Pączki wg przepisu pani Bożeny Dykiel

4szymki

Member
Sie 20, 2007
87
0
0
Dla mnie z kolei ciasto wyszło zbyt rzadkie. Ciązko było formować pączki. Ale wyszły smaczne. Jako że robiłam po raz pierwszy, pierwszych 6 wylądowało w koszu. Okazały się surowe w środku. Kolejne były już super.
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
zrobiłam!i wyszły przepiekne!nawet miały otoczkę jasną a robilam pierwszy raz w zyciu-tak sie glupia bałam pączkowej porażki.
żaluję że zrobiłam zaledwie z polowy porcji ,bo wyszły tak delikatne ze 3 dorosle osoby pochłoneły je w godzinę (ok 40 sztuk!).nie jestem pewna czy zrobilam dokładnie wg.tego przepisu (przeczytałam najpierw kilka Cinowych wątkow pączkowych ,wiec moglo mi sie pomylic ,ale ciasto na pewno stąd),bo miesilam ciasto ze 30 minut a że bylo straszliwie klejące trochę podsypałam mąką.potem rozwałkowalam dośc cienko (o.2-3 milimetry) i robilam metodą >>szklankową <<.pierwsze wyrastanie robiłam tak jak Malinna nakazala-krociutko ok.15 minut.
drugie wyrastanie trwalo ok.godziny ale urosly niewiele.za to wrzucone na tluszcz oszalały-same sie przewracaly na drugą stronę pod swoim cięzarem.smazyly sie krociusieńko,kilkanaście sekund.
wszyscy troje stwierdziliśmy zgodnym chórem ze nigdy wczesniej nie jedlismy takich pysznosci.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sirga

Member
Wrz 17, 2009
14
0
0
Ślicznie wyglądają wasze pączusie aż mi ślinka cieknie
icon_mrgreen.gif
Wypróbuję w czwartek zobaczymy co mi wyjdzie to będą moje pierwsze w życiu pączki
icon_smile.gif
 

malgosia55

Member
Gru 4, 2007
1
0
0
dziewczyny prosze podpowiedzcie mi ile tych drozdzy instant ma byc. na porcje max 1.5 lyzeczki??? nie ma czasu juz an proby generalne , tlusty czwartek za pasem
icon_smile.gif
 

Durlikowa

Member
Maj 29, 2007
267
0
0
Piekłam je dzisiaj znowu, z marmoladą truskawkową i 10 szt na próbę z kawałkami banana. Jedne i drugie bardzo smaczne. Zapomniałam że tak łatwo się je klei mimo tego że ciasto jest tak delikatne. Same pączki również. Chociaż ja zrobiłam je za duże albo takie wyrosły bo są znacznie większe jak w sklepie, ale i tak bomba
daumen.gif
. Moje pączki musiały trochę poczekać aż się nimi zajmę także wyrastały dwa razy, bo najpierw piekłam chruściki, i też wyszły, może trochę zbyt delikatne ale i tak polecam wszystkim
mniam.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
biorę się za te pączki, tylko z połowy porcji, bo widząc jakie ogromne ilości robi Kika zamrażalnik by mi w szwach popękał
icon_lol.gif

Będę robić metodą kulania
fiesgrins.gif

boimy się
pinggrins.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Mii tez blady strach zaglada w oczy, ale nic to... jak tylko Junior uderzy w kimono, to sie biore za te paczki. A jak nie wyjda, to biada temu, kto stanie na mojej drodze ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Super wyszły mimo, że zrobiłam błąd i chlusnęłam wódki zamiast spirytu do oleju
dump.gif

okropnie zaczął skakać tłuszcz tak że nawet nie mogłam wsadzić pączków, ale po 10 minutach się to wygotowało i dalszy ciąg prac przeszedł w spokoju.
Z połowy porcji zrobiłam 16 pączków
lecker.gif
już 4 zjedliśmy, V. znowu kwęczy, że za mało zrobiłam
icon_lol.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i opisem, ale przede mna sadny moment - smazenie...
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
No i akcja zakonczyla sie sukcesem - paczki sa smaczne, ladnie wypieczone, z paskiem, ale jednak smak paczkow mojej mamy jest duzo lepszy. Mysle, ze to juz kwestia talentu do &quot;paczkowania&quot;, bo mi z przepisu mamy wychodzi kompletne NIC. Ale skoro mi wyszly ladne paczki, to przepis wg Pani Dykiel jest rewelacyjny
icon_smile.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
ale cyrk.... zaćmienie umysłu
icon_redface.gif

dziewczyny, ile suchych drożdży trzeba dać?
10 dag = 100 g świeżych a to będzie 4 paczki suchych? nie za wiele?
help, bo mi chyba mózg coś szwankuje
icon_mad.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
inula @ 11 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=943484ale cyrk.... zaćmienie umysłu
icon_redface.gif

dziewczyny, ile suchych drożdży trzeba dać?
10 dag = 100 g świeżych a to będzie 4 paczki suchych? nie za wiele?
help, bo mi chyba mózg coś szwankuje
icon_mad.gif
Ok. 30g.
Chociaż IMO to za dużo, na tę ilość mąki spokojnie wystarcza połowa tej ilości i ja w moim przepisie tyle własnie mam. I wystarcza.

Ale skoro przepis tak mówi, to możesz się go trzymać.
 

PaulkaS

Member
Kwi 12, 2008
8
0
0
Wczoraj przed północą skończyłam smażyć 54-tego mega pączka z przepisu p. Dykiel - robiłam z 2 kg mąki. Obdzieliłam nimi swoją pracę, męża pracę, mamusię i jeszcze zostaly mi w domu... WSZYSCY orzekli że są pyszne.
Lubelski mistrz piekarstwa powiedział, że:Pączek jest dobry, kiedy z łatwością da się odgryźć kęs. Jak się z pączkiem siłujemy, to na nic.
Te właśnie takie są! Leciutko się je dgryza, nie ciągną się, a gdy się je naciśnie to są sprężyste. Tylko nie porobiły mi sie obwódki - pewnie dlatego, że nie miałam pokrywki do woka w którym je smażyłam. Ale i tak są (były) śliczne.

WIELKIE DZIĘKI ZA ten PRZEPIS!!!!
 

kasja

Member
Sty 6, 2009
30
0
6
Też się odważyłam i upiekłam. Po zeszłorocznej porażce pączkowej (ale z innego przepisu) trochę się bałam, że te też mi nie wyjdą. Są super
icon_exclaim.gif
Wszystkim bardzo smakują i nie mają zakalca (jak zeszłoroczne).
Zrobiłam z 2/3 porcji i wyszło mi 24 pączki + 14 mniejszych kuleczek - bez nadzienia.

 

vikol

Member
Sty 30, 2010
4
0
0
witam serdecznie-świetny jest ten przepis na pączki,piekłam pierwszy raz dzisiaj
na tłusty czwartek-polecam, pozdrawiam.
 

Załączniki

  • SDC10014.JPG
    SDC10014.JPG
    193.8 KB · Wyświetleń: 0