Pączki, pączki, pączki...

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
hej ... zachecona fotka zrobiłam paczki no i .... wielka klapa
icon_sad.gif
nie wiem co zrobilam zle ale nie wyrosly jak trzeba a przy smazeniu srodek byl surowy
icon_neutral.gif
ogolnie jak wyciagalam z garnka to byly sliczne juz chcialam posypac cukrem pudrem ale pomyslalam ze przekroje ...
icon_sad.gif

moze dalam za duzo maki bo dosypywalam bo strasznie sie ciasto lepilo.
na szczescie robilam z polowy porcji....
co ja zrobilam zle ????
dump.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Matyldo, bardzo mi milo, ze zechcialas upiec paczki wg mojego przepisu i jest mi tym bardzie zal, ze Ci nie wyszly...

to, ze nie wyrosy jak trzeba...moze byc powodem tego, ze sie nie udaly, jak rowniez fakt, ze dosypywalas maki. Ciasto drozdzowe lepi sie jesli nie jest dobrze wyrobione i wyrosniete, nastepnym razem, jesli zechcesz powtorzyc, pozwol mu wyrosnac dluzej w pierwszym wyrastaniu, maki nie dosypuj (bron boze!).

Proporcje podane przeze mnie sa idealne dla mojej maki, w Twoim przypadku moze pomoc zmniejszenie ilosci wody, chociaz paczki ze zdjecia sa pieczone z maki polskiej wroclawskiej o zawartosci bialka ok 11g i nie zauwazyalm aby ciasto uleglo zmianie, zwykle uzywam maki pszennej chlebowej (strong).

Pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze sie nie zniechecisz.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Dzieki. Napewno bede jeszcze probowala robic paczki, nie dajac tyle maki
icon_rolleyes.gif


PS. Tato kupil m dzis paczka na pocieszenie
icon_smile.gif
hehe
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Widzialam, ze ktos poszukuje, so up it goes!
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,424
113
Tatter, jak myślisz, może moderatorka mogłaby zmienić tytuł tego wątku na "Pączki, pączki, pączki..." Myślę, że jak ktoś szybko przegląda, lub wpisuje w wyszukiwarkę "pączki" nie trafi na Twój przepis. A szkoda.
mniam.gif

Ja, przyznam, za każdym razem jak wchodzę na forum i widzę ten tytuł, zastanawiam się przez moment o jakie PACZKI chodzi.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
hazo, masz racje. Tytul zanadto mylacy. Napisze do szanownej moderatorki moze zechce zmienic.
Dziekuje!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Niniejszym bardzo dziekuje "ciasteczkowej" moderatorce. Merci!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Tatter a ja mam takie głupie pytanie
dump.gif
bo ja zawsze pączki robię bez nadzienia bo nie wiem kiedy i jak je nadziać
icon_neutral.gif
przed smażeniem?? czy po?? i jeśli po to jak??
anbetung.gif
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Tez mnie ten przepis bardzo kusi i kto wie czy nie zrobie na niedziele... przepis wydaje mi sie dosc latwy tylko zastanawiam sie czy tak latwo z nimi pojdzie
icon_mrgreen.gif
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
tez mam ochote zrobic, ale boje sie nadziewania
icon_rolleyes.gif
rekawa cukierniczego nie mam i chyba nie mam zamiaru go kupowac
icon_redface.gif
jest jakis inny sposob?
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Możesz nadziać przed smażeniem albo po wystygnięciu zrobic dziurę palcem i tymże palcem powpychać marmielade
zahnlos.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ja nadziewam paczki zawsze PO usmazeniu (moge wtedy wcisnac w nie duuuuuzo nadzienia
icon_mrgreen.gif
), i zdje mi sie, ze bez "wnetrza" lepiej sie pieka. Czymkolwiek nadziewam, jest to masa dosc plynna, np. dzem czy powidla podgrzewam delikatnie, gdy sa bardzo geste odrobina soku z cytryny moze pomoc (lub zwyczajnie woda).
Pamietam kilka razy nie majac pod reka "rekawa" nadziewalam pompka do polewania drobiu (
rofl.gif
), mozna tez duza strzykawka (konskiego rozmiaru
icon_mrgreen.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
E...paczki bez nadzienia to nie paczki tylko buly smazone jakies...
icon_wink.gif

Innym rozwiazaniem moze byc, delikatne przekrawanie paczka (w jednym miejscu, niewielkie naciecie) i nalozenie lyzeczka nadzienia...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
tatter @ 9 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=446418Innym rozwiazaniem moze byc, delikatne przekrawanie paczka (w jednym miejscu, niewielkie naciecie) i nalozenie lyzeczka nadzinia...
Albo przeciąć i "nadziać" bitą śmietaną lub kremem budyniowym
gruebel_2.gif


Lis @ 8 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=446312po wystygnięciu zrobic dziurę palcem i tymże palcem powpychać marmielade
zahnlos.gif
Padam do stóp dla tych Twoich pomysłów
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif