Naleśniki z syropem klonowym

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Zauwaze tylko, ze o ile skladniki sa takie same, ale niby z czego mialyby byc nalesniki czy inne placki, tak sam przepis nie jest taki sam.
Podany przez Seniorke ma polowe tluszczu oraz samo zoltko zamiast drugiego jajka. Nie sadze tez zeby to byl przepis autorski konsula
icon_wink.gif
Po prostu tak pewnie mama czy babcia krecila jeszcze przed narodzinami GR. To bardzo dluga tradycja. Nawet zbliza sie Shrove Tuesday zwany tez Pancake Tuesday.
Jesli chodzi o same pancakes, osobiscie staram sie nie dodawac ani sody, ani proszku do pieczenia. Takie przepisy rowniez istnieja.

Podobno miniony poniedzialek byl najbardziej depresyjnym dniem roku. Nie dajmy sie!
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (kermidt @ 28 Jan 2016, 20:07 ) index.php?act=findpost&pid=1603084Zauwaze tylko, ze o ile skladniki sa takie same, ale niby z czego mialyby byc nalesniki czy inne placki, tak sam przepis nie jest taki sam.
Podany przez Seniorke ma polowe tluszczu oraz samo zoltko zamiast drugiego jajka. Nie sadze tez zeby to byl przepis autorski konsula
icon_wink.gif
Po prostu tak pewnie mama czy babcia krecila jeszcze przed narodzinami GR. To bardzo dluga tradycja. Nawet zbliza sie Shrove Tuesday zwany tez Pancake Tuesday.
Jesli chodzi o same pancakes, osobiscie staram sie nie dodawac ani sody, ani proszku do pieczenia. Takie przepisy rowniez istnieja.

Podobno miniony poniedzialek byl najbardziej depresyjnym dniem roku. Nie dajmy sie!
Mysle, ze powinnismy uczcic ten dzien na Cinie i przygotowac nalesniki/crepes/pancakes wg ulubionych przepisow. Ze wszelkimi dodatkami. Sa chetni?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Oczywiście! właśnie wróciłam do domu z syropem klonowym z Biedronki, obecnie w cenie 17,99 za 330 ml więc chętnie go wykorzystam
icon_smile.gif



kermidt @ 28 Jan 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1603084Zauwaze tylko, ze o ile skladniki sa takie same, ale niby z czego mialyby byc nalesniki czy inne placki, tak sam przepis nie jest taki sam.
Podany przez Seniorke ma polowe tluszczu oraz samo zoltko zamiast drugiego jajka. Nie sadze tez zeby to byl przepis autorski konsula
icon_wink.gif
Po prostu tak pewnie mama czy babcia krecila jeszcze przed narodzinami GR. To bardzo dluga tradycja.
Te drobne różnice nie sprawią że ciasto z podanych proporcji wyjdzie tak gęste jak na pancakes - a o to głównie nam chodzi.
kermidt @ 28 Jan 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1603084Jesli chodzi o same pancakes, osobiscie staram sie nie dodawac ani sody, ani proszku do pieczenia. Takie przepisy rowniez istnieja.
Istnieją też bez jajek, i bez mąki, albo bez mleka itd ilu kucharzy i konieczności czy upodobań - tyle możliwych "bez" interpretacji - jednak generalnie skoro pancakes powinny być puchatymi placuszkami, to spulchniacz jest raczej wskazany. Jasne, że jeśli ktoś woli może spulchnienie uzyskać za pomocą np. bitej piany - ale przyznasz chyba, że większość typowych przepisów na pancakes po prostu zawiera w składnikach proszek i /lub sodę.
Właśnie odczytałam przepis na kanadyjskie pancakes z syropem z etykiety na opakowaniu syropu - i jak najbardziej znalazłam w składzie "2 łyżeczki proszku do pieczenia".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Cinka @ 28 Jan 2016, 20:31 ) index.php?act=findpost&pid=1603089Oczywiście! właśnie wróciłam do domu z syropem klonowym z Biedronki, obecnie w cenie 17,99 za 330 ml więc chętnie go wykorzystam
icon_smile.gif




Te drobne różnice nie sprawią że ciasto z podanych proporcji wyjdzie tak gęste jak na pancakes - a o to głównie nam chodzi.

