Najłatwiejsza i najszybsza rolada

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Powoli dodawać bardzo powoli i jeszcze wolniej niż powoli ;)
o i już masz patent bez pośpiechu rób a wyjdzie jak złoto :lol:

p/s Kasha zdjecia zrobię jak mi aparat podeślesz heheheeeee albo jak teściowi ukradnę :lol: :lol: :lol: :lol: a to może być trudniejsze aniżeli napad na bank heheeeeeeeeeee
 

oro

Member
Mar 25, 2005
48
0
0
Moim zdaniem, jak jest za dużo serka w stosunku do masła/margaryny. Też robię czasmi podobny krem i zawsze chcę dać więcej serka, by mniej maślany był i zawsze mam ten sam problem. Ale w cieście to nie przeszkadza.
raz, że nie przeszkadz, dwa można ten krem uratować - mieszać zważony krem energicznie łyżką nad garnkiem z parująca woda - na parze - i zrobi się znów szepięęęęęęęęęęęęęęęęęęęękny :mrgreen:
 

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Rolada zrobiła furorę. Wszystkim baaaaaardzo smakowała i niezłą zagadkę mieli jaki krem jest w środku.
Dałam dwa serki, na nieco ponad pół masła. I brzoskwinie.

To to jasne ciacho. Nie mam plasterka, bo nie wypadało na komunii cykać

1385.jpg
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Kamilla, baaardzo ładne
icon_smile.gif


Dobrze rozumiem, że z masłem robiłaś? Kusi mnie ta rolada, ale nie znoszę margaryny w masach a z masłem bałam się próbować :dump:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Jak nie wypadało, co nie wypadało? Wręcz obowiązek dokumentacyjny był zęby fotki cyknąć :mrgreen:

Śliczna rolada , obie śliczne i teraz mnie kusi kolejny przepis z kremem :dump:

Ten sposób z podgrzaniem na parze zwarzonego kremu faktycznie działa - sprawdzałam kilka razy
 

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
Dzisiaj piekłam, na jutro na Dzień Matki - piekłam dwa... a ta rolada wygląda fajnie (nie próbowałam..) zużyłam dwa serki danio i nieco mniej masła, tylko nie chiało mi ciasto (przed zrolowaniem) odejść od papieru! może zbyt późno się do tego zabrałam :dump: ?? - bo już zdążyło trochę przestygnąć... ale jakoś się udało! Tylko teraz niewiem czy w sumie większa ilość serka i trochę masła - zastygnie?????????? No ale dopiero jutro będzie próba i ocena! dziękuję za przepis, bo prosty i myślę że będzie smakować ta rolada. A ja jak do tej pory nie robiłam rolad bo bałam się zwijania....
pozdrawiam Agama
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
No wyciągam przepisik, bo wart wypróbowania
mniam.gif
wyszła naprawdę super rolada i wszyscy się zajadali, to też na dzień chłopa tylko tym razem dla synka :fiesgrins: , a i krem mi się nie zważył, a tak się obawiałam
dump.gif
 

kurczakos

Member
Gru 12, 2006
7
0
0
Rolada faktycznie wyszła przepyszna! I baaardzo szybko się zrobiła :] Niestety zdjęcia nie będzie, bo rolada została pochłonięta niemal że natychmiast przez rodzinę:]
 

pinezka

Member
Mar 9, 2006
99
0
0
Od początku zachwyciła mnie prostota tego przepisu, więc było pewne, że go przetestuję. Z biszkoptem nie miałam żadnych problemów (nawet pamiętałam, że jak obkroi się krawędzie ciasta, to łatwiej się będzie rolowało
icon_smile.gif
) za to masło zważyło mi się chyba już po dodaniu pierwszej łyżeczki Danio
baa.gif
. Mimo to zrobiłam krem do końca, odratowałam na parze i rolada była w porządku
icon_smile.gif
.

Dziś była powtórka, ale z kremem galaretkowo-śmietanowym Elki i wyszło super
icon_razz.gif