Pączki wg przepisu pani Bożeny Dykiel

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,678
113
Kika, pączki śliczne jak malowane!
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
 

mafilka

Member
Gru 18, 2008
4
0
0
mniam.gif

zrobiłam z 1/3 porcji... wyszło 15 pięknych pączkowych pączków, z obwódka jak się patrzy

jutro następne podejście
icon_mrgreen.gif


warsztat trzeba szlifować
cook.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
uhhh
ale Wam przepiekne paczusie wychodza
az mam wielka straszliwa ochote je usmazyc
a niedlugo na impreze ide i musze sie w kiece wcisnac
na diete musze buuuu
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
zrobiłam, zrobiłam, zrobiłam
icon_mrgreen.gif

pyszne są te pączki i mają paseczek, smażyłam pod przykryciem, z całej porcji wyszło mi 34 sztuki
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Tez bede dzisiaj bede smazyc. Mam nadzieje, ze nie spale i ze nie beda surowe w srodku. Tylko jeszcze spirit musze dokupic po drodze do domu.
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
Ines ja dałam wódkę, bo spirytusu nie miałam, jak się smażą to sprawdzam patyczkiem czy suchy, wtedy mam pewność, że surowe nie będą
icon_biggrin.gif


mam do Was pytanie:
czy ciasto ma być takie miękkie i lekko lejące/lepiące, że można je było nabierać łyżką jak przy pączkach BeatySz i Bajaderki?
bo moje było dość gęste, ale miękkie przy formowaniu i łyżką nie dało się oddzielać...
pączki wyszły ok - miękkie i sprężyste, ale mojej teściowej, z jakiegoś innego przepisu były bardziej miękkie, bardziej delikatne i może to wina gęstości mojego ciasta...
chciałabym następnym razem znów zrobić z tego przepisu pączki, tylko, że potrzebuję rady- czy dajecie mniej niż 1kg mąki, a w czasie zagniatania dodajecie więcej jeśli potrzeba, czy dajecie od razu 1kg, a potem podsypujecie, czy nie dodajecie już ani grama więcej niż w przepisie?
icon_biggrin.gif



 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Wyszlo mi 50 paczkow. Mowia, ze pycha. Marmolada ta z Netto, super sie sprawdzila. Maki dokladnie 1 kg, tez dalam wodke zamiast spirytusu. Moje ciasto tez bylo geste i lyzka odkrajalam, tak zeby byly rowne paczki. I tak lepsze w smaku niz sklepowe. Rodzina zadowolona. A, bialy pasek za Chiny nie chcial mi wyjsc, no trudno.
 

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Cos spartolilam, popekaly. Faktycznie dosc geste to ciasto, jakos nieszczegolnie roslo. Ale w smaku sa bardzo dobre (pominelam skorke cytrynowa), ciezsze niz te sklepowe, ale smaczne
icon_smile.gif
 

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Mi tez smakuja, tylko nastawilam sie na cos innego.
Robilam z drozdzami instant, wg przelicznika trzeba bylo dac 1,2-1,5 lyzeczki, dalam 2 , bo mnie tknelo, ze jakos malo mokrego na tyle maki.
Tak mi sie wydaje, ze one nie wyrosly specjalnie, bo ciezkie, jeszcze troche obeschly, mimo, ze rzykryte rosly. No to potem pekaly, gdzie sie mialy rozrastac biedne
icon_smile.gif

Juz mi tylko 3 zostaly, chyba sobie schowam na sniadanie na jutro - przedluze przyjemnosc
icon_smile.gif