Orzechowiec

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
a ja podnoszę wątek bo zamierzam znowu zrobić
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
Layla @ 30 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=423725Najlepiej zrobić w ten sposób:
na blaszkę wysmarowaną masłem wyłożyć najpierw masę orzechową i rozprowadzić równomiernie, następnie placek, potem masa budyniowa, placek, powidła, masa budyniowa i na sam wierzch placek. Przygnieść całość delikatnie. i Wstawić do lodówki tak jak w przepisie. A kiedy mamy podać gościom wyjmujemy, objeżdżamy dookoła nożem, przykładamy na formę tacę (większą od formy) a potem siup raz,dwa obracamy blaszkę o 180 stopni, następnie pukamy jak w babkę z piasku
icon_smile.gif
i blaszkę zdejmujemy delikatnie i ciasto gotowe, zwarte i takie kształtne zarazem. No chyba, że ktoś nie ma wprawy w obracaniu blaszki. Trzeba zrobić siup ;)

;)
szoda, ze tu wczoraj nie zajrzalam... ja podzielilam placek z orzechami na pol i tak nakladalam na posmarowany placek z masa budyniowa...

wrocilam do tego przepisu po dosc dlugiej przerwie, wszyscy oczywiscie zajadaja ze smakiem, czego dowodem jest prawie koniec tego ciasta na blaszce
icon_mrgreen.gif
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,134
1,680
113
Orzechowiec z trzech placków, masa budyniowa zrobiona z mąki pszennej i ziemniaczanej z dodatkiem esencji waniliowej. A i z powidłami z czarnej porzeczki coby zniwelować w części słodycz ciasta
lecker.gif
mniam.gif


Orzechowiec1.jpg

Orzechowiec2.jpg
 

Załączniki

  • Orzechowiec1.jpg
    Orzechowiec1.jpg
    131 KB · Wyświetleń: 1
  • Orzechowiec2.jpg
    Orzechowiec2.jpg
    101.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
zrobiwszy dziś na jutro... ale ja robię z dwóch placków i bez powideł...szybciej i również smaczne... chociaż te powidła dziś za mną chodziły, ale jaki smak ?... na sama myśl o tym cieście to mi cieknie slinkaaaaa
 

anek1987

Member
Lut 18, 2009
9
0
0
ewa1203 @ 6 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=862322zrobiwszy dziś na jutro... ale ja robię z dwóch placków i bez powideł...szybciej i również smaczne... chociaż te powidła dziś za mną chodziły, ale jaki smak ?... na sama myśl o tym cieście to mi cieknie slinkaaaaa
ile porcji mniej więcej wychodzi z tego przepisu? Zastanawiam się czy nie upiec na święta :D
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
na zyczenie meza, bedzie w tym roku na swieta.
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
to przepyszne ciasto zawsze jest u nas na Swieta BN!!!!

od poniedzialku siedzi w lodowce i sie przegryza
lecker.gif
troche spackalam tym razem te warstwe orzechowa ale moze przejdzie....
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
moje tez od poniedzialku sie przegryza, i musialam schowac, bo za duzo zainteresowanych kolo niego sie krecilo
icon_smile.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Ciasto jest naprawdę smaczne i chociaż już się kończy to już myślę o jego rychłym powrocie.Wykorzystałam sposób Layli i się udało!!!

Jednak myślę, że dugim razem ograniczę ilość cukru, bo człowiek jedan nie chce przytyć.
cvety.gif


 

Załączniki

  • PB160016.JPG
    PB160016.JPG
    1.6 MB · Wyświetleń: 0

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
do gory
icon_smile.gif
bede robic na niedziele.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
upieklam na komunie mojej corki, nie wiem czy to wina miodu, bo warstwa z orzechami, byla twarda, wg mnie za twarda.
gotowy stal od czwartku w lodowce, myslalam, ze zmiekknie... no niestety.
mimo wszystko z duzej blaszki, dzis zostaly tylko dwa kawalki ciasta, a wiec tak zle nie wyszlo, co nie znaczy, ze jestem zadowolona.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
tillandsja @ 10 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=975055upieklam na komunie mojej corki, nie wiem czy to wina miodu, bo warstwa z orzechami, byla twarda, wg mnie za twarda.
gotowy stal od czwartku w lodowce, myslalam, ze zmiekknie... no niestety.
mimo wszystko z duzej blaszki, dzis zostaly tylko dwa kawalki ciasta, a wiec tak zle nie wyszlo, co nie znaczy, ze jestem zadowolona.
Orzechowca piekłam wiele razy, zawsze z tego samego przepisu. Jeden raz wyszedł twardy, myślę, że za długo trzymałam go w piekarniku.
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
jaxja @ 10 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=975073Orzechowca piekłam wiele razy, zawsze z tego samego przepisu. Jeden raz wyszedł twardy, myślę, że za długo trzymałam go w piekarniku.
ja go piękę nagminnie i faktycznie jeśli ciasto piecze się za długo to jest zbyt twarde i nie za smaczne.... jasnobrązowy kolor (złocisty) chyba jest idealny... ja pieke zazwyczaj 15-20 minut
icon_smile.gif


jeśli ciasto wychodzi za twarde to moze lepiej zrobic mase budyniowa troche rzadsza, wtedy po leżakowaniu całe ciasto powinno nasiąknąć tą masą i być lepsze
icon_smile.gif


to takie moje uwagi. które zauważyłam w trakcie pieczenia
icon_smile.gif


aż mi ślinka leci na samą myśl o tym cieście
icon_smile.gif
 

Mihrunnisa

Member
Mar 30, 2009
219
0
0
Właśnie się chłodzi, i jak z przenoszeniem placków nie miałam problemów ( przy ostatnim pomogłam sobie tacką na której leżał) tak klem strasznie luźny mi wyszedł więc dałam go na jakiś czas do schłodzenia. Powidłami przełożyłam dwukrotnie. Ciekawa jestem ile wytrzymam.
rofl.gif
gruebel_2.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
zrobilam i ja , dobre ale troche za slodkie, nastepnym razem ogranicze cukier,poza tym dzis zrobilam i dzis jadlam,pewnie jutro bedzie lepsze
 

Załączniki

  • P1040501.JPG
    P1040501.JPG
    157.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
W przepisie na krem nie ma ani troche cukru - czy tak ma byc? Jak ktos moze, to prosze o odpowiedz bo wlasnie sie zabieram do roboty. Dziekuje.