Pączki, pączki, pączki...

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mam zawsze problem z przyklejaniem się pączków do wysmarowanej olejem blachy, po prostu muszę zdzierać tą lepką pacię po kawałku, pączki też mi się przyklejają do tego czym przykrywam, obojętne czy to ścierka czy folia, z folią jest masakra bo jak zaczynam ją ściągać to się robią takie dłuuugie farfocle, no tak jakby guma ciągnąca przyklejona do dna i ciągnięta folią
icon_sad.gif


Co radzicie?
anbetung.gif

Nie za dobrze wychodzą też pączki które leżą na blacie grubo wysypanym mąką i bardzo mocno nią oprószone, cudownie trzymają kształt, nie przyklejają się, ale mąka pali się w oleju i po kilku pączkach jest on czarny
cry_1.gif
cry_1.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (kasha @ 9 Feb 2007, 13:59 ) index.php?act=findpost&pid=446607Mam zawsze problem z przyklejaniem się pączków do wysmarowanej olejem blachy, po prostu muszę zdzierać tą lepką pacię po kawałku, pączki też mi się przyklejają do tego czym przykrywam, obojętne czy to ścierka czy folia, z folią jest masakra bo jak zaczynam ją ściągać to się robią takie dłuuugie farfocle, no tak jakby guma ciągnąca przyklejona do dna i ciągnięta folią
icon_sad.gif


Co radzicie?
anbetung.gif

Nie za dobrze wychodzą też pączki które leżą na blacie grubo wysypanym mąką i bardzo mocno nią oprószone, cudownie trzymają kształt, nie przyklejają się, ale mąka pali się w oleju i po kilku pączkach jest on czarny
cry_1.gif
cry_1.gif
Kasha, paczki nieupieczone, do wyrastania, wykladam na blache naoliwiona i nie maja prawa sie przykleic!!!!
Jesli przykrywasz folia - trzeba ja najpierw lekko posmarowac oliwa.
Z maka to na pewno nie jest dobrzy pomysl!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam te pączki i to z całej porcji
dump.gif

fotki jutro, bo narazie nie mam siły już by patrzeć na pączki
icon_rolleyes.gif
fiesgrins.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
szkoda, ze nie napisalas jakie Ci wyszly i czy smakowaly....
icon_frown.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
tatter @ 11 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=447301szkoda, ze nie napisalas jakie Ci wyszly i czy smakowaly....
icon_frown.gif
Tatter te które wykrawałam to aż pufały im bąble podczas tej czynności i te wyszły plaskate jak zwykłe racuchy i one wciągneły duzo tłuszczu mimo, że je od razu odsączałam na serwetkach papierowych, ale część na szczęście zrobiłam od razu z nadzieniem różanym i z nich utoczyłam pączki, wyszły piekne, wielkie i okrąglutkie, pyszne są
lecker.gif

ale ja już patrzeć na nie nie mam siły, mnie śmierdzało tłuszczem strasznie
icon_rolleyes.gif
bo popełniłam błąd i smażyłam na smalcu, który jest polecany w wielu wątkach do smażenia pączków - tfu, całe mieszkanie wietrzę z tego świństwa
baa.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
No to rozumiem.
jednym slowem lepiej Ci poszly paczki toczone
icon_wink.gif

Najwazniejsze, ze znalazlas swoj sposob i ze, sa dobre.
Smaze na oleju - mimo, ze wielokrotnie bylam zachecana do smazenia na smalcu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
wycinane
p261czki2jh3.jpg


kulane
p261czki3tt3.jpg


bulgoczące
p261czki1dp7.jpg


lukrowane
paczki5fl8.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,665
113
Margot @ 29 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=403262zrobiłam ,zrobiłam są pyszne ,leciutkie jak piórko,można sporo zjeść na jedno posiedzenie ,ale przecież takie dietetyczne są........
Przekonało mnie to margotowe "dietetyczne"....
icon_mrgreen.gif
zahnlos.gif

Potwierdzam - pyszne!
mniam.gif

Nadziewałam przed smażeniem wiśniami z konfitury wymieszanymi z konfiturą z róży.
Formowałam jak zwykle metodą mojej mamy - rozwałkowywałam prostokąt ciasta, na jego połowie robiłam "ślady " szklanką, nakładałam konfitury, przykrywałam drugą częścią ciasta i wykrawałam pączki szklanką. Zawsze to jakaś alternatywa do napychania marmelady paluchem....
fiesgrins.gif

Tatter - dzięki za przepis!
anbetung.gif
 

Załączniki

  • p_czki1.jpg
    p_czki1.jpg
    21.2 KB · Wyświetleń: 0
  • p_czki2.jpg
    p_czki2.jpg
    23.2 KB · Wyświetleń: 1
  • p_czki3.jpg
    p_czki3.jpg
    28.2 KB · Wyświetleń: 1
  • p_czki4.jpg
    p_czki4.jpg
    32.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: