Mus śmietankowo-waniliowy

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Składniki:

- torebka budyniu waniliowego na 0,5 l mleka

- 0,4 l mleka

- 1/3 laski wanilii

- 200 g czekolady białej

- 4 łyżeczki żelatyny ( rozpuścić w odrobinie gorącej wody)

- 500 g śmietany kremówki




Wykonanie:

Budyń rozmącić w odrobinie mleka. Wanilię rozciąć wzdłuż, wyskrobać ziarenka. Ziarenka i skórkę z wanilii wrzucić do pozostałego mleka, zagotować. Zrobić budyń, wyjąć skórki z wanilii.

Do gorącego budyniu wrzucić połamaną czekoladę. Gdy się rozpuści, wlać żelatynę. Tak przygotowany budyń przykryć folią i odstawić do wystygnięcia.

Ubić śmietanę na sztywno. Wystudzony budyń połączyć z bitą śmietaną ( oczywiście śmietana do budyniu). Gotowe
icon_smile.gif
. Można wykorzystać samodzielnie jako deser, ja przełożyłam nią biszkopt.

Ps- można mus posłodzić, dla mnie jednak 200 g białej czekolady w zupełności wystarczyło.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Fajnie mi wygląda ten przepis. Bardzo lubię posmak białej czekolady.

A zdjęcie to tak :

Wchodzisz w : "Odpowiedź" i otworzy Ci się ramka, pod którą na dole po prawej stronie masz prostokąciki. Naciskasz "przeglądaj" o wtedy wybierasz zdjęcie z dysku twardego. Potem "wyślij" i na koniec wchodzisz w "zarządzaj załącznikami" i wybierasz to zdjęcie, które chcesz wstawić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Szukałam czegoś, czym można byłoby pokryć ucierane ciasto z truskawkami i co miałoby w składzie białą czekoladę
- padło na ten przepis
icon_mrgreen.gif


...i zrobiłam dziś ten mus, z małą modyfikacją:
nie miałam laski wanilii (kupuję naprawdę sporadycznie, od wielkiego dzwonu z powodu ceny),
więc do mleka dodałam cukier wanilinowy i kilka kropli aromatu waniliowego
użyłam budyniu z cukrem

konsystencja - niezwykle delikatna, aksamitna, bardzo przyjemna, ALE mój mus wyszedł półpłynny, więc z pewnością nie udałoby mi się przełożyć nim ciasta
w moim przypadku nie było to problemem, gdyż od początku zamierzałam zrobić ciasto z kremem na wierzchu (ciasto z blachy)

dopiero po odleżeniu w lodówce (już na cieście) ładnie stężał

Jutro będę kroić, więc może pojutrze uda mi się wkleić fotkę
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
po nocy spędzonej w lodówce mus na cieście bardzo ładnie stężał - nie był ani za twardy, ani za luźny - w sam raz!
daumen.gif

na cieście smakował idealnie, z kwaśnymi truskawkami i galaretką,
ale nikt nie wyczuł smaku białej czekolady, niestety
icon_sad.gif

może nieodpowiednia marka?
icon_lol.gif
(wykorzystałam AlpenGold)

zdjęcie będzie wieczorkiem
fiesgrins.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
ciastoztrusk.jpg


mus jest na tyle sztywny, że łatwo pokroić ciasto, ale jednocześnie na tyle miękki i delikatny, że rozpływa się w ustach - coś jak wysokiej jakości ptasie mleczko
lecker.gif

z pewnością będę powtarzać ten przepis
daumen.gif


zdjęcie "działkowe", więc niestety talerzyk niewyględny
icon_redface.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Piadina @ 12 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=987218Szukałam czegoś, czym można byłoby pokryć ucierane ciasto z truskawkami i co miałoby w składzie białą czekoladę
- padło na ten przepis
icon_mrgreen.gif


...i zrobiłam dziś ten mus, z małą modyfikacją:
nie miałam laski wanilii (kupuję naprawdę sporadycznie, od wielkiego dzwonu z powodu ceny),
więc do mleka dodałam cukier wanilinowy i kilka kropli aromatu waniliowego
użyłam budyniu z cukrem

konsystencja - niezwykle delikatna, aksamitna, bardzo przyjemna, ALE mój mus wyszedł półpłynny, więc z pewnością nie udałoby mi się przełożyć nim ciasta
w moim przypadku nie było to problemem, gdyż od początku zamierzałam zrobić ciasto z kremem na wierzchu (ciasto z blachy)

dopiero po odleżeniu w lodówce (już na cieście) ładnie stężał

Jutro będę kroić, więc może pojutrze uda mi się wkleić fotkę
icon_wink.gif
na allegro kupisz laski wanilii tanio, dużo taniej niż w sklepie.
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Dawno nie zaglądałam, a tu proszę
icon_smile.gif
widzę że przepis wykorzystany. Faktycznie krem tężeje po dłuższym pobycie w lodówce, najlepiej dać mu całą noc.
Ja też czekolady białej nie czułam, tak jakbym czuć chciała, ale gdybym dała więcej to za słodki by krem wyszedł. Cieszę się, że mus smakował
icon_smile.gif
.
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Aha - laskę wanilii kupowałam w Selgrosie ( 2 paczki po 2 szt - czyli w sumie 4 laski wanilii w cenie 1 paczki)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Piadino, piękne ciasto
icon_smile.gif