Ozorki w sosie chrzanowym*

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Beatko pyszne są
mniam.gif
.

Róbcie dziewczyny!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no to się cieszę!!!
Jutro na cały dzień wyjeżdżam, ale jak uda mi się wygospodarować chwilę żeby wstąpić gdzieś do mięsnego i znajdę języki, to w niedzielę sobie ugotuję
lecker.gif
 

Aszer

Member
Wrz 4, 2010
6
0
0
Bardzo apetycznie wygląda to danie. Ugotuję jak tylko kupię ozorki. A czy mogłabyś Beatko napisać jak robisz marchewkę?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
W końcu zrobiłam, to moje pierwsze 'starcie' z ozorkami było
icon_smile.gif
Pamiętałam to danie ze szkolnej stołówki, wtedy mi bardzo smakowało i teraz było tak samo
icon_smile.gif
Ozorki dobrze się obierały, sos zrobiłam z zasmażką tylko chrzanu dałam znacznie mniej, bo M za nim nie przepada ale wystarczyło i smakowało bardzo
icon_smile.gif

Dziękuję za instrukcję obrazkową
icon_wink.gif
w przypadku podrobów to znacznie ułatwia robotę, od razu widać co i jak
icon_smile.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Kupilam ozorki, ale z renifera. One sa dosc male, ktos robil moze ozorki z baraniny i moze mi doradzic jak dlugo mam gotowac?
icon_sad.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Kiiri, IMO trzeba po prostu gotować do miękkości, u mnie to dość szybko poszło, max. 1.5 godziny pyrkało sobie na małym ogniu i sprawdzałam patyczkiem do szaszłyków, czy miękkie. Z reniferem może będzie ciut dłużej jako, że to dziczyzna (choć może wcale nie tam u Was?) ale jak ozorki są małe, to może nie będzie źle
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dziuniu, cieszę się, że moja instrukcja obrazkowa okazała się pomocna, no i że ozorki Wam smakowały.
Kiiri, ciekawa jestem bardzo jak smakują ozory reniferowe. Daj znać jak Ci wyszło.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Dziuniu, dzieki za rade, bede tak sprawdzac. Ozorki sa malutkie, 3 waza razem 300g. Renifery chyba zalicza sie do dziczyzny, bo luzem lataja i tylko jesienia zagania sie je do zagrod na uboj. Teraz sezon mamy, wiec duzo miesa z reniferow w sklepach. Finowie podrobow nie jedza wiec za ozorki zaplacilam tylko 3 euro, mimo, ze mieso z renifera jest ogolnie bardzo drogie.

BeatoSz, jadlam juz kiedys ozorki z renifera w restauracji. Raz jako terrine a raz podane podobnie do Twoich. Byly pyszne, ale nie wiem jak smakuja w porownaniu do ozorow wolowych czy wieprzowych bo takich nigdy nie jadlam
dump.gif
Bede robic na poczatku przyszlego tygodnia i dam znac jak poszlo.
Swoja droga mrozilyscie ozory? Bo te z renifera dostepne sa tylko teraz i jak mi wyjda dobre to bym chciala kupic wiecej i zamrozic. Boje sie tylko ze cos sie stanie z ta skora podczas mrozenia.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja mroziłam tylko ugotowane, ale myślę, że z surowymi też się nic nie stanie, na Twoim miejscu zamroziłabym jeśli rzadko są dostępne, a teraz na dodatek są tanie i masz miejsce w zamrażarce.
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
A ja zrobiłem ozorki w sosie kaparowym.
Ta wyglądały.

Ozorki_w_sosie_karparowym.JPG
 

Załączniki

  • Ozorki_w_sosie_karparowym.JPG
    Ozorki_w_sosie_karparowym.JPG
    229.1 KB · Wyświetleń: 0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zakupiłam ozorki i wiercę się by jakoś to ukryć przed mężem,
chyba pokroję drobniej i nadzieja, że nie zajrzy do garnka gdy się będą gotować
gruebel_2.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Obeszłam okoliczne sklepy z mięchem, i a to nie miewają wcale, a to na zamówienie na wtorek w przyszłym tygodniu, a ja na tę sobotę chciałam. W końcu na bazarku w Darkopolu były. Na ladzie napisane że wołowe ale były tylko wieprzowe, cena 16,80 za kilo. Wziełam 4, jak je kroiłam jednego zjadłam mimo że byłam po śniadaniu, Musiałam...
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
u nas ozory wszędzie są codziennie, zaówno wierzowe, jak i wołowe. Ja do galarety wołowy biorę, tak z przyzwyczajenia
icon_wink.gif
(ale bardzo rzadko robię), a na obiad wieprzowe-szybiej się gotują i są bardziej miękkie.

PS a dziś zrobiłam gulasz z płucek
icon_biggrin.gif
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Mniam Beatko zjadłabym.
Moi kazali mówić że schab w galarecie to jest to może spróbują.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ela64

Member
Paź 22, 2009
6
0
0
A ja mam pytanie na temat krojenia ozorów: kroimy je w plastry po dłuższej cz po krótszej stronie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: