Murzynek z polewa chrupiacą łamiacą serce każdej teściowej

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Na gotowanie.wkl.pl mam przepis na murzynek bez jajek ;)
Jak ktoś lubi puszyste murzynki, a nie brownie z zakalcami (ja np. nie przepadam ot co
icon_razz.gif
) to polecam ;)
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Upieklam tego murzynka na jutro, na specjalne zyczenie mojego brata. Przelozylam go masa budyniowa (1 budyn z cukrem, ugotowany z laska wanilii na 1,5 szklanki mleka, i ukrecone to potem z 0,5 paczki masla). I co ja mam teraz zrobic z tym ciastem? Do lodowki je wsadzic, czy moze stac na blacie? Prosze, doradzcie
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja bym do lodówki wstawiła.
Kilka minut przed jedzeniem wyciągasz kawałek i już.
 

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Ten murzynek to rewelacja! Probowalam juz kilka innych przepisow ale ten jest zdecydowanie najlepszy!
Bardzo smaczny, lekki jak piorko puszysty, po prostu obledny! A polewa rzeczywiscie chrupiaca
lecker.gif

PICT0102.JPG
Dzieki za ten wspanialy przepis!
 

Załączniki

  • PICT0102.JPG
    PICT0102.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 11

kanapka

Member
Cze 2, 2007
407
0
0
i ja polecam tego murzynka. Szukałam dłuuugo przepisu na murzynek jaki moja mama robiła, właśnie z taką chrupiącą polewą. W końcu znalazłam
icon_smile.gif
. Zamiast margaryny dałam masło (200 gr), cukru szklankę i troszkę mniej mąki (jakieś dwie łyżki mniej). Murzynek poszedł w jedno popołudnie - po prostu ideał
icon_smile.gif
)
 

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Robię właśnie. Nie wiedziałam ile ma mały proszek więc dałam łyżkę i trochę, wsadziłam masę do małej tortownicy (20 cm) i czekam
icon_eek.gif
Mam nadzieję, że wyjdzie
icon_smile.gif
Posypię na polewę troszkę wiórków kokosowych.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Urósł jak diabeł
icon_lol.gif
Zresztą ja już sama nie wiem co ze mną jest, że wszystkie ciasta proszkowe rosną mi w tortownicy jak wulkan... taka pękająca góra pośrodku?... Poczekam aż się wystudzi i powiem jaki w smaku
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Murzynek to jednak bardzo porzadne ciasto.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Cynamonna @ 3 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=712292Robię właśnie. Nie wiedziałam ile ma mały proszek więc dałam łyżkę i trochę, wsadziłam masę do małej tortownicy (20 cm) i czekam
icon_eek.gif
Mam nadzieję, że wyjdzie
icon_smile.gif
Posypię na polewę troszkę wiórków kokosowych.
Cynamonno, mały proszek do pieczenia Dr.Oetkera ma 15g w przeliczeniu na łyżki to będzie jakieś 2 płaskie. Czyli dałaś trochę mniej niż w przepisie, a ciasto i tak Ci wyrosło
daumen.gif

Daj znać jak smakuje, bo też się przymierzam do tego murzynka.
 

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Wydawało mi się, że łyżka ma 10g... no nieważne, grunt, że murzyn nie wyszedł plaskaty
icon_razz.gif


A co do smaku, Maraa, to jak najbardziej
icon_smile.gif
Spodziewałam się, że będzie bardziej wilgotny co prawda, ale taki też mi bardzo odpowiada. Poza tym to klasyk - klasyki trzeba piec od czasu do czasu, tak więc śmiało
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Piekłam M. na sobotnie śniadanie.
Tak mi wyszedł.
Podobno pyszny
icon_mrgreen.gif


anbetung.gif


11.jpg

1.jpg
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    31.5 KB · Wyświetleń: 10
  • 11.jpg
    11.jpg
    27.1 KB · Wyświetleń: 10