Orzechowiec

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
mniam.gif
poplosze kawalatek maly Bajaderko
icon_redface.gif
icon_mrgreen.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
zrobilam, mezysko wcina az mu sie uszy trzesa
 

Załączniki

  • nowe_240.jpg
    nowe_240.jpg
    60.3 KB · Wyświetleń: 0

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Mam pytanko: czy jak te placki wystygną to robią się twarde? Mi takie wyszły
icon_rolleyes.gif
Czy to dobrze? Czy jeszcze coś z tego będzie?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Każde krucho-miodowe ciasto po wystygnięciu robi sie twarde jak drewno
icon_wink.gif
masz przecież w przepisie
CYTATCałe ciasto owijamy folia spozywczą i wkładamy na noc (a najlepiej na 2 dni) do lodówki żeby sie przegryzlo i zmiękło.
więc nie martw sie tylko przekładaj kremem, będzie pysznie, zobaczysz
icon_biggrin.gif
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
ja jeszcze raz baaardzo pochwale ten wspanialy placek
daumen.gif
wszyscy bardzo sceptycznie na mnie patrzyli jak go pieklam na Swieta BN, byl najwiekszym ze wszystkich plackow, a znikl najszybciej
icon_wink.gif


polecam, polecam
lecker.gif
 

Adria

Member
Gru 2, 2005
1,641
0
0
Ja orzechowca robię na dużą blachę, czterowarstwowy i ostatnio jak piekłam,
to zrobiłam z orzeszkami ziemnymi - to dobiero pycha! (prawdziwy snickers).
icon_smile.gif
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Znam to ciasto doskonale, robi je moja Mami i potwierdzam, jest przepyszne, polecam wszystkim. Robi się je nieskomplikowanie i nawet szybko. Mam jednak sugestię, bo widzę, że nikt z Was nie robi jak moja Mami.
Najlepiej zrobić w ten sposób:
na blaszkę wysmarowaną masłem wyłożyć najpierw masę orzechową i rozprowadzić równomiernie, następnie placek, potem masa budyniowa, placek, powidła, masa budyniowa i na sam wierzch placek. Przygnieść całość delikatnie. i Wstawić do lodówki tak jak w przepisie. A kiedy mamy podać gościom wyjmujemy, objeżdżamy dookoła nożem, przykładamy na formę tacę (większą od formy) a potem siup raz,dwa obracamy blaszkę o 180 stopni, następnie pukamy jak w babkę z piasku
icon_smile.gif
i blaszkę zdejmujemy delikatnie i ciasto gotowe, zwarte i takie kształtne zarazem. No chyba, że ktoś nie ma wprawy w obracaniu blaszki. Trzeba zrobić siup ;)

Dziękuję za przepis, na pewno go wykorzystam, wreszcie go mam, bo Mama chroni swoje tajemnice kulinarne ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Mój orzechowiec przed chwilą wylądował w lodówce przegryzać się na jutro. Miałam trochę problem z przełożeniem tej ostatniej warstwy z blachy na gotowe ciasto, ale mi się udało. Jutro zdam relacje z degustacji.
 

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Niestety przeczytałam twoją radę po upieczeniu. Następnym razem spróbuje twojego sposobu. Oczywiście jak mi ciasto zasmakuje.
icon_wink.gif
 

BEATAK

Member
Sty 7, 2007
1
0
0
hej
Malinna, twój orzechowiec jest po prostu rewelacyjny!!!
mniam.gif

Bajaderko, twoje dzieło godne podziwu

Ja piekłam wczoraj i zgodnie z przepisem pokroiłam przewd włożeniem do lodówki i w sumie to nie wiem co źle zrobiłam ale jakoś warstwy tego ciasta mi się zlały. Zupełnie tak jakbym krem miała za rzadki. No coż tak to już chyba jest u początkujących
icon_redface.gif
 

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Ciasto już dawno zjedzone, ale opinia dopiero teraz - Pycha.
Wreszcie mam popisowe ciasto na impreaki.
Dziękuję.
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
icon_lol.gif
porażka, moje ciasto będzie bez orzechów
icon_lol.gif

najpierw zamiast z cukrem usmażyłam je z solą (zmarnowałam przy tym porcję miodu i masła) a potem jak już prawie były gotowe wyszłam z kuchni i sie spaliły na węgiel (i zmarnowałam drugą porcje masła i miodu nie mówiąc o orzechach)

Nie mam więcej orzechów obranych... tylko nieobrane. Zanim je obiore to będzie noc
icon_lol.gif


No porażka
pinggrins.gif



Zapomniałam dodać że do ciasta zapomniałam zupełnie dodać cukru, więc za słodkie z pewnością nie będzie
icon_wink.gif
(może to i dobrze bo pewnie dodałabym soli tak jak do orzechów, bo mialam ją pod ręką
icon_lol.gif
)


BEATAK najważniejsze chyba ze pyszne
fiesgrins.gif



Donoszę z ostatniej chwili, mój małż obiera kolejną partię orzechów
icon_lol.gif
powiedział że taką ma ochote na to ciacho że aż mi te orzechy obierze
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: