Nalewka Bożonarodzeniowa*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,651
2,950
113
Mam nadzieje, Aniq, że będzie to okoliczność łagodząca.
icon_mrgreen.gif


Ja właśnie sprawdzałam jakość swojej.
cheers.gif
Wydała mi się dość mocna i mało słodka, bo prawie nie dałam cukru licząc na słodycz owoców. Dolałam trochę grenadiny, która tu bardzo dobrze się wpasowała. Cieszę się, że będę miała pyszne załączniki do prezentów.
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,624
2,494
113
No jak tam, robicie? Moja już stoi 2 tyg, pachnie obłędnie i chyba muszę ją zakopać bo inaczej nikt po za mną jej nie skosztuje
fiesgrins.gif


Pierwszy raz zrobiłam, nie trzymałam się ściśle ilości, wszystkiego po trochu dałam. Teraz tak sobie myślę, że przecież trzeba będzie zlać i no właśnie kiedy?
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,094
1,517
113
Wykopuje watek bo zamierzam nastawic nalewke chyba juz w tym tygodniu. Bedzie na prezenty dla sasiadow.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,651
2,950
113
Wygląda extra i tak pewnie smakuje. :)
Nie robiłam na te święta. W tym roku chyba moda na prezenty się zmieniła, bo dostawałam same różne alkohole, wprost odwrotnie do zapotrzebowania i mocy przerobowej. :> Więc nie było po co nosić drewna do lasu, jak mawiała moja babcia. :mrgreen:
 
  • Like
Reakcje: Aniutka

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Zastanawiam się, skąd Wam się bierze tyle nalewki. Ja nastawiłam ją tylko raz wiele lat temu i uzyskałam ze dwa naparstki. Może zawiniło to, że nie dodałam cukru? :rofl:

Nastawiłam. Cukru nie dawałam wcale, bo miałam bardzo słodkie tunezyjskie daktyle i morele.
Zalałam wódką wzmocnioną 70-procentową łącką śliwowicą.
Kupiłam jasne, greckie rodzynki - może nie będą powodowały mętnienia nalewu.


Ja też dałam kilka plasterków kandyzowanego imbiru i więcej alkoholu, ale i tak mam obawy, czy po sześciu tygodniach zostanie z niego choć kieliszek, bo większość wypiły owoce.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,416
113
Ja raz ją robiłam w 2006 roku i już wtedy pisałam, że to niemożliwe że to są dobre proporcje alkoholu i owoców. Wyszło mi dość dużo nalewki ale dodałam litr rumu i 200 cl spirytusu. Od tego czasu nie robiłam.
 
  • Like
Reakcje: Joanna