciasto z całej porcji i zapomniałam zostawić na polewę, to może też polałabym czym innym; najchetniej bardzo czekoladowym
icon_wink.gif


Chetnienastępnym razem dodałabym te łaty serowe (jak Isaura); czy ktos zechciałby podać przepis na te serowe łatki?

A mój murzynek właśnie się dopiekł. Wyglada i pachnie smakowicie. Jak wyjmę i przekroje to wkleję zdjęcie. dzieki za przepis!
 

asjenka

Member
Kwi 7, 2006
124
0
0
Upiekłam go w sobotę! Pyszny jest
icon_smile.gif
Nie wiem, czy złamałam nim serce teściowej
gruebel_2.gif
, ale płaczą po nim dzieci siostry mojego męża i będziemy dziś robić znowu, bo ona chce się nauczyć
icon_smile.gif
Dodałam trochę więcej kakao i jeszcze pół czekolady, troszkę kawy i odrobinkę wanilii (bo o rumie nie ma mowy
icon_sad.gif
)
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
po prostu....ZNIEWALAJĄCY!! najlepszy murzynek jaki kiedykolwiek robiłam i jadłam... do polewy dodalam rumu duza lyzke i na koniec posypalam kokosem i chyba to było to... dziękiii i polecam ten przepis :D:D
 

szpaczek1

Member
Wrz 28, 2008
91
0
0
Miałam w planach zadbać o męża i zrobiłam mu tego murzynka. Mąż bardzo zadowolony. Ciasto pyszne z mleczkiem. Dodałam jeszcze rodzynek i orzechów. Trochę ciasta dostanie dziadek męża i jego rodzice - mam nadzieję, że serce teściowej zmięknie!!

Przepis wydrukowany i na pewno jeszcze upiekę!!
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Upiekłam wczoraj z masłem. Wyszło troszkę za suche, następnym razem będę piekła krócej. Niestety polewa wcale nie wyszła chrupiąca :(
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Muszę go sobie koniecznie przypomnieć, bo ostatnio go piekłam będąc w liceum, a więc szmat czasu temu...
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Ja mam ciut inny przepis z Kwiatu kalafiora, jest to najlepsze ciasto a'la czekoladowe, bo ja mało czekoladowa jestem i brownie itd mogę zjeść , ale w ilościach homeopatycznych
Murzynek wchodzi w zdecydowanie większej ilości.
p.s takie proporcje
1 kostka masła lub margaryny
4 łyżki mleka
4 łyżki kakao
1 1/2 szkl cukru
4 jaja
1 1/2 szkl mąki
skórka otarta z 1 cytryny
2 łyżki proszku do pieczenia (ja daję 2 czubate lekko łyżeczki)
garść rodzynek

W garnku o grubym dnie rozpuścić masło, dodając mleko, kakao i cukier. Podgrzewać na wolnym ogniu, cały czas mieszając, aż pojawią się liczne pęcherzyki powietrza świadczące, że masa wrze. Masę ostudzić, a następnie dodać 1 żółtko. Pół szklanki masy odlać (będzie ona potrzebna do posmarowania gotowego ciasta).
Do garnka wsypać mąkę, dodać 3 żółtka, skórkę cytrynową, proszek do pieczenia, rodzynki i wszystko dokładnie wymieszać.
Białka ubić na sztywną pianę i delikatnie połączyć z ciastem.
Murzynka można piec w różnych foremkach, ja jednak zazwyczaj korzystam z okrągłej formy o średnicy 22 cm. Do takiej foremki, wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą, wlewam ciasto i piekę ok. 40 minut w 200 stopniach. Kiedy ciasto jest jeszcze ciepłe, smaruję je pozostałą masą (na ciepłym cieście masa lepiej daje się rozprowadzić).