Offcza Zebra krok po kroku

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
moja mama robi zebrę zawsze z prawie identycznego przepisu, tylko bez oddzielnego ubijania piane, najpierw kogel mogel potem mąka i reszta. ciasto na pół a potem robimy mazy w formie
icon_smile.gif
Wczoraj sama zrobiłam i powiem, wam że jest suuuuuuuuper
icon_smile.gif
Pękła wzorcowo
icon_smile.gif


1013282au9.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nicki1

Member
Lut 2, 2007
315
0
0
dziś się skusiłam i niestety zebra ma zakalec...
ładnie urosła, ale nie pękła więc może w tym tkwi przyczyna...

wstawiłam ją do ok. 150 stopni i piekłam godzinę, może powinnam dodać jeszcze jakieś 10 minut na dogrzanie do 180 stopni?
patyczkiem nie sprawdzałam
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
A to moja zebra - a raczej jej końcówka - wszystkim tak smakowała, że tylko tyle zostało
icon_biggrin.gif


Nie miałam krupczatki i zamiast niej dałam 1,5 łyżki mączki ziemniaczanej.
Smakowo - bardzo dobra, wilgotna.
Musiałam trzymać ją dłużej w piekarniku, bo śroek miała płynny, mimo tego nie spaliła się.

Polecam.
 

Załączniki

  • Zdj_cie0049.jpg
    Zdj_cie0049.jpg
    418.9 KB · Wyświetleń: 6

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Zgadzam się, że to szybkie i proste ciasto - a do tego smaczne.
Swoją drogą ja też najczęściej robię zebrę w tortownicy, ale tym razem chciałam wypróbować nową keksówkę - no i efekt mi odpowiada
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Mam ten przepis, jest super. Ja robię czasami taki tort. Ciasto przekrajam na 3 części, przekładam masą budyniową z cząstkami brzoskwiń. Dekoruję w zależności od zapotrzebowania. Ciasto jest wilgotne i pyszne i dodatkowo ma ciekawy efekt wizualny przy krojeniu. Zamierzam upiec na święta.
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Jo_anna1 @ 17 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=922253Mam ten przepis, jest super. Ja robię czasami taki tort. Ciasto przekrajam na 3 części, przekładam masą budyniową z cząstkami brzoskwiń. Dekoruję w zależności od zapotrzebowania. Ciasto jest wilgotne i pyszne i dodatkowo ma ciekawy efekt wizualny przy krojeniu. Zamierzam upiec na święta.
Widzę, że ktoś robi podobnie. Zebra wychodzi mi lepiej, niż biszkopt.
icon_mrgreen.gif
 

kusa37

Member
Paź 9, 2008
467
0
0
Zdjęć też nie widzę.
Pozwolę sobie na chwilkę wspomnień.
22 lata temu byłam prosić koleżankę z pracy aby została starszą druchną na moim weselu.
I właśnie wtedy podała to dziwne ciasto w paski. Wzięłam od niej przepis. Piekłam wielokrotnie, w moim wysłużonym zeszycie kulinarnym nosi nazwę Zebra Agaty.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
zrobilam dzis z tego przepisu zebrowe mufinki
icon_smile.gif

palce lizac!
dziekuje za przepis
cvety.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Stwierdziłam że strasznie dawno zebry nie piekłam ,to wzięłam i upiekłam tą.
Tylko z rozpędu rozbiłam całe jajka więc je już ubilam z cukrem na gęsty kogel-mogel
i powolutku dolewałam wodę i olej.
I wyszła,piękna,pasiata i pyszna.




 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
A jak się zapomni dodać oleju? Moje siedzi w piecu i po jego włożeniu do piekarnika przypomniało mi się, że oleju nie dodałam; co to będzie??????
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ty nigdzie nie wychodź
icon_wink.gif
A ciasto sprawdzaj czy się nie rumieni za bardzo, jeśli tak, to sprawdź patyczkiem do szaszłyków lub wykałaczką, czy już upieczone w środku - patyczek powinien być suchy.