Istnieją też bez jajek, i bez mąki, albo bez mleka itd ilu kucharzy i konieczności czy upodobań - tyle możliwych "bez" interpretacji - jednak generalnie skoro pancakes powinny być puchatymi placuszkami, to spulchniacz jest raczej wskazany. Jasne, że jeśli ktoś woli może spulchnienie uzyskać za pomocą np. bitej piany - ale przyznasz chyba, że większość typowych przepisów na pancakes po prostu zawiera w składnikach proszek i /lub sodę.
Właśnie odczytałam przepis na kanadyjskie pancakes z syropem z etykiety na opakowaniu syropu - i jak najbardziej znalazłam w składzie "2 łyżeczki proszku do pieczenia".
Ciesze sie
icon_biggrin.gif


I wlasnie dlatego potrzebny jest nam taki kulinarny dzien
icon_wink.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Nauczycielka mojego syna w zeszłym tygodniu opowiadała dzieciom o Kanadzie. W tym tygodniu z tej okazji klasa syna przygotowuje naleśniki z syropem klonowym
icon_smile.gif
Każdego dnia w porze śniadania dzieci z całej szkoły mogą je kupować i zajadać. Syn po raz pierwszy jadł syrop klonowy i się zakochał. Dziś też kupiłam butelkę i jutro smaże placki. Żeby każdy był zadowolony, to będą i klasyczne naleśniki i pankejksy
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (małgośka79 @ 28 Jan 2016, 22:25 ) index.php?act=findpost&pid=1603100Nauczycielka mojego syna w zeszłym tygodniu opowiadała dzieciom o Kanadzie. W tym tygodniu z tej okazji klasa syna przygotowuje naleśniki z syropem klonowym
icon_smile.gif
Każdego dnia w porze śniadania dzieci z całej szkoły mogą je kupować i zajadać. Syn po raz pierwszy jadł syrop klonowy i się zakochał. Dziś też kupiłam butelkę i jutro smaże placki. Żeby każdy był zadowolony, to będą i klasyczne naleśniki i pankejksy
icon_smile.gif
Jak juz znudzi sie wam z plackami/nalesnikami to polecam Maple Syrup World. Sa informacje, przepisy i inne MS produkty, na przyklad cukier klonowy, ktory jest pyszny i bardzo drogi.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ale zadyma! Umieszczenie na forum jakiejkolwiek ciekawostki powoduje nieopisane zamieszanie. Jedna drugą podnieca przez przypominanie sobie różnych wspomnień, wzajemnie się nakręcacie i w końcu nie bardzo wiecie, o co tak napr4awdmę chodzi. Nie byłam nawet przez moment agresywna ani zdenerwowana. Raczej ubawiona, więc moja ulubiona moderatorka niepotrzebnie zużyła trochę niebieskiej farby, żeby przywołać mnie do porządku.
Skończyło się zamieszczanie ciekawostek na forum, przynajmniej z mojej strony. Jak już nie wiecie co pisać, to wyciągacie wiek czasopisma "Smaki i aromaty". A ile lat mają Wasze polskie książki kucharskie, te najlepsze, co to po ugotowaniu z nich smakuje jak u mamy? Radzę sprawdzić - zdziwicie się. Zanim zaczniecie tłamsić innych, pomyślcie o sobie.

Po ciekawostki kulinarne odsyłam do kuchennego ABC, gdzie jest temat "Co o gotowaniu i jedzeniu wiedzieć warto" Uzbierało się tego 54 strony, a nieoceniona jaxja zrobiła na pierwszej stronie podlinkowany spis treści i jest co poczytać

PS. A naleśniki pana konsula, zwłaszcza z jego sposobem podania, były wyśmienite.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja wlasnie kupilam 2,5 litra syropu!
icon_lol.gif
moze byc bardzo duzo racuszkow
icon_smile.gif


Co do konsystencji ciasta sie nie wypowiem, bo nigdy nie pamietam proporcji, ale tutejsza wysokoglutenowa maka sprawia mi czesto klopot. Wymaga sporo wiecej plynow.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,975
113
Seniorko, trudno spojrzeć na swoje wypowiedzi okiem osoby postronnej, więc pewnie dlatego mylisz swoje intencje z wydźwiękiem tych wypowiedzi. Jak rozpatrzeć je słowo po słowie, to w wielu czai się ukryta agresja. To, że z drobnego wpisu rozpoczyna sie dyskusja nie jest właściwością tylko tego forum. Zamieszczanie wpisu, to godzenie się na jego ocenę, a Ty sie obrażasz i złościsz. Mało, potem jeszcze starasz się dyskutantów ukarać: " Skończyło się zamieszczanie ciekawostek na forum, przynajmniej z mojej strony. Jak już nie wiecie co pisać...".
To miło, że tyle wysiłku poświęcasz na wpisy, czytamy je z zainteresowaniem, ale zauważ, że robisz to gwoli własnej, nie naszej przyjemności.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
Seniorko, po co te złośliwości? po co ta agresja?
Dziewczyny rozładowały nieprzyjemną sytuację i dobrze, a Ty znowu swoje, o ulubionej moderatorce itp. Po co?
Nie pasuje moderatorka to są inne fora w Internecie.
Zwykle Cię broniłam (niekoniecznie publicznie), teraz nie będę bo przesadziłaś.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,356
1,436
113
seniorka @ 29 Jan 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1603104Jak już nie wiecie co pisać, to wyciągacie wiek czasopisma "Smaki i aromaty". A ile lat mają Wasze polskie książki kucharskie, te najlepsze, co to po ugotowaniu z nich smakuje jak u mamy? Radzę sprawdzić - zdziwicie się.
Poczułam się wywołana do tablicy, więc się odezwę.
Seniorko, ja mam zachowany, niestety tylko jeden egzemplarz tego dwumiesięcznika (nr 24 XII.2001/I.2002). Szukałam w internecie okresu jego wydawania, ale nie znalazłam. Ze zwykłej ciekawości napisałam o tym tutaj licząc, że wspomożesz moją pamięć. No, cóż pomyliłam się. Na mój wpis zareagowałaś dziwnie.
Drugiej części zdania (o dawnych książkach) zupełnie nie rozumiem. Owszem, mam starą Kuchnię Polską i z kilku przepisów z niej korzystam do dzisiaj i wcale mnie to nie dziwi. Może dlatego, że jestem już stara a to jest chyba pierwsza książka kucharska z której zaczynałam gotować jako młoda dziewczyna w czasach głębokiej komuny, bo miała ją moja mama.
Nie wiem co dawne książki kucharskie mają wspólnego z moim zapytaniem o czasopismo.
gruebel_2.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
kermidt @ 28 Jan 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1603084Nawet zbliza sie Shrove Tuesday zwany tez Pancake Tuesday.
tatter @ 28 Jan 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1603086Mysle, ze powinnismy uczcic ten dzien na Cinie i przygotowac nalesniki/crepes/pancakes wg ulubionych przepisow. Ze wszelkimi dodatkami. Sa chetni?
Pewnie! Kiedy to wypada? Dzień przed Popielcem?


Nawiasem mówiąc, proponuję przenieść wszystkie rzeczowe i merytoryczne wypowiedzi o syropie klonowym do istniejącego już w Niebie wątku o tym produkcie; więcej osób zajrzy i skorzysta. Mamy również dyskusję o pankejkach:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=5...amp;hl=pankejki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Jeśli to to samo co Chandeleur to 2 lutego. A jesli to co innego, to 2 lutego tez okazja do robienia nalesnikow
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Usunęłam zbyt osobisty wpis, zamieszczony dzisiaj, który dotyczy tylko mnie i nie powinien być poddawany żadnej dyskusji. Liczę na wyrozumiałość pań moderatorek
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,341
1,599
113
Współczuję, aczkolwiek osobiście myślę,że takie tragedie nie usprawiedliwiają napastliwego odnoszenia się do innych. Zwłaszcza, że tu jednak nikt nic złego nie pisał. Sorry, ale to trochę jest dziwne bo nie pierwszy raz się zdarza. Nie chce tu nowej awantury rozkręcać tylko uświadomić sobie i innym,że jednak warto trzymać nerwy na wodzy i nie doszukiwać się w wypowiedziach innych tego, czego nie ma.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Czasami myślę, ze empatia to już wymarłe uczucie w ludziach. I wtedy mi jakoś tak okrutnie smutno. Zwłaszcza, gdy szuka się problemów na siłę, tam gdzie jej nie ma.
icon_neutral.gif


Bardzo mi przykro Seniorko z powodu twojej straty i żałoby, jaka teraz nosisz w sercu
icon_sad.gif
. Zawsze lubię Cię czytać, masz coś w sobie takiego, ze chciałabym to przytulic. Choć bardzo się różnymi pod względem charakteru i myślenia na rożne tematy.

Doceniam Twój wkład czyniony w te grupę, co robisz ku obopólnej przyjemności. Wkładasz swój czas i serce w te forum, byśmy mogły z rożnych ciekawych rzeczy się dowiedzieć i przy okazji zeń skorzystać.
W tym wątku, a przeczytałam go specjalnie od samego początku, faktycznie mogłaś źle nadinterpretować wypowiedzi dziewczyn, które nie uważam, by rozpoczęły dyskusje w złej wierze. Zwykłe nieporozumienie.
Czy byłaś uszczypliwa i złośliwa? Miejscami tak, uczciwie przyznaję. Czy agresywna? Wg mnie nie.

Wszystkiego dobrego Seniorko
bussi.gif
 

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
Przykro mi Seniorko z powodu Twojej straty, ale zgadzam się z Grachą.
Ja jestem przed rozwodem, sytuację mam delikatnie mówiąc okropną, prawie codziennie słyszę że mam z niemowlakiem wyp... na ulicę, ale staram się nie przenosić moich problemów na resztę społeczeństwa